Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

20 minutes ago, MeanM@ said:

Sto ne moze biti nehat? U tome i jeste problem.

Da moze biti nehat zamislio bi se mentol pre neko pomisli da ga uci da puca i da mu pokazuje pistolj? 

Vidi, kao roditelj, susreo sam se jedno deset puta sa stavom roditelja da uci dete da se brani od nekog ko ga napadne. Da uzvrati, da se ne povlaci. Nece neko moje dete da dira.

Slusam i ne verujem. Da l tom mozgu padne na pamet da moze to njegovo dete da gurne nekog niz stepenice, da ovaj padne nezgodno...Ko god kriv bio i zapoceo. Da obelezi za ceo zivot dve porodice bez ikakvog razloga....Jok...bole ih uvo, vazno da se busamo ponosito u grudi kako nece niko na moje dete da udari.

A eno, taj sto ga majka ucila da ne ostaje duzan, glavni buli u razredu. Redovno, jednom nedeljno pravi problem u odeljenju. Dusica mamina svesna i ponosita.

 

Zakon eksplicitno kaže da mora umišljaj. 

17 minutes ago, Djuro said:


Ne moze. 
 

razumem sve laičke komentare, verujte da smo i mi - na fakultetu, dok smo bili laici - postavljali slicna pitanja. 
Medjutim, zakonodavstvo je nesto sasvim drugo.

 

princip subjektivne odgovornosti mora da postoji i ne moze rodittelj biti odgovoran za krivicno delo deteta. Da je drugacije, nema krivicnog dela za koje se ni bi mogao optuziti i roditelj.

 

isto tako, mora postojati starosna granica, ispod koje maloletnik ne moze biti krivicno odgovoran. Kod nas je 14g. Mozemo dskutovati zasto je to tako ali jbg tako je. 

Moglo bi zapuštanje jer nije primećeno dete koje mesec dana priprema ubistvo ali to je lakše delo, kako Ted reče nema tezi oblik za ovaj slučaj. 
 

Vidim da su oca zadržali za teško delo protiv bezbednosti. I to je tanusno

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Tsai said:


Postoji masivan prostor za iskoriscavanje dece do 14 godina za izvrsenje raznih krivicnih dela u korist odraslih

Samo sto je ranije to izgledalo u fazonu 'ma nece oni, mali su, sta sad'. Jbt nepunih 14 godina, ko zna da li su mu i brkovi krenuli

Kradu kao konji u tom uzrastu i nose ko zna kome, to znam sigurno. Neki samo radi thrilla jer su negativno rodjeni, vecina naravno iz koristi

Mozda bi bilo odlicno da se ta granica spusti na 10, mada bi verujem vecina relevantnih faktora odlucivanja smatrala da je ovo brutalno niska granica i da je preterano smanjivati prag ovoliko, jer su ovakve psihopate incident a ne pravilo

S tim sto je ova granica od 14 u nase pravo moguce usla ratifikacijom nekih medjunarodnih konvencija u kojima je to limit i standard, pa je tako usaglaseno

Ali evo odlicnog opravdanja (zvuci uzasno, znam) da se to menja. Nisam detaljno upoznat s ovakvim desavanjima u drugim drzavama, ali mislim da od svih ovih masovnih ubistava kojih se secam - ovo je ubedljivo najmladji ucinilac. 

Edited by Plajvi
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, morgana said:

 

da li je realno, neko od porodice ubijenih ili ranjenih sad i to da cuje i prezivljava?

strava.

 

:cry:

 

Na bedi92 reporterka ispred urgentnog izjavljuje bila je informacija da je i ranjena nastavnica istorije preminula, ali izgleda da ipak nije :frust:

 

A na rts snimaju ulaz skole i vidi se iznosenje tela i ubacuje se reporterka sa "uzasno potresne scene" iz neku poslovicno usranu facu

 

Place mi se

Link to comment
2 minutes ago, JohnnyD said:

povremeno se ukljucim, ne mogu da stignem sve da procitam, a nisam ni siguran da zelim. Ali mi je zapalo za oko da neko (ne ovde, kazem generalno) pise kako nije tolko bitno sto je otac imao oruzje i da treba traziti uzroke na drugom mestu. Meni je otac imao vazdusnu pusku, i vaspitao me je da vodim racuna, kako drzim pusku, nikad usmerenu u coveka, da pucam samo u limenke itd. Tako da je i vaspitanje, verovatno. Ali ako klinac nema dostupnost oruzju, onda je velika verovatnoca da zaboravi na svoj plan i mozda iskali frustracije na drugi nacin (i niko ne strada).

 

ne nadjoh tu sliku, pre par strana .... srbija treca ili cetvrta po oruzju na 100k

vaspitanje svakako

kod mene je kuci uvek bilo oruzja po sluzbenoj duznosti, ali ajde takni ga ako smes

islo se i u lov uz hiljadu objasnjavanja

sve je do coveka, ali ima mnogo i do drzave

raspala drzava u kojoj i sve moze i ne moze

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, pt 2.0 said:

Čekam da neko primeti.

 

Naravno da ovo nije masovno ubistvo počinjeno od strane marginalca sa dna socijale, nego malog psihopate iz privilegovanog društvenog sloja.

Marginalci sa dna socijale zavrśavaju u Ritopeku.

Ovo su guzonjini sinovi. Entitled.

Dete vežba u streljani i to prolazi.

