Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Relativno skoro sam čuo priču da su u jednom nedavno sagrađenom novosadskom stambenom kompleksu, deca osnovnoškolskog uzrasta, sa svoje terase pucala u prozore zgrade preko puta. Dijabola je proletela kroz roletnu na otvorenom prozoru i upala u kuhinju. Ljudi su se pribrali šta se dešava i virili iz susedne sobe, te utvrdili o čemu se radi.

Ta deca su dugo u toku dana bez nadzora roditelja, imaju ogroman stan, a roditelji ili jedan od roditelja zaposleni u firmi koja gradi te stanove. Ljudi zvali policiju, ali se ništa nije desilo jer...

Sad sam se setio da je bila i situacija na Limanu, gde su prijatelja odnekle (sa neke od okolnih zgrada verovatno)  pogodili u glavu dijabolom dok je dete od dve godine smeštao u auto sedište....

 

Edited by smooth.Op
  • Tužno 3
Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

Škola moja dece stupila u štrajk. 

Razlog?

Plate? Dešavanja od juče (ministar prosvete "nije naš problem"?) Sve zajedno?

Link to comment

Pokrenula se prica na prethodnim stranama kako je ovo prevashodno krivica pojedinca. Naravno da je i to ali... drustvo je u mnogome uticalo. Zivimo u zemlji u kojoj ne vaze zakoni, tj. vazi zakon jaceg. Gde se glorifikuju sitni lopovi koji lome vilice wannabe starletama, vrsnjacko nasilje se ne kaznjava, prava radnika ne postuju, lokalne SNS kabadahije rade sta im je volja itd... Da parafraziram: nece svako ko je doziveo nasilje u porodici da skrene ali to ne znaci da treba da ignorisemo nasilje u porodici.

 

Ja i dalje ne mogu da se opasuljim da je vrhovni govnar ladno izvadio zdravstveni karton ovog klinca i citao ga. To je strogo protivno zakonu ali ko jebe zakon, bitan je show, populisticke mere... Odluke se donose iskljucivo na nivou toga koliko se isplate interesnim grupama i koliko podilaze razularenoj masi. Ovde drzava vise ne postoji. Ako ovo nije vreme da se planira odlazak, nije nikad.

 

I naravno da niko od politicara nije pomislio da da ostavku. I naravno da zadruga i velicanje nasilja niko ne pominje od njih. Ne nadajte se da ce se bilo sta promeniti zbog ovoga. Naprotiv, pre ocekujem talas imitatora ovog "antiheroja" medju tinejdzerima. O gomili onih jadnika koji su se ubili sto nisu izdrzali sva sranja u ovoj zemlji u kojoj nemas nikakvu zastitu, o tome se i ne prica. To je postalo normalno. E pa nije. Vreme je da se kaze dosta i uradi nesto. Samo sto ce kurac da se bilo sta uradi, tako da pakujte kofere ljudi i ne okrecite se...

 

 

  • +1 5
Link to comment
4 minutes ago, Tihajeza said:

Razlog?

Plate? Dešavanja od juče (ministar prosvete "nije naš problem"?) Sve zajedno?

Sigurno dešavanje od juče....samo smo dobili obaveštenje na viberu

Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

Sigurno dešavanje od juče....samo smo dobili obaveštenje na viberu

 

Koja je poenta protesta? Msm jel imaju neke zahteve, i sl? Na šta žele da konkretno skrenu pažnju?

Link to comment
55 minutes ago, Arkadija said:

Sestra je provela 3 sata razmišljajući gde su pogrešili kao roditelji, kad imaju dete koje je ravnodušno na ovo. Onda je došao zet sa posla i rekao da je hteo da ide da da kvrv ali je čuo da već ima dovoljno, uto se pojavlju junior i grli oca ( što više ne radi) i izgovara možda si trebao da odeš, ima ih još povređenih.

Sestra u suzama celu noć. 

