Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Razumeće kada vide slike sahrane i pomena i za par godina kada vide mugshot ovog momka usranog kroz mentalne institucije.

 

Svi smo mi bili glupi kao klinci, neki malo manje, neki malo više.

  • +1 2
Link to comment
31 minutes ago, Svemir Zeka said:

Redoran je rekao otprilike šta bih i ja. 

Ne kažem da nema okolnosti: odgoja, sredine koja podstiče ta ponašanja sistema koji ne reaguje. Ali, uvek postavim pitanje, zašto taj a ne neko drugi? Ne zato da bi bilo koga preventivno identifikovali (možda i ja zbog nekih postova mogu biti shvaćena kako ne želim), nego da shvatimo pojam lične odgovornosti i kod njega, da, s 14 godina. 

 

Juče sam imala raspravu s pravnicima iz familije, ja uskočila kod njih u struku, oni kod mene, pa se posvađasmo. Uglavnom, rekla sam ponešto što je isto ovaj tip napisao: nije dete od 4 i 14 godina isto. Oni samo sede u istoj zgradi, a mentalno su jako daleko.

Ako je ovo dete sve krivo i sam glavni uzrok. Kako to onda samoubice nisu krive po Vama?

Link to comment
28 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Ne razumeju još uvek celokupnosti i razmere strahote,  sada preteže uzbuđenje i sve još uvek liči na film, trep spot ili igricu, uz glupe mehanizme kojim se isključuju iz realnosti, samo su premladi i glupi i odrasli kao podrška i korekcija ponašanja treba da stupe na scenu i biće to ok. 

 

Sa ovim engleskim idiotom u mojoj bivsoj srednjoj skoli provociraju normalnu decu.  Gimnazijska odeljenja.

 

Sprecava ih povremeno jedino profesor informatike, muskarac koji je istovremeno sistem administrator i povremeno gasi skolski Wi-Fi kad su sa telefona valjda preko Blue Tooth-a prebacivali na ekran u ucionici.

Napadali su i napadaju profesore, pre svega profesorke, obracanje na ti, dranje, svadjanje i provociranje blatantnom mizoginijom na sta su one u nemoci cutale ili se smejale. A ima i onih koje se slizu sa time. Napadaju profesore muskarce, staru gardu i u vezi necega o cemu se raspravlja na drugom pdf.

Covek rezervni oficir prosao ono ranih devedestih, izuzetno bice ne moze da se izbori sa njima i sprdaju se kad im kaze sta je rat (bilo koji). Drugi je na bolovanju zbog infarkta izazvanog stresom. 

 

Ako je ovaj mali  individualno odgovoran, onda i ovi mali dziberi razumeju sta rade i rade to jer je nemusto socijalno odobreno. Iako se "ko ja rasturio brakove" vajb siri u atmosferi.

 

Dok jednog dana mali dziberi ne postanu veliki dziberi i dokopaju se moci, bilo gde.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

Meni se čini da tekst ne sugeriše da je on kriv nego da je odgovoran za svoj postupak. Pošto je težak sociopata, nije bilo ničega u njemu samom što bi ga zaustavilo. Nakon toga ide parče odgovornosti drugih, pre svega oca koji ga je obučio da puca pa sve do sistema. Ali u korenu svega je njegova sociopatija. Gomila druge dece na žalost uči da puca dok ovo pišemo (ili im je neko drugo oružje na dohvat ruke) ali imaju kočnice da ne naprave spisak i krenu da ubijaju po njemu. Isto tako, u Beogradu se jutros statistički probudilo još nekoliko teških sociopata tog uzrasta. Njima pomoći nema i jedino je pitanje da li će biti uočeni na vreme.

Ne postoji nijedan normalan razlog da streljane koristi bilo ko ko nema dozvolu za korišćenje oružija. Nisam bio svestan koliko su streljane kod nas postale popularne. Devedesetih je bilo više oružija, ali niko nije obučavao decu od 12 da ga koriste. Antistres pucanje bojevom municijom u mete je na korak od pucanja u žive ljude. Danas zamišljamo da pucamo u nekog. Ostaje još da počnemo da sebi ostvarujemo želje. Deca su impulsivnija i manje svesna posledica, pa će lakše će krenuti u realizaciju. Neće biti dobro ako se ovako nastavi. Kosta je sigurno mislio da je zajebo sistem i da će danas slobodno šetkati Bahamima, a zaključan je u Lazi.

Ako neko baš ima potrebu da drži oružije, dete treba da nauči da ne koristi oružije, a ne da ga uči da ubija. Za bilo kakvu obuku treba uvesti krivičnu odgovornost.

