Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

8 hours ago, stray cat said:

Ne mogu da stojim 101% iza sledećeg otkucanog (više sam bio skoncentrisan na postupke digitalnog evidentiranja incidenata): ukoliko roditelji ne pokazuju spremnost da sarađuju (u smislu da nešto rade sa svojim detetom bulijem, da mu pričaju, objašnjavaju, vaspitavaju itditd), ima opcija de uključi i centar za socijalni rad, pa da oni kao nešto; ali, s obzirom da sam pročitao (ovde) da su roditelji advokati, pitanje je koliko je bilo vajde od toga.

Nema razloga da se sumnja da je administracija škole (da bi se, minimum, "oprala") odradila sve što je u njenoj moći.

Ne postoji sankcije tipa novčana kazna, suspenzija bulija na neko vreme itd (bar se ja ne sećam, imali smo obuke šta i kako).

 

Postoji platforma

cuvamte.gov.rs

i za "eksterne" prijave nasilja.

image.thumb.png.286971d149cadfda3a6f57cabb094995.png

 

iz pravilnika o protokolu postupanja u odgovoru na nasilje. 

propisi nisu idealni, ali kada bi se dosledno primenjivali, situacija bi bila sasvim drugacija. kao i svim drugim segmentima.

  • +1 4
Link to comment
On 29. 5. 2023. at 21:51, Svemir Zeka said:

Šta, ne razumem?

 

Pa kad kazes propusti to meni zvuchi kao greska. Ali da li su greske u pitanju, ili da su od starta procedure i propisi neadekvatni?

Link to comment
13 minutes ago, Mel said:

 

Pa kad kazes propusti to meni zvuchi kao greska. Ali da li su greske u pitanju, ili da su od starta procedure i propisi neadekvatni?

Propisi su sasvim ok, ako imaš sekretara i direktora koji su ok i ne plaše se advokata učenikovih roditelja.

Za sve postoji "nivo nasilja" - "Intervencija na nivou nasilja". I sve lepo napisano.

Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Propisi su sasvim ok, ako imaš sekretara i direktora koji su ok i ne plaše se advokata učenikovih roditelja.

Za sve postoji "nivo nasilja" - "Intervencija na nivou nasilja". I sve lepo napisano.

 

Za ono na prethodnoj strani se govorilo da ako roditelji deteta prvi razred ne saradjuju, da nema vise opcija. Otprilike vodili su proceduru, doneli zakljuchke, i nema nikakvih mera za dete koje je nasilno. Ili ja nsto ne razumem tu?

Link to comment
2 minutes ago, Mel said:

 

Za ono na prethodnoj strani se govorilo da ako roditelji deteta prvi razred ne saradjuju, da nema vise opcija. Otprilike vodili su proceduru, doneli zakljuchke, i nema nikakvih mera za dete koje je nasilno. Ili ja nsto ne razumem tu?

 

Nisam proučila slučaj detaljno, da budem iskrena. Kažem ti načelno, mere postoje, mera može da bude prebacivanje učenika u drugo odeljenje, recimo...u zavisnosti od uzrasta....

Šta misliš, čemu služe onoliki pravilnici, protokoli kurci i palci....ahahah napisano jeste.

Link to comment

evo osnovni....


PROTOKOL POSTUPANJA U USTANOVI U ODGOVORU NA NASILJE, ZLOSTAVLJANJE I ZANEMARIVANJE

 

POSEBNI PROTOKOL ZA ZAŠTITU DECE I UČENIKA OD NASILJA, ZLOSTAVLJANJA I ZANEMARIVANJA U OBRAZOVNO-VASPITNIM USTANOVAMA

 

ako ti nije tl;dr, a opet ima i opcija "ostalo" koju pronalaziš u hodu.....na primer, za neki slučaj nenasilja predlagala sam rotaