Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

11 minutes ago, dùda said:

Da li je ovaj dečak bio jedinac ? 

 

Kakogod, neverovatno je da roditelji nisu primetili problem. A nisu neobrazovani ljudi. Nešto ovde debelo ne valja. Bez obzira na svu brzinu današnjeg života, zaposlenost, ludilo itd, u kući se ipak provodi dovoljno vremena da može da se vidi ono što hoće da se vidi.

 

Ne provodi se dovoljno vremena I sve I svasta moze proci ispod radara. Jos ako je taj otac neki lekar od karijere ko zna koliko dana zaredom sina ni ne vidja pa eto mozda provedu zajednicki vikend u streljani da sve iskompenzuju.

 

 

Link to comment
2 hours ago, Frile said:

 

Zašto je uopšte rađena psihološka evaluacija? Zar se to radi po automatizmu svakom detetu koje dođe sa nekom povredom?

edit: ne videh prethodne postove, nisam jedini kome je sumnjivo

 

Iskreno ne znam, nije uobičajeno osim ukoliko se nije tražila komplet evaluacija zbog tužbe odnosno istrage. 

 

Iskreno, što više vidim informacija o ovome sve mi je mučnije - al neću dalje, nego da vidimo šta će sledeći dani da donesu - slutim ništa dobro. 

Link to comment
18 minutes ago, arheolog1981 said:

bukvalno nema šanse da je mali jutros ustao i rešio da ubije svoje drugove iz škole a da nije pokazivao ozbiljne simptome problema koje ima a koje su roditelji prvi morali primetiti. Al jbg, juri se s posla na posao, za decu se nema vremena. Mogu misliti šta bi samo ovlaš pregled njegove sobe otkrio,

 

Evo iskopali mu poslednju fotografiju sa instagrama, namestio prste obe ruke kao da su pištolji.

 

Jezive i potpuno poražavajuće stvari će ovde da izadju. 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Redoran said:

 

Evo iskopali mu poslednju fotografiju sa instagrama, namestio prste obe ruke kao da su pištolji.

 

Jezive i potpuno poražavajuće stvari će ovde da izadju. 

 

Citam danas neke americke tekstove o prevenciji skolskih upucavanja - u najvecem procentu je najzastupljeniji signal najava/pretnja na drustvenim mrezama. To je bukvalno obavezan deo rituala

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, dillinger said:

 

Citam danas neke americke tekstove o prevenciji skolskih upucavanja - u najvecem procentu je najzastupljeniji signal najava/pretnja na drustvenim mrezama. To je bukvalno obavezan deo rituala

 

Sećam se onog slučaja u Finskoj pre 15-ak godina...lik je na Youtube okačio klip u čijem nazivu je ime škole i tačan datum kada je planirao da izvrši ubistva...što se, nažalost, i desilo.

Link to comment
10 minutes ago, Ian Mancunian said:

Neka druga društva bi možda jednu ovakvu tragediju uzela kao nultu tačku katarze ili makar isceljenja.

 

Ali ne i mi. Mi smo mrtvi, samo teško to priznajemo sebi.

 

+1. 

Ovo je ogromna trauma, danas sam u kontaktu sa desetinama mladih roditelja cuo najvise "sto ne odosmo odavde" Ili "za koju godinu ima da ga/nju saljem sto dalje odavde". To je masovna reakcija a ne bilo kakva zelja da se nesto ovde promeni.

 

 

  • +1 3
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

Ja se jutros probudio uz direktan prenos na medijima, rekoh opet klik bejtuju mediji, sve je ok. Par sati kasnije, na pauzi upalio vidim sranje.

 

Kako seješ tako ćeš i da žanješ.

 

Posadila Srbija, za diku i ponos. :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

  • +1 2
Link to comment
24 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa zapravo, vršnjačko nasilje je opštiji termin.....izopštavanje i ignorisanje jesu socijalno nasilje 

meni se čini da ignorisanje i izopštavanje mogu da budu posledica nečijeg ponašanja. verbalnog, odnosa prema ostalima, recimo. psovanje, naklapanje o nekoj temi, prepadanje.....ili i  zbog neuklapanja u klan, ekipu (odeća, društvene mreže, interesovanja......). nasilje je, opet po meni, kada se neko permanentno maltretira. verbalno i fizički. zašto bi to bilo jednako tretirano?

 

mislim da u prvom slučaju "žrtva" treba sebe da preispita, u drugom pak nasilnici.

 

itna je ta promena razreda. ko je to tražio?

Link to comment

Bilo je samo pitanje vremena kada ce se poklopiti kockice i tako nesto se desiti i u Srbiji.Decko moze biti vrlo ozbiljan poremecaj licnosti sa psihoticnim epizodama ,moze biti i autizam ispod svega,moze biti rana shiza.

Manshaus slucaj je odlican primer za to.Tri vestaka,dva psihijatra i psiholog su ga izvestacili ne samo uracunljivim nego i bez psihickih obolenja,ali nije bilo bas tako .Breivik je u prvom vestacenju isto proglasen ovakvim i onakvim,generalno psihopatom pa je potrajalo dok se nije rascvetao kao bulka.Vrlo je to sve komplikovano.Onaj sto je pobio pola sela dvocevkom u Istocnoj Srbiji.Od vrv teskog i nezgodnog kad popije lika do psihoze i pokusaja prvo samoubistva Pa onda masovne pucnjave  u roku od par nedelja.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, djordje geprat said:

meni se čini da ignorisanje i izopštavanje mogu da budu posledica nečijeg ponašanja. verbalnog, odnosa prema ostalima, recimo. psovanje, naklapanje o nekoj temi, prepadanje.....ili i  zbog neuklapanja u klan, ekipu (odeća, društvene mreže, interesovanja......). nasilje je, opet po meni, kada se neko permanentno maltretira. verbalno i fizički. zašto bi to bilo jednako tretirano?

 

mislim da u prvom slučaju "žrtva" treba sebe da preispita, u drugom pak nasilnici.

 

itna je ta promena razreda. ko je to tražio?

 

Neko je skoro ispricao pricu za svoju prijateljicu da je bila silovana kada je imala 17 godina i da je morala da se ispise iz jedne beogradske gimnazije jer je bila stigmatizovana. Meni je bilo prilicno porazno da zrtva ostane usamljena, ali to se nazalost desava.

 

Sve sto citamo o K.K. ne govori da je sam svojim ponasanjem zasluzio los tretman:

 

Quote

Tvrde da je neretko trpeo uvrede na svoj račun.

 

 

„Bio je tih i povučen, nije imao puno prijatelja. U školi se baš nisu družili sa njim. Ipak, nikada se nije ponašao agresivno što bi moglo da ukaže na ovako nešto“, pričaju učenici.

 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...