Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Ćale ga je vodio u streljanu!
Da smo neka država svi moraju doći pod udar i otac i vlasnik te streljane svi koji su umešani.
Naravno ništa od toga biti neće.



....shiit has hit the fan.

  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, Halvard said:

Čitam sad komentare na Indexu. Osim standardnog naslađivanja što se to dogodilo u Srbiji (što ruku na srce nije dominantan narativ), zabrinjavajuće veliki broj ljudi pokazuje poprilično razumevanje za sirotu žrtvu zlostavljanja.

 

Počinjem da se plašim pomisli koliko oko nas ima ljudi koji idu okolo sa fantazijama da na sličan način naplate svoje frustracije.

 

U ovoj situaciji naravno ne može biti izgovor, ali zlostavljanje jeste ozbiljan problem koji se obično gura pod tepih, a tako će se verovatno i nastaviti

  • +1 1
Link to comment

sta kazu domaca alt right bagra sad kad amerika odjednom ne valja kao (po ruzicu) inspirator, hoce li odustati od pro life samita u bgd?

 

mislim ne da je ubica postao psiho zbog njih, naravno, ali ako cemo o duhu vremena onda da budemo temeljni

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment

bojim se da ne prebace odgovornost na prosvetne radnike kao sto se dosad uvek radilo. A ljudi su kao nazalost i deca total nezasticeni.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Time Crisis said:

 

U ovoj situaciji naravno ne može biti izgovor, ali zlostavljanje jeste ozbiljan problem koji se obično gura pod tepih, a tako će se verovatno i nastaviti

Pazi ovako: radi se, sve dok ne naiđeš na mamu ili češće tatu malog bulija, koji je....op....neko s kim se ne zamera. To je problem. Tu je problem.

Nije pp služba, i metode, nego onaj ko se pita šta dalje

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, duma said:

Vodio je dete u streljanu. Definitivno treba da odgovara kao organiizator ovog zločina.  Ovo mora da se proglasi za terorizam i da se se proglase saučesnicima svi koji su u ovom učestvovali.  Ako ovde postoji neko ko ima neki uticaj  molim ga da to uradi.

Otac je najodgovorniji, ali teško da je jedini. Neko je pustao dete od 12 godina da puca u streljani. 

 

Meni padaju na pamet rodjaci koj ise bave lovom, njihova deca su u tim godinama redovno isla u lov a kad su prvi put uzeli oruzje u ruke ne znam sigurno pre desete...

To se tamo gledalo kao na nesto skroz regularno.

Link to comment
5 minutes ago, zoki said:

 

znači, ako se masakr desi u ponedeljak čekamo vikend.. 

Ne znači. Samo kažem da se neretko dešava da se dan žalosti pomeri za vikend. Ne znam tačno razloge, ali neki logični mi padaju na pamet. Pomeralo se i kada nije bilo utakmica, te verujem da je to što si ti usvojio kao razlog preterivanje. 

 

Naravno da bi jako prijatno iznenađenje bilo da se publika na utakmici potpuno prilagodi ovom događaju, nevezano za dane žalosti, ali više od minita ćutanja ne očekujem. 

Link to comment
3 minutes ago, Halvard said:

Čitam sad komentare na Indexu. Osim standardnog naslađivanja što se to dogodilo u Srbiji (što ruku na srce nije dominantan narativ), zabrinjavajuće veliki broj ljudi pokazuje poprilično razumevanje za sirotu žrtvu zlostavljanja.

 

Počinjem da se plašim pomisli koliko oko nas ima ljudi koji idu okolo sa fantazijama da na sličan način naplate svoje frustracije.

 

To je posledica drustva gde slabiji nemaju nikakvu zastitu. Doduse za ovog ne znam da li bi bilo sta pomoglo, iz svih ovih izvestaja osecam neku mracnu proracunatost.

 

On vrsnjacko nasilje - nikako ne opravdavam i to je sigurno igralo ulogu ali toga je u moje vreme (90te) bilo na tone. Secam se u osnovnoj kad su ucenika iz mog odelenja strpali u kantu i kotrljali ga po dvoristu skole. Tuce su bile redovne, nozeva i boksera na sve strane a streberi su najvise najebavali. E sad, da li se promenilo razmisljanje ljudi generalno, da li je sad neki "svako za sebe" fazon, to ne znam ali definitivno mi se cini da smo ko drustvo postali neljudskiji.  

  • +1 7
Link to comment
5 minutes ago, Shan Jan said:

 

To je posledica drustva gde slabiji nemaju nikakvu zastitu. Doduse za ovog ne znam da li bi bilo sta pomoglo, iz svih ovih izvestaja osecam neku mracnu proracunatost.

 

On vrsnjacko nasilje - nikako ne opravdavam i to je sigurno igralo ulogu ali toga je u moje vreme (90te) bilo na tone. Secam se u osnovnoj kad su ucenika iz mog odelenja strpali u kantu i kotrljali ga po dvoristu skole. Tuce su bile redovne, nozeva i boksera na sve strane a streberi su najvise najebavali. E sad, da li se promenilo razmisljanje ljudi generalno, da li je sad neki "svako za sebe" fazon, to ne znam ali definitivno mi se cini da smo ko drustvo postali neljudskiji.  

 

izadje da je totalno proracunato

mapa skole, prvi dan skole posle 4 dana slobodna

lista imena gde pise GL.M. na vrhu (glavne mete) gde je jedno ime precrtano

gore okacih tu skicu gde se vide primarne mete po odeljenjima

ni 14 godina, sunce ti poljubim ...

 

edit: javio se policiji (predao), verovatno znajuci kako ce ga tretirati zakon

Edited by cedo
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...