 

Nisu klinci izgubili empatiju, samo je izražavaju drugačije. Na neki način i kroz neke kanale koji nama nisu toliko razumljivi a oni ih medjusobno kapiraju na keca.

 

Čak bih se usudio da kažem da te empatije danas ima više nego kada smo mi bili osnovci. Ali klinci usled tehnološkog i informacionog buma značajno drugačije komuniciraju a mi to uglavnom tumačimo površno i iz sopstvene perspektive.

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment
1 minute ago, smooth.Op said:

Relativno skoro sam čuo priču da su u jednom nedavno sagrađenom novosadskom stambenom kompleksu, deca osnovnoškolskog uzrasta, sa svoje terase pucala u prozore zgrade preko puta. Dijabola je proletela kroz roletnu na otvorenom prozoru i upala u kuhinju. Ljudi su se pribrali šta se dešava i virili iz susedne sobe, te utvrdili o čemu se radi.

Ta deca su dugo u toku dana bez nadzora roditelja, imaju ogroman stan, a roditelji ili jedan od roditelja zaposleni u firmi koja gradi te stanove. Ljudi zvali policiju, ali se ništa nije desilo jer...

 

Ovog je bilo i 90ih...mene je ortak komsija pogodio u stopalo, papucu, al ne dijabolom, nego drvcetom istog precnika...ponestalo mu jbg dijabola.

Posle je pogodio drugog klinca malo gadnije, bila ozbiljna drama...Cale ofkors pasionirani lovac sa trofejnim oruzjem, odakle mu inace vazdusna. Kad god su bile neke proslave ovaj donosio neka govna eksplozivna razna odkojekuda.

Ovaj ortak, eno ga danas, otac troje dece...mada mindset ostao, i tako to...Pogresno i tad, jbg nema pravila...al ne mozes reci da nisu tempirane bombe deca odredjenih, nepromiseljenih ljubitelja oruzja, lova itd. Prosto ima primera..

Link to comment
12 minutes ago, smooth.Op said:

Relativno skoro sam čuo priču da su u jednom nedavno sagrađenom novosadskom stambenom kompleksu, deca osnovnoškolskog uzrasta, sa svoje terase pucala u prozore zgrade preko puta. Dijabola je proletela kroz roletnu na otvorenom prozoru i upala u kuhinju. Ljudi su se pribrali šta se dešava i virili iz susedne sobe, te utvrdili o čemu se radi.

Ta deca su dugo u toku dana bez nadzora roditelja, imaju ogroman stan, a roditelji ili jedan od roditelja zaposleni u firmi koja gradi te stanove. Ljudi zvali policiju, ali se ništa nije desilo jer...

Sad sam se setio da je bila i situacija na Limanu, gde su prijatelja odnekle (sa neke od okolnih zgrada verovatno)  pogodili u glavu dijabolom dok je dete od dve godine smeštao u auto sedište....

 

https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/3059130-jos-se-traga-za-snajperistom-iz-novog-sada-gadjao-komsije-iz-vazdusne-puske-u-glavu-kad-sam-video-metak-i-krvavu-ruku-ostao-sam-sokiran

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

EDIT 1 : Kad je moja škola pre godinu-dve slavila neki veliki jubilej napravili video o npr 50 godina škole (ne sećam se više) i sad kao kako je nastala kojim smo vrednostima posvećeni i ko je išao u tu školu od znamenitih ljudi, ako mogu da kažu reč-dve. I koga su intervjuisali - Svetozara Cvetkovića i Žiku Živca. Dakle, neko iz uprave i saveta roditelja  je procenio da je Žika Živac, career criminal i ništa drugo, neko ko treba da predstavlja zaostavštinu naše škole. Šmeker iz šmekerskog kraja, mudri čika s vračarskog asfalta, iz vremena kad se u tom nekom kriminalu znalo za pristojnost. Bio video na sajtu škole, verovatno stoji još uvek. I na to niko nije reagovao, nikakvi mediji ni niko. Bila lepa proslava i sve lepo.

