Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

1 minute ago, Redoran said:

 

Neki tada, neki mnogo ranije a neki nikada. Ja  poznajem tri klinca iz kraja, koji su se 2001. na Counteru potpisivali kao alkaida a 2003. kao legija i jso. Zatim su prestali to da rade, pa su prestali da igraju Counter, pa su izrasli u ok ljude, imaju neka regularna zanimanja i poslove. Dvojica završili fakultete. Sa decom se razgovara kada prave gluposti, ne proglašavaš ih za otpad čim odvale neku idiotariju na četu. Ima vremena da ih otpišeš iz društva ali pre toga treba da im daš šansu.

 

Pa ovaj nije pravio gluposti, dok nije pocinio ovo danas.

Link to comment
11 minutes ago, BWA said:

Današnji klinci su mnogo "napredniji" i fizički i mentalno u odnosu na moju generaciju. Viši su, krupniji, ponekad se zabezeknem kad skontam kako kapiraju neke stvari.

 

Ne bih se iznenadio da za nekih 20 godina ovako nešto učini desetogodišnjak.

 

 

Na to, i na još x stvari treba dodati i pristup informacijama koji prethodnim generacijama nije bio moguć. Mi smo u srednjoj školi, kada je internet imalo njih 4oro, iz zezanja našli tada aktuelnu verziju Anarhističkog kuvara. Čitali, zezali se...ali niko nije napravio bombu ili nešto slično, iako su ratovi tada bili završeni a još se nije zakuvalo na Kosovu. 

 

A šta se sada tačno događa na Telegramu i sličnim aplikacijama znaju samo ti klinci. Sa dodatkom čistog kriminala koji se promoviše na svim mainstream stranama, sa Bokan estetikom i nekontrolisanim medijima...ima tu mnogog posla da bi se stvari iole dovele u red.

 

Na RTSu upravo gostuje Ružić (nije mogao da izbegne), neka žena koja izgleda trezveno i realno govori o internetu i neki novinar RTSa. Nema čak ni onog načelnika policije sa počupanim obrvama.

  • +1 1
Link to comment

Sigurno da raspad svih normi pogoduje ovako nečemu. I Marić i Zadruga i Zvezdan Slavnic i Stefan Karić.

 

Ali, čini mi se da ovaj dečko nije iz tog filma.

Ne bi se reklo da se radi o momku koji se ložio na mafijanje.

Naprotiv, škola glume, skica na engleskom, košarka...

 

Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

 

Pa ovaj nije pravio gluposti, dok nije pocinio ovo danas.

 

Pričam o ovima što su ga hejlovali na mrežama i pravili sprdnju od ovog užasa. Nije to smrtni greh, može se ispraviti ali neko treba da priča sa njima.

Link to comment
1 hour ago, Uskebasi said:

Zakon tako smatra, a zakon je loš i treba da se menja. A menjace ga licno Vučić. 

Nije nezakonito obučiti dete od 12 da efikasno ubija?

Link to comment
13 minutes ago, steins said:

On je u Univerzitetskoj dečjoj klinici u Tiršovoj 2021. godine ocenjen kao veoma pametan, vaspitan, moralno i etički orijentisan i ambiciozan.

Naime, K. K. je u školi glume 2021. godine imao incident, kada ga je drugi dečak udario laktom u usta, saznaje Tanjug.

U Tiršovoj je tada, pored psihološke pomoći, urađena i psihološka evaluacija, kojom je ocenjeno da je sa dečakom sve u najboljem redu, te da je izuzetno pametan. Bio je zainteresovan za astrofiziku i kada je upitan čime želi da se bavi, rekao je upravo astrofizikom, a kako saznaje Tanjug, trenirao je karate i košarku.

Paranoik u meni ne miruje...ako neko dobije lakat u usta, da li se obavezno radi psihološka evaluacija?

  • +1 6
Link to comment
Just now, duma said:

Nije nezakonito obučiti dete od 12 da efikasno ubija?

 

Ako sam dobro ispratio nekog eksperta za oružje na RTSu, kod nas zakon nije regulisao pristup maloletnika streljanama. Umesto toga regulisano je korišćenje bojeve municije u streljanama ali ta regulacija ne važi kada se cela streljana iznajmi nekome za privatnu proslavu.

 

To je recimo nešto što sutra ujutro može da se promeni ali vrhovni sociopata to nije predvideo svojim planom. Slučajno naravno.

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Redoran said:

 

Pričam o ovima što su ga hejlovali na mrežama i pravili sprdnju od ovog užasa. Nije to smrtni greh, može se ispraviti ali neko treba da priča sa njima.

 

Znam, nego se nadovezujem. Posto se stalno govori da su deca pod negativnim uticajem rijalitija, raznih Kristijana, Legije i sl, pa da nas ne cudi ako sutra porastu u iste takve likove. Ali ovaj se ne uklapa u taj sablon..

  • +1 5
Link to comment
7 minutes ago, Lezilebovich said:

Nije bas neka guzva na Cvetnom trgu 

Da ne gresim dusu, mozda u njegosevoj i gore ima vise...

Link to comment
Just now, mackenzie said:

 

Tačno srpska viša klasa su sve neki mračnjaci. Bez izuzetka.  Ko zna šta sve tu zbiva u tom socio-društvenom okruženju.

Dobrodosao Q

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, ragasto said:

Paranoik u meni ne miruje...ako neko dobije lakat u usta, da li se obavezno radi psihološka evaluacija?

Dobro pitanje. Ima tu još nešto.

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...