Doktorov mali.

Odmazda prema devojčicama.

Ne verujem u priče o zlostavljanju u školi koje su uzrokovale ovo. Mali je psihopata 1-1.

 

Tačno one nakazne osobine koje su neophodne bile očevima da se uspentraju do vrhova socijalnih lestvica u ovom Mordoru biće preslikane u njihove sinove - sa disperzivnim razornim efektom…

 

p.s. A škola je morala biti ili Ribnikar ili Drinka.

 

onda ovo lici na brejvika, i on je privilegovani norveski smrda, ali on kada je ubijao imao je, koliko 32-3 recimo, dakle dovoljno vremena da u svoju glavu nabije razne gluposti koje su ga motivisale. kako je ovaj decko sa 14 godina uspeo toliko da zamrzi devojcice da bi pozeleo da ih ubija pok spisku, i jos to sprovede meni stvarno nije jasno. jedino ako je eventualno imao majku koja ga je maltretirala ili tako nesto. otac verovatno bas nista nije sumnjao

Edited by Nikodije
Link to comment
1 minute ago, Plajvi said:


Postoji masivan prostor za iskoriscavanje dece do 14 godina za izvrsenje raznih krivicnih dela u korist odraslih

Samo sto je ranije to izgledalo u fazonu 'ma nece oni, mali su, sta sad'. Jbt nepunih 14 godina, ko zna da li su mu i brkovi krenuli

Kradu kao konji u tom uzrastu i nose ko zna kome, to znam sigurno. Neki samo radi thrilla jer su negativno rodjeni, vecina naravno iz koristi

Mozda bi bilo odlicno da se ta granica spusti na 10, mada bi verujem vecina relevantnih faktora odlucivanja smatrala da je ovo brutalno niska granica i da je preterano smanjivati prag ovoliko, jer su ovakve psihopate incident a ne pravilo

S tim sto je ova granica od 14 u nase pravo moguce usla ratifikacijom nekih medjunarodnih konvencija u kojima je to limit i standard, pa je tako usaglaseno

Ali evo odlicnog opravdanja (zvuci uzasno, znam) da se to menja. Nisam detaljno upoznat s ovakvim desavanjima u drugim drzavama, ali mislim da od svih ovih masovnih ubistava kojih se secam - ovo je ubedljivo najmladji ucinilac. 

Може да се спусти, само да се не омогућава да се малолетницима суди као одраслима и

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, Ted said:

nije čak ni dostupnost oružja osnovni problem, iako jeste problem.

 

pošto oružje ne ubija, nego čovek. problem je kako je došlo do toga da dete od 13 godina formira svest o tome da je neophodno da likvidira grupu vršnjaka i nastavnika. za pretpostaviti je da postoji jako veliki broj dece koja imaju dostupno oružje u kući, znaju gde je, možda znaju i da ga koriste. ali se ne dešava svaki dan ovakav pokolj.

Sve okej, ali "razvijene" zemlje u kojima se desava ovako nesto vec dugo su dosle do zakljucka da je vodeci problem dostupnost oruzja. To sto ti pricas je sve tacno i glavni uzrok, ali ako gledamo cisto sa aspekta spasavanja ljudskih zivota, da taj mali nije imao oruzje u kuci, on bi okrenuo misli na drugu stranu.

Edited by JohnnyD
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Midgeta said:

 

:cry:

 

Na bedi92 reporterka ispred urgentnog izjavljuje bila je informacija da je i ranjena nastavnica istorije preminula, ali izgleda da ipak nije :frust:

 

A na rts snimaju ulaz skole i vidi se iznosenje tela i ubacuje se reporterka sa "uzasno potresne scene" iz neku poslovicno usranu facu

 

Place mi se

 

novinari vecinom ne znaju da se ponasaju, a za ovakve stvari dovoljno je malo zdrave pameti. 

 

jezivo je proglasavanje zive zene mrtvom, pustanje audio snimka, preispitivanne ugla o bulingu. nesto od toga moze da stoji kao tema naknadno, ali u akutnoj traumi realnih ljudi ne. tj u realnom vremenu.

 

Edited by morgana
  • +1 5
Link to comment
19 minutes ago, Nikodije said:

 

ali ovaj decko nije sa margine pa da je laka meta za kriminalce, dilere, svakakve. otac mu je radiolog, dakle fantastican uzor, verovatno je odrastao kao bubreg u loju, visa srednja klasa, centar grada... odakle ovoliko bes u njemu, horor


Ribnikar je elitna škola. 

Link to comment
1 hour ago, Djuro said:


ma kakvi, ne moze.

Odrediše mu zadržavanje zbog sumnje za teško delo protiv opšte sigurnosti iz 288. Pošto on samo upućuje na prethodne, ako uopšte budu gonili, verovatno će ići na 288. u vezi 278. Sada, da li će im kvalifikacija proći...

 

edit: zadržavanje ocu

Edited by simeon_lupus
Link to comment
9 minutes ago, Mel said:

 

Imas cesto problematicnu decu od OK roditelja, ili jedno problematicno a drugo Ok, sve moze da igra ulogu, pa na kraju i slucaj i genetika, a roditelji cesto ne mogu ono sto ni psihijatri ne umeju da urade, pa bas koliko i da zele. Dodaj drogiranje na to. Roditelj nema sanse.


i to je istina.

“We Need to Talk About Kevin” - knjiga, film

  • +1 2
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...