 

Od danas možemo da krenemo u dva smera. Ili ćemo krenuti ka tome da svi imaju (neko) oružije, ili da ga ima samo policija. Kad se javila histerija sa silovateljem povratnikom, neki su deci dali noževe. Ljudi, koje sam smatrao sasvim normalnim, su devojčici od 12 dali nož  da nosi u školu. Ne smem da pomislim šta će sad biti.

  • +1 2
  • Hvala 1
  • -1 2
Link to comment

Generalno ubica nije kao recimo Belivuk,gde je otac bombom razumeo sebe i majku zajedno sa njenim roditeljima dok je mali Veljko bio sa sestrom ili bratom u drugoj sobi.Posle toga Dom za nezbrinutu decu i sve ostalo i nikakvo iznenadjenje da je postao to sto je postao,ali ni to nije doslo preko noci.Gospodin Mutavi je nasuprot bio kao ovaj momak,doktorsko dete iz gornje klase.

Dva totalno drugacija tipa patologije ali isti ishod.Tako i ovaj momak.

Link to comment
17 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ne razumeju jer su deca i nisu potpuno razvijeni njihovi umovi. Zato sa toliko godina na smeju da voze iako bi već mogli da nauče, da kupuju alkohol i cigarete, da se žene i udaju, da sami putuju u inostranstvo, da se zapošljavaju, zato je seks sa njima kažnjiv…

... zato treba da krivično odgovara svako ko im da pištolj u ruke, svako ko ih pusti u streljanu, ...

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Rowanoke said:

Ako je ovo dete sve krivo i sam glavni uzrok. Kako to onda samoubice nisu krive po Vama?

Joj. Prvo, više puta sam rekla da nije jedini uzrok, a čak se nisam ni izrazila rečju "krivo", već da poseduje neku odgovornost.

Samoubice su potpuno drugačiji mehanizam i veze nemaju s ovim o čemu pričamo, pa se ne bih upuštala, zaista.

  • +1 3
  • Hvala 3
Link to comment
6 minutes ago, duma said:

... zato treba da krivično odgovara svako ko im da pištolj u ruke, svako ko ih pusti u streljanu, ...


kad to budu zakonom propisana krivicna dela, onda da.

do tada ne.

Link to comment

Takođe: lupetanje po mrežama klinaca ide uz uzrast, ružno je, ne shvataju posledice razmišljanja po javno mnenje, da mogu da pričitaju bliski nastradalima....

Ali...

 

Da uđeš u pucaš u dvadesetak ljudskih bića, za to treba debelo da nemaš inhibicije i kontrolu nad sobom. To je svetlosnim godinama daleko od te balavurdije koja sad kenja po mrežama. 

 

I sa 14 godina on zna da će ih lišiti života. Onaj od 4 ili 6 još baš ne zna sasvim. On jeste emocionalno nezreo za venčanje i odgoj dece, ali zna do tad vrlo dobro šta biva kad gađaš pištoljem, a dobio je mnogo puta i informaciju u odgovornosti za mnogo manja nasilja i sankcije koje slede. To znam, jer im to lično prenosim. 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 5
Link to comment
17 minutes ago, Svemir Zeka said:

Takođe: lupetanje po mrežama klinaca ide uz uzrast, ružno je, ne shvataju posledice razmišljanja po javno mnenje, da mogu da pričitaju bliski nastradalima....

Ali...

 

Da uđeš u pucaš u dvadesetak ljudskih bića, za to treba debelo da nemaš inhibicije i kontrolu nad sobom. To je svetlosnim godinama daleko od te balavurdije koja sad kenja po mrežama. 

 

Pa dovoljno je da se jedan od te balavurdijie ili jedna nadje isprovicuran i okurazi po sistemu majmun radi sto majmun vidi, da ima para da se naoruza i eto nove tragedije, daleko bilo svima i svuda na ovome svetu,

 

Ne bi bilo lose da ova tragedija dobiju nekakvu prakticnu reakciju , makar u vidu sprecavanja majmunarija kad su u skoli fizicki ili formalno.  Neko seci usi, krpi ... resenje.

 

Ali od toga nazalost nece biti nista.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

Bojim se da ce doci do drasticne eskalacije nasilja prena profesorima, jer je sad bas svakom klincu jasno da imaju slobodu do 14. rodjendana za svako sranje 

  • +1 5
Link to comment

@Caligula ne slazem se. niti je sve sto je novomedijsko ujedno i virtuelno u smislu u kojem autor upotrebljava pojam. recimo: meni ti, koga poznajem sa novog (haha, novog poslije 25 g onlajn pricaonica, dokle vise novi mediji) participativnog medija nisi virtuelan lik. s druge strane, u procesu odvajanja, dehumanizacije zrtve za kojom ubica poseze da bi sebe osposobio i ucinio efikasnijim u zlocinu on moze poci i za gejmifikacijom kao sto moze (i istorijski jeste) uzeti i druge strategije i instrumente sa istim ciljem.

 

 

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...