 

Radio si u mojoj osnovnoj školi. Već sam pisao ovde da su nama doveli kapetana Dragana u drugom osnovne i vodali ga okolo po odeljenjima u uniformi jer je i on išao u tu školu, tako da se radi o 1 tradiciji a ne o nečemu novom. Inače, to je takodje škola u koju su išla predsednička deca i smatra se boljom u poslednje vreme.

 

edit: na temu vršnjačke empatije - devedesetih se jedan momak popeo na školu i pretio da će se ubiti, a sedmaci su odozdo vikali: "ostavi meni patike" i "meni ostavi kaiš". 

 

 

Edited by Mos
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Mos said:

 

edit: na temu vršnjačke empatije - devedesetih se jedan momak popeo na školu i pretio da će se ubiti, a sedmaci su odozdo vikali: "ostavi meni patike" i "meni ostavi kaiš". 

 

Verovatno je odustao kad je video kakvi debili će mu uzeti patike i kaiš.

  • +1 4
  • Tužno 1
Link to comment

Gledam po twiteru,A gledao sam i twiter Norveske povodom pomenutog Manshausa i oko Kongsberg  slucaja i moram priznati da gomila primitivnih i idiotskih komentara na nasem twiteru je onako da zakukas.Jel ovako izgleda maltretirano dete,recimo.Pa onda slike profila koji je vrv fake a i da nije,malo pristojnosti osnovne ljudske.Ovde su svi zrtve,i pocinioc na svoj nacin i porodica.Odgovornost drzave jer oruzije je bilo dostupno kao i streliste detetu.I odakle municija tolika ocu.Ali tu vec dolazimo do nasih Srpskih problema.Neko moze sve i sve mu je dozvoljeno.Mozda je otac pucao zajedno sa Dr.Smrt i Zgrcenim ,a druzi se sa inspektorima i DB.Recimo.

Link to comment
22 minutes ago, Taihoskopija said:

Ok, ali se kod ovako komplikovanih fenomena treba čuvati instant dijagnoza i rešenja i simplifikovanja, uglavnom su netačna, suviše je komplikovana priča i sastoji se od spleta i klupka faktora, tako da majke™ na telefonima nisu jedini uzrok. 

 

koliko sam gluposti i dijagnoza pročitao, nije mi dobro... svi™ se osećaju poznato da daju svoj sud, a niko u ovom momentu ne može da ima predstavu ni kako ni zašto

 

15 minutes ago, smooth.Op said:

Relativno skoro sam čuo priču da su u jednom nedavno sagrađenom novosadskom stambenom kompleksu, deca osnovnoškolskog uzrasta, sa svoje terase pucala u prozore zgrade preko puta. Dijabola je proletela kroz roletnu na otvorenom prozoru i upala u kuhinju. Ljudi su se pribrali šta se dešava i virili iz susedne sobe, te utvrdili o čemu se radi.

Ta deca su dugo u toku dana bez nadzora roditelja, imaju ogroman stan, a roditelji ili jedan od roditelja zaposleni u firmi koja gradi te stanove. Ljudi zvali policiju, ali se ništa nije desilo jer...

Sad sam se setio da je bila i situacija na Limanu, gde su prijatelja odnekle (sa neke od okolnih zgrada verovatno)  pogodili u glavu dijabolom dok je dete od dve godine smeštao u auto sedište....

 

Ovakvih stvari je bilo i pre 30+ godina kada sam ja (a i pola foruma) bio dete. Verovatno je jedina razlika što bi policija tada reagovala.

  • +1 3
Link to comment

"Kod današnje dece je empatija nestala".

Žarko Trebješanin

 

Ovo je skandalozno uopštavanje, a ostalo je nezapaženo. Naročito ako se ima u vidu šta i gde radi Trebješanin. I kako se pokazao.

 

E.

A veštačenje će biti kreirano tako da zaključak ide ka tome da je sve do roditelja, jer ništa drugo ne odgovara vlastima.

Edited by Malkmus
  • +1 5
  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...