Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Just now, Moonwalker said:

 

Pa dovoljno je da se jedan od balavurdijie ili jedna okurazi po sistemu majmun radi sto majmun vidi, da ima para da se naoruza i eto nove tragedije, daleko bilo svima i svuda na ovome svetu,

 

Ne bi bilo lose da dobiju nekakvu prakticnu reakciju na to, makar u vidu sprecavanja majmunarija kad su u skoli fizicki ili formalno.  Neko seci usi, krpi ... resenje.

 

Ali od toga nazalost ne ce biti nista.

E vidiš, s tim se ne slažem. Neće lako tako svako uraditi ovo, koliko god delovalo da bi moglo. O tome ja pričam, to mi je poenta. 

 

Možda ovaj mali ne bi tako lako dohvatio pištolj da poubija drugare da nije pucao do tada ko zna koliko puta u metu. Sigurno ne bi, da nije imao oružje na raspolaganju. To su dodatne okolnosti. Pa ipak, imamo faktor samokontrole. Zanemarujemo ga mnogo i to me jako nervira. 

 

Što se tiče priče, ja sam obila pragove učionica objašnjavajući nivoe nasilje i intervencije. Znaju oni to, čuli su od svojih u školama. 

  • +1 7
Link to comment
8 hours ago, Svemir Zeka said:

Pa sad, nije baš tako, kad se radi o deci i socijalnom nasilju. Deca su oduvek umela da se grupišu i odbacuju jednog. To definitivno jeste nasilje. Jeste problem i to što se često kombinuju karakterstike deteta i ponašanje grupe, ali deca umeju sa targetuju dete po bilo kojoj osobini koja im se ne dopada i nije u većini. 

ovo zamašćeno je problem. nisam verziran kao ti i još neki (prosvetari na PPP). ta bilo koja osobina može da bude vrllo različita. ni crna ni bela. mnogo nijansi sivih. i,mislim da to nije bilo tako oduvek.

 

posmatram oko ove moje unuke. sve mojaju da imaju elsu i anu. sad je nešto drugo, ne znam šta. na rođendane se poziva cela grupa u igraonice. na ekskurzije idu svi. neguje se kolektivizam, grupašenje. zašto ne možeš da jimaš jednog, dva, tri druga s kojima  si, da nemaš 500 virtuelnih prijatelja. šta čine roditelji i na jednoj i na drugoj strani. mislim da na njihovo ponašanje i način vaspitavanja treba baciti više pažnje.

 

razmišljam i o nečem drugom. moj prijatelj, deda od 75, ima unuku, predivno i predobro dete od 13 godina i u sedmom razredu. i da je to dete juče stradalo da kaže ko mu jebe mater, kad neće država ja ću da mu presudim. ja sam se naživeo.

 

izvinjavam sa, delom što sam pogođen ovim, delom što pripadam nekom drugom dobu koje je bio jednostavnije. ovaj tempo baš i ne prihvatam. pa je ovo napisano s brda s dola i nabijeno besom, tugom i nemoći.

  • +1 6
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

E vidiš, s tim se ne slažem. Neće lako tako svako uraditi ovo, koliko god delovalo da bi moglo. O tome ja pričam, to mi je poenta. 

 

Iz tvog posta u bozije usi.

Link to comment
33 minutes ago, Taihoskopija said:

Jadni prosvetari danas, treba ući u svaku učionicu i bez podrške, osim smandrljanih sporadičnih  obuka za bodove™, prepušten sam sebi, pokušati da objasniš neobjašnjivo i da se praviš veliki. 💔 

 

 

Javljajte kako je prošlo @Hermetico @Aleksija @Sandradjer @Svemir Zeka

Ne znam kako. Evo presabiram se od jutros. Meni su osecanja skroz pomesana. Na trenutak kao horor film daleko od mene, pa onda realnost 

  • +1 3
  • Hvala 1
  • Tužno 2
Link to comment
9 minutes ago, Svemir Zeka said:

E vidiš, s tim se ne slažem. Neće lako tako svako uraditi ovo, koliko god delovalo da bi moglo. O tome ja pričam, to mi je poenta. 

 

Možda ovaj mali ne bi tako lako dohvatio pištolj da poubija drugare da nije pucao do tada ko zna koliko puta u metu. Sigurno ne bi, da nije imao oružje na raspolaganju. To su dodatne okolnosti. Pa ipak, imamo faktor samokontrole. Zanemarujemo ga mnogo i to me jako nervira. 

 

Što se tiče priče, ja sam obila pragove učionica objašnjavajući nivoe nasilje i intervencije. Znaju oni to, čuli su od svojih u školama. 

