Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

1 hour ago, Valkyrie said:

 

  Reveal hidden contents

Inside info koji imam iz urgentnog: mali sa teškim prostrelnim povredama koji je dovezen je sin tamošnjeg lekara. Čovek je stajao pored kolica i nije prepoznao rođenog sina na njima. 

 

 

Spoiler

To je sin kolege moje mame. Od sinoć su svi na telefonima non-stop potpuno van sebe (delom i zato što je drugi njen blizak kolega znao ovog radiologa (a njegov sin je znao Kostu). Poslednje što sam čula je da je mali i dalje u kritičnom stanju, ali i ako preživi veliko je pitanje da l će moći da pomera ruke i noge. Pakao koliko ljudi je trajno unesrećeno.

Edited by Patty Lee
  • Tužno 31
Link to comment
1 hour ago, Plajvi said:

Znaci nije dovoljno da spustis limit krivicne odgovnornosti ni na uzrast od 10 godina

Odakle deca dobijaju ove ideje jbt :huh: To ustanoviti i zabraniti im


Molim vas, hajde spustite loptu. Ima drugih razloga zašto bi dete od 10 godina pravilo "spiskove" i to ne znači da je psihopata koji se nameračio da krene u ubijanje.


 

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, rock bob said:

na tviteru pisu ljudi da na toj slici nije on, da je slika uzeta sa pinteresta i da se prave lazni nalozi sa njom kao profilnom, ali da to nije on

 

Sad videh i to. Jebeni Blic, i njih treba spaliti.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
30 minutes ago, Ros said:

a drugo mi ne izlazi iz glave da roditelji svoje dete koje je (navodno) zrtva vrsnjackog nasilja, ostavljaju u istoj skoli? promenio smenu, odeljenje? sve se zna u svakoj skoli.

mali psiho je veći od policajaca koji su ga odvodili,trenirao neke sportove  ,buržujska škola ,ne verujem da je njega neko zlostavljao 

Link to comment
1 hour ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Уопште нисмо на истој таласној дужини на овом питању.

skroz off, ali me zanima zasto lov ima kvalifikator "sportski". tu se nadmecu zivotinja i na daljinu precizno ciljajuci i pucajuci covek.

zasto se ne bi, na primer, pustili da trce karl luis (ili ko je sad vec aktuelan) i gepard. bez ograde medju trakama.

 

poz

Link to comment
3 minutes ago, Fakundo Sava said:

mali psiho je veći od policajaca koji su ga odvodili,trenirao neke sportove  ,buržujska škola ,ne verujem da je njega neko zlostavljao 


to sto je neko velik ne znaci da ne može biti maltretiran. a ni svako maltretiranje nije samo fizičko 

Link to comment
4 minutes ago, Patty Lee said:

 

  Hide contents

To je sin kolege moje mame. Od sinoć su svi na telefonima non-stop potpuno van sebe (delom i zato što je drugi njen blizak kolega znao ovog radiologa (a njegov sin je znao Kostu). Poslednje što sam čula je da je mali i dalje u kritičnom stanju, ali i ako preživi veliko je pitanje da l će moći da pomera ruke i noge. Pakao koliko ljudi je trajno unesrećeno.

Spoiler

Čula sam, nezvanično, od istog izvora, da je devojčica u Tiršovoj brain dead, samo na aparatima. Dakle, možda mu poraste "kill count" a ima i izazvanu kvadriplegiju bonus, sve mu na svetu jebem. Izludeću! 

 

  • Tužno 13
Link to comment
1 minute ago, Ros said:


to sto je neko velik ne znaci da ne može biti maltretiran. a ni svako maltretiranje nije samo fizičko 

 

Sa druge strane nije ni svako odbacivanje maltretiranje. Mozda su deca iz njegovog okruzenja ustvari jedina provalila da je on psihopata i zbog toga nisu hteli da se druze sa njim...

  • +1 5
Link to comment

Kockice se zaista jesu neverovatno nesrecno poklopile, ali je sada glavni cilj na drzavi i na nama da se suzbije i svaka mogucnost da se nesto ovako ponovi i u teoriji. Malog moramo nazivati pravim imenom - ubica, psihopata itd., i usaditi u mozak dolazecim generacijama da je sve lose u vezi njega i njegovog cina, ne treba mu cak ni ime spominjati. Njegovo ime mora da padne u zaborav zarad svesti dece. Svako velicanje ili imitiranje ovog cina treba drakonski kazniti. To je ono sto je za javnost, dostupno i deci. A mi, odrasli, kad sednemo da se dogovaramo i da sastancimo o planovima i buducnosti, mozemo da se uhvatimo dubljih problema i pricamo o dubokim uzrocima, i sta mozemo u drustvu da menjamo. Sada je primarno da to bude izolovan slucaj a ne role-model.

  • +1 5
Link to comment
6 minutes ago, maheem said:

Lov je dobar za razvoj empatije. Vodite decu u lov! 
Garant već postoji škola za to.

Ne znam da li je sarkastično izrečeno ili nije ali kod mene je sa svojih 14 15 god kad sam upucao vrapca vazdušnom puškom gde ga nisam ubio odmah nego mi je umro na rukama otvorilo do dan danas svest o ubijanju bespomoćnog bića ali sa druge strane ta svest isto je mogla da se okrene u drugom pravcu i da krenem da uživam u tome

  • +1 5
Link to comment

ni iz cega se nije dalo naslutiti da ce ovaj biti ovako surov ubica.

ni odlasci u streljanu, povucenost i ne znam vec sta.

