Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

iskreno, meni je u ovom trenutku mnogo manje jasna patologija ovog drustva nego patologija deteta ubice. 

 

pogledala sam dva videa na tw malopre: jedan snimak sa koncerta decaka - virtuoznog pijaniste, zrtve danasnje tragedije. i drugi u kome nekoliko decaka sa kapuljacama euforicno simuliraju u praznoj ucionici pucnjavu i umiranje.

ne znam kako se moze spavati, ali treba probati.

osecaj je najslicniji onom od pre 20 godina, kada smo pokusavali da obradimo jedno drugo ubistvo. doduse, onda smo pomislili da mozda i ima spasa.

  • +1 7
  • Tužno 1
Link to comment
7 hours ago, desboj said:

Na ćaletovom mu bivšem poslu niko ne veruje. Keca je bio doktor "na leba da se maže" i "koji nikad nije podigao ton na više od normalnog"

Jedan priča i za kevu, profesoricu na biološkom da je "ista priča kao i muž"

 

Je l' Kurir već obišao komšiluk da uzme izjave kako su sve troje fini ljudi i javljaju se na hodniku?

  • +1 1
Link to comment

današnji dan mi je bio grozan zbog ovoga što se desilo

 

kakva će biti kazna, šta će da urade sa ovim klincem koji je izazvao sav ovaj jad, ne znam, a nisam ni zainteresovan da saznam

 

ni najgora kaznena politika ne sprečava ovakve događaje

 

moramo da uradimo mnogo toga, kako bi ovakvi događaji bili što bolje sprečavani u budućnosti

 

nisam optimista da je moguće otkriti svakog bolesnog koji je u stanju da uradi ovako nešto, jednostavno ne verujem u sposobnosti društva u tom pogledu

 

drugi način bi bio da oružje učinimo nedostupnim, ali mislim da ga je previše kako bi to uspelo

 

iz iskustva sa načinom kako inače rešavamo probleme, očekujem da ćemo i ovde da primenimo uvežbani valjda neće pristup

 

  • +1 5
Link to comment

Potresno svedočanstvo oca devojčice koja je preživela pucnjavu na času istorije:

 

youtube.com/watch?v=qmMldEqfVzo

(namerno ne ugrađujem klip)

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Damo da prenesem da ima ljudi koji drže i do svog inegriteta a ne jurcaju da se okoriste na tragediji.jedan od psihologa koga su često zvali kad je obrazovni sistem u pitanju, je danas na navaljivanje novonata rekao:
Ćerka mi ide u tu školu nebu tu smenu nego popodne, i svi u porodici smo odlučili da uzmemo par sledećih dana "samo za nas" da probamo da popravimo štetu koja je toj deci učinjena. Molim vas nemojte me zvati minimim sledećih nedelju dana...



....shiit has hit the fan.

  • +1 6
Link to comment
21 minutes ago, James Marshall said:

možda da se svi i na ovom forumu zapitaju koja je njihova uloga i učešće u svemu ovome (narastanju i normalizaciji nasilja, makar verbalnog) kad krene da se da sere sa "moram ja njemu reći, govnetu treba reći da je govno, šipkaši, ćokijevci, ostojini svjedoci" pravedničkim bijesovima i prevaspitavanjima po pitanju Zvezde, Partizana, Ukrajine i ostalih tema oko kojih se pičkaju ljudi. O tome šta ljudi sebi dozvoljavaju da pišu jer je neko "moderacija" da ne pričam.

 

Pozdravljam vas sve, ako se javi na ovo onaj :isuse: "ti si našao da pričaš" smarač, neka nabije sebi u dupe to što će napisati. 

 

edit:

 

naravno da ne mislim da ovaj forum ima veze sa bilo čim u ovoj školi, ali nije ovo baš toliko uzvišeno mjesto kako vole ljudi da misle o njemu, mnogo je ovdje teških riječi palo između učesnika o raspravi, i to vrlo često o vrlo banalnim temama su padale neviđeno teške riječi, sramotne čak i za pisanija iza anonimnih avatara. 

