Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

1 minute ago, MeanM@ said:

Konstanta svih razgovora sa nastavnicima, psiholozima, razrednim staresinama je da danasnja deca u velikoj vecini ne znaju za empatiju.

 

Razumem da nivo empatije moze da se nauci ili da je uslovljen i prozivljenim iskustvom. Ali zar nije potpuno odsustvo empatije, u smislu psihopatije, urodjeno stanje koje, bar kod nekih, moze da se identifikuje i detaljnim pregledom mozga?

Link to comment
15 minutes ago, Nikodije said:

Klinac u školu u Obrenovcu doneo plastičan pištolj da se zeza, došla murija, rotacija, haos nastao

Glorifikacija kriminalaca, ubica i mafijaša. 

Meme kultura 

Deca širom sveta  mi pričaju o nekom Srpskom ramove kebab memeju koji je popularan u njihovoj subkulturi. 

Link to comment
15 minutes ago, pop-up said:

A kako sada pricati sa decom, ne kao prosvetar vec kao roditelj? Moj klinac je drugi osnovne i citave veceri trazili nacin da pridjemo temi.

Ispostavi se da je nesto cuo u skoli. Klinac pricao da mu deda ima pusku, ali ne bi to uradio. A i ranije su klinci pominjali ko ima oruzje, za lov uglavnom. Samo je pitanje da li ce se stariji sada zapitati i skloniti to.

 

 

Isto i ovde. Mali pitao... Rekla im učiteljica. Tek moram da vidim s čim će danas doći iz škole....juče smo se zabavljali, gledali da se bavimo drugim temama. 

Ali ćerka mi vidi, ona je godište te dece, ja ko debil svako malo uzmem pa je stežem, grlim i mazim.

 

8 minutes ago, Kampokei said:

 

Razumem da nivo empatije moze da se nauci ili da je uslovljen i prozivljenim iskustvom. Ali zar nije potpuno odsustvo empatije, u smislu psihopatije, urodjeno stanje koje, bar kod nekih, moze da se identifikuje i detaljnim pregledom mozga?

 

Zavisi zaista od okolnosti kako će se manifestovati. U ovom slučaju, samo da nije imao pristup oružju, tolikom streljivu i da nije učen da puca...i tu dolazimo do nekih odgovora, budući sa ni ja nisam zastupnik toga da se prave odeljenja Predzločina kao kod Filipa Dika. 

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Remove kebab je ultra popularan mim. Nastao je zbog ove pesme:

 

 

U svakom mimu je harmonikaš glavni lik. Postoji brdo snimaka na kojima ovu pesmu pevaju Kinezi, Indijci i mnogi drugi.

 

 

 

 

Link to comment

Da podignemo ludilo jos malo:

Imamo tu cast da se nas klinac zove Kosta. Sta mislite, koliko je vremena jutros proslo u razredu do prvih insinuacija na temu imenjaka?

 

  • Tužno 10
Link to comment
28 minutes ago, pop-up said:

A kako sada pricati sa decom, ne kao prosvetar vec kao roditelj? Moj klinac je drugi osnovne i citave veceri trazili nacin da pridjemo temi.

Ispostavi se da je nesto cuo u skoli. Klinac pricao da mu deda ima pusku, ali ne bi to uradio. A i ranije su klinci pominjali ko ima oruzje, za lov uglavnom. Samo je pitanje da li ce se stariji sada zapitati i skloniti to.

 

 

Juce sam isao do skole da sacekam dete (deset godina)... njima uciteljica nije nista govorila, zamolila je roditelje da deci objasne sta se desilo na Vracaru. Uz put smo sreli dve njene drugarice, jedna je cula za vest i prepricala im - prva reakcija devojcica nije bila ni tuga ni zalost ni šok nego radoznalost. Kako, cime, PISTOLJEM? ... pravim pistoljem? Tek kada smo dosli kuci popricali smo sa njom i tu je krenula da shvata razmere svega ovoga.

 

Spoiler

Realno, ne znam kada deca zaista pocinju da shvataju koncept smrti u svoj svojoj tezini, narocito ako je remote i ne poznaju licno umrlog. Kada mi je majka umrla, dete je plakalo i cesto place kada je se seti. Za macke (dve smo sahranili do sada) takodje.

 

kako deci prici, objasniti - jebemli ga, ni meni ovo sto se desilo jos uvek nije jasno niti imam jasan utisak o svemu, od juce mi suze oci i uglavnom sam besan.

Edited by Caligula
  • +1 2
  • Tužno 4
Link to comment
4 minutes ago, Svemir Zeka said:

U ovom slučaju, samo da nije imao pristup oružju, tolikom streljivu i da nije učen da puca...

 

I meni se čini, svi (razumljivo) pokušavaju da pronađu neko dublje objašnjenje, a nisam siguran da postoji, osim "tako je bio u mogućnosti"

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, napadaj said:

Remove kebab je ultra popularan mim. Nastao je zbog ove pesme:

 

 

U svakom mimu je harmonikaš glavni lik. Postoji brdo snimaka na kojima ovu pesmu pevaju Kinezi, Indijci i mnogi drugi.

 

 

 

 

Da li mi verujes da mi je nekoliko dete random ne nase, Saranac, pevalo tu pesmu. Ja nikad cula

Link to comment
3 minutes ago, MeanM@ said:

Da podignemo ludilo jos malo:

Imamo tu cast da se nas klinac zove Kosta. Sta mislite, koliko je vremena jutros proslo u razredu do prvih insinuacija na temu imenjaka?

 

Ne znaju. 

 

Deca nisam svesna sta je ovaj uradio i sta to znaci.

Link to comment
49 minutes ago, Lezilebovich said:

Bojim se da ce doci do drasticne eskalacije nasilja prena profesorima, jer je sad bas svakom klincu jasno da imaju slobodu do 14. rodjendana za svako sranje 

 

Isto. Do sada je sreca bila da nisu provalili da mogu da nas pljunu npr bez vecih posledica, sad cemo videti 

Edited by de Sisti
Link to comment
6 minutes ago, MeanM@ said:

Da podignemo ludilo jos malo:

Imamo tu cast da se nas klinac zove Kosta. Sta mislite, koliko je vremena jutros proslo u razredu do prvih insinuacija na temu imenjaka?

 

 

A ko je imenjak?

 

3 minutes ago, Rowanoke said:

Da li mi verujes da mi je nekoliko dete random ne nase, Saranac, pevalo tu pesmu. Ja nikad cula

 

Pesma je anti-muslimanska i izuzetno je popularna na internetu, kao i druge pesme nastale tokom rata u Jugoslaviji.

Link to comment
2 minutes ago, Rowanoke said:

Ne znaju. 

 

Deca nisam svesna sta je ovaj uradio i sta to znaci.

Negde se trebalo i ocekivati sve to. Mozda i razgovore sa decom obaviti na prvom casu jutros. Ovde kod nas u skoli nista.

Zato ce sad, jbg. Posto je javljeno razrednoj, roditeljima itd.

Kontam da ce biti na desetine slicnih prica danas sa imenjacima....Uzas

Link to comment
1 minute ago, MeanM@ said:

Negde se trebalo i ocekivati sve to. Mozda i razgovore sa decom obaviti na prvom casu jutros. Ovde kod nas u skoli nista.

Zato ce sad, jbg. Posto je javljeno razrednoj, roditeljima itd.

Kontam da ce biti na desetine slicnih prica danas sa imenjacima....Uzas

Ministar treba da da ostavku.  Trebalo je pripremiti nesto za decu od jutros.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...