1 je skolski psiholog na stotine dece. pretpostvaljam da je uvek fokus na nasilnu decu, nemirnu, iz razvedenih brakova.. 

hocu reci da i imas tim vrsnih psihologa verovatno ne bi nijedan od njih uperio prstom u ovog i rekao da, ovaj ce biti masovni ubica.

sve ro sad a posteriori nalazimo kao nekakve znakove krqj puta i to kao totalni laici sto se tice psihologije.

mnogi od takvih imaju neverovatan dar za pretvaranje i siguran sam da su mnogi sokirani otkud bas taj decak da hladnokrvno poubija toliku decu, skolske kolege.

na zalost poznavao sam iz skole dvojicu slicnih. i dan danas pomislim da je nemoguce da su ta dvojica poubijala tolike ljude na tako mucki i hladnokrvni nacin.

druga stvar, mnoge takve ubice su iz relativno normalnih drzava i naizgled normalnih porodica.

jos nesto, poredim slucaj cetinje od pre neki mesec i ovo sad. verovatno sto si stariji teze je sakriti svoju pravu prirodu. za ovog sa cetinja se znalo da je nekakav strastveni lovac, da je cesto svasta pricao tipa kako bi on resio neke drustvene tokove i sl ali niko zivi ne bi pomislio da ce onako ubiti troje male dece pucajuci im u glavu i posle krenuti niz ulicu  ubijajuci dok nije i sam popio metak.

isto kao i ovaj mali. 

najgore sto se najcesce ne moze predvideti i ni struka ne moze predvideti, posebno roditelji koji su po pravilu bolecivi prema svojoj deci.

i naravno da ce se ovo zaboraviti kao sto cesto zelimo da zaboravimo ruzne obicnw stvari a nenovako nesto sto ne mozemo nikako racionalizovati. 

meni su takvi monstrumi nedokucivi. 

i dalje mislim da ovo ko uradi nije covek da nema nikakvu ljudskost u sebi. stvoreno poremeceno.

sad je pitanje kako drzava ovo moze da predupredi. mislim tesko i ne mislim da aboliram sns/sps olos. oni su cak i ovaj zlocin zloupotrebili, smrt dece su zloupotrebili i jasno da su ovo takodje neljudi najgore vrste.

kakve bi bile konkretne mere jedne odgovorne vlasti i struke?

 

 

 

 

 

 

Link to comment
3 minutes ago, bradilko said:

ni iz cega se nije dalo naslutiti da ce ovaj biti ovako surov ubica.

ni odlasci u streljanu, povucenost i ne znam vec sta.

1 je skolski psiholog na stotine dece. pretpostvaljam da je uvek fokus na nasilnu decu, nemirnu, iz razvedenih brakova.. 

hocu reci da i imas tim vrsnih psihologa verovatno ne bi nijedan od njih uperio prstom u ovog i rekao da, ovaj ce biti masovni ubica.

sve ro sad a posteriori nalazimo kao nekakve znakove krqj puta i to kao totalni laici sto se tice psihologije.

mnogi od takvih imaju neverovatan dar za pretvaranje i siguran sam da su mnogi sokirani otkud bas taj decak da hladnokrvno poubija toliku decu, skolske kolege.

na zalost poznavao sam iz skole dvojicu slicnih. i dan danas pomislim da je nemoguce da su ta dvojica poubijala tolike ljude na tako mucki i hladnokrvni nacin.

druga stvar, mnoge takve ubice su iz relativno normalnih drzava i naizgled normalnih porodica.

jos nesto, poredim slucaj cetinje od pre neki mesec i ovo sad. verovatno sto si stariji teze je sakriti svoju pravu prirodu. za ovog sa cetinja se znalo da je nekakav strastveni lovac, da je cesto svasta pricao tipa kako bi on resio neke drustvene tokove i sl ali niko zivi ne bi pomislio da ce onako ubiti troje male dece pucajuci im u glavu i posle krenuti niz ulicu  ubijajuci dok nije i sam popio metak.

isto kao i ovaj mali. 

najgore sto se najcesce ne moze predvideti i ni struka ne moze predvideti, posebno roditelji koji su po pravilu bolecivi prema svojoj deci.

i naravno da ce se ovo zaboraviti kao sto cesto zelimo da zaboravimo ruzne obicnw stvari a nenovako nesto sto ne mozemo nikako racionalizovati. 

meni su takvi monstrumi nedokucivi. 

i dalje mislim da ovo ko uradi nije covek da nema nikakvu ljudskost u sebi. stvoreno poremeceno.

sad je pitanje kako drzava ovo moze da predupredi. mislim tesko i ne mislim da aboliram sns/sps olos. oni su cak i ovaj zlocin zloupotrebili, smrt dece su zloupotrebili i jasno da su ovo takodje neljudi najgore vrste.

kakve bi bile konkretne mere jedne odgovorne vlasti i struke?

 

 

1. ostavke

2. menjanje zakona uz otvorenu duskusiju gde bi svi oni koji imaju sta reci dobili i priliku za to

za pocetak, onako kao sto bi i trebalo da bude u nekoj zemlji gde nije sve otislo u kurac

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...