 

Grubost je kul

Link to comment

Mi ostadosmo danas bez dvoje dece. Ne nase, al smo uz ovu odrastali. I jos dvoje je dozivotno istraumirano. Ceo dan i pola noci sa ovim roditeljima, ukratko - jezivo. Informacije ne dopiru do mozga. Ni odraslima, a ni deci. Da me licno ne dotice, mogla bih da trazim razloge, al trenutno je nemoguce. Sedimo u njenoj sobi, a nje nema. Eto.

  • Tužno 71
Link to comment
1 hour ago, Module said:

Mi ostadosmo danas bez dvoje dece. Ne nase, al smo uz ovu odrastali. I jos dvoje je dozivotno istraumirano. Ceo dan i pola noci sa ovim roditeljima, ukratko - jezivo. Informacije ne dopiru do mozga. Ni odraslima, a ni deci. Da me licno ne dotice, mogla bih da trazim razloge, al trenutno je nemoguce. Sedimo u njenoj sobi, a nje nema. Eto.

Da se korigujem, zapravo nas sve dotice. Kao drustvo.

Konkretno, ove dve smrti su uticale na oko 70 + 40 ljudi.

Plus njihove porodice.

Deca, mi odrasli, bake i deke, nasa sitna deca...

I ljudi koji nisu poznavali nekog su potreseni. Da ne pricam o nama koji zapravo poznajemo decu.

I sta sad? 

Ako me dete pita kako sutra u skolu, sta koji qrc odgovoriti?

 

  • Tužno 6
Link to comment
6 hours ago, dùda said:

Onda je još čudnije. Jer braća i sestre su bolje od roditelja upućeni u aktivnosti jednih i drugih. Još u istoj školi. Sestra je itekako morala znati sve o odnosu druge dece prema njemu i zašto je to tako. I onda se menja odelenje kao nekakvo rešenje. Neverovatno.

Ona je u mlađim razredima, a to je uvek u različitim delovima ili čak različitim zgradama. Verovatno ga retko uopšte vidi u školi a još manje čuje njegovo društvo.

(Ja u obe škole stariju sestru nisam viđala; različito dvorište za odmore, zgrada)

  • Hvala 2
Link to comment
6 hours ago, Svemir Zeka said:

Stoga, kada dete ovog uzrasta počini jedno ovakvo delo, mi moramo da razumemo mehanizme koji su doveli do toga, te, imajući u vidu sve gore navedeno, imamo pravo da ga smatramo odgovornim za to što je počinilo.

Ovo mi  zvuči nažalost kao Američka propaganda,oni isto tvrde da sistem nije kriv nego je kriv pojedinac. Meni lično 14 godišnjak nije sam po sebi kriv i sposoban da sam snosi krivicu za sve što se desilo.  Mora da je neka sistemska greška koja bi se morala  otkloniti.  Da se razumemo ne smatram da je Vučić Miloš Bikovic Marić Jeremić  J. Ili Kristijan  G ili Mitrović kriv za ovako nešto, kao što socijalne mreže prenose. Mislim da imamo neki društveni problem i zajedničku odgovornost koje je stvorilo plodno tle da se ovako nešto desi. Moja teorija tj moje zapažanje kao majke jednog deteta je da u nekim školama uključujući ovu (ispravite me ako grešim) se neguje kompetitivnost i borilački duh što stvara kod dece nezdravu atmosferu  takmičenja i upoređivanja. Socijalno društvo koje iznedri takvo ponašanje  mladog 14togodisnjaka mora da se zapita gde je sve to pogrešilo i šta jednu sredinu čini plodnim tlu da se takvo ponašanje razvije i pretvori u masovno ubistvo. Vrlo mi je diskutabilno da je samo on kriv. 

  • +1 5
  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...