Ova tema se nekoliko puta ponovila, kao puno njih je žrtva nasilja ili su mizogeni pa ne prezaju za takvim delima. Zaboravljamo da je bigotry ili zlo ljudsko zapravo jedan spektrum emocijski da na skali od 1 do 10 imaš razne nivoe izopacenosti. I ne može neko da mi kaže kako je dete 2009 gurnuto u krajnost samo od sebe

 70% je uticaj društva  i okolnosti 

  • -1 1
Link to comment

Klinac u školu u Obrenovcu doneo plastičan pištolj da se zeza, došla murija, rotacija, haos nastao

Edited by Nikodije
  • Tužno 5
Link to comment
17 minutes ago, morgana said:

@Caligula ne slazem se. niti je sve sto je novomedijsko ujedno i virtuelno u smislu u kojem autor upotrebljava pojam. recimo: meni ti, koga poznajem sa novog (haha, novog poslije 25 g onlajn pricaonica, dokle vise novi mediji) participativnog medija nisi virtuelan lik. s druge strane, u procesu odvajanja, dehumanizacije zrtve za kojom ubica poseze da bi sebe osposobio i ucinio efikasnijim u zlocinu on moze poci i za gejmifikacijom kao sto moze (i istorijski jeste) uzeti i druge strategije i instrumente sa istim ciljem.

 

 

 

... zato kazem ovo je jedan ugao. Govorim o komentarima ovih debilcica ispod vesti.

 

Sam "Brejvik" je morao da vidi razliku izmedju drzanja misa i pistolja. Dakle ima ovde puno slojeva - ali ono gde mislim da je uboo sustinu su motivi komentarisanja ovog "batice"

Edited by Caligula
  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Sandradjer said:

Ne znam kako. Evo presabiram se od jutros. Meni su osecanja skroz pomesana. Na trenutak kao horor film daleko od mene, pa onda realnost 

Ja sam se u međuvremenu pokušala da saberem, jer sad će da mi dolaze deca (već su juče počela, pa sam ih vraćala), moram ja da budem ta koja drži strukturu. Da se objasni ako je potrebno, da budem što je moguće staloženija. 

Ti ulaziš u razred i želim ti puno hrabrosti. :heart:

  • +1 6
  • Tužno 1
Link to comment

A kako sada pricati sa decom, ne kao prosvetar vec kao roditelj? Moj klinac je drugi osnovne i citave veceri trazili nacin da pridjemo temi.

Ispostavi se da je nesto cuo u skoli. Klinac pricao da mu deda ima pusku, ali ne bi to uradio. A i ranije su klinci pominjali ko ima oruzje, za lov uglavnom. Samo je pitanje da li ce se stariji sada zapitati i skloniti to.

 

Link to comment
11 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ja sam se u međuvremenu pokušala da saberem, jer sad će da mi dolaze deca (već su juče počela, pa sam ih vraćala), moram ja da budem ta koja drži strukturu. Da se objasni ako je potrebno, da budem što je moguće staloženija. 

Ti ulaziš u razred i želim ti puno hrabrosti. :heart:

Hvala :heart:. Takodje, svima zelim mirnu glavu danas.

 

  • Wub 1
Link to comment

Ne znam kako je drugima, ali meni jutros mozda i gore nego juce. Kad je juce izasla vest pisao sam jednom drugu kako ce, s obzirom na godiste dece i lokaciju skole, dosta nas znati porodice zrtava. Sad samom sebi delujem kao neka zla baba gatara, ali nisam ni slutio koliko sam u pravu. Osim mog drugara, jos nekoliko prijatelja ili komsija mojih prijatelja su izgubili decu juce.

  • Tužno 14
Link to comment
4 minutes ago, Nikodije said:

Klinac u školu u Obrenovcu doneo plastičan pištolj da se zeza, došla murija, rotacija, haos nastao

Konstanta svih razgovora sa nastavnicima, psiholozima, razrednim staresinama je da danasnja deca u velikoj vecini ne znaju za empatiju. Ne osecaju to, totalna praznina. Po tim strucnim ljudima, koji prate generacije i generacije, jedna od jezivijih stvari koja nam se desila. Ovo komentarisanje po mrezama, ovaj sa plasticnim pistoljem apsolutno potvrdjuju to. 

Kako i na cemu ce ti ljudi da zasnivaju svoje porodice, jbt. I u neka mirnija vremena sam uvek bio blizi stavu da nisu svi za porodicu, ne mora svako da gaji decu, ali ovo sada je zastrasujuce malo. 

  • +1 4
Link to comment
15 minutes ago, Nikodije said:

Klinac u školu u Obremovac doneo plastičan pištolj da se zeza, došla murija, rotacija, haos nastao

Nema granice, ne razume.

E sad sta raditi, kako mu objasniti. Ili po kratkom postupku da ga propuste kroz sake i nauci sta je realnost, ali bez sistemskog resenja u odgoju i vaspitanju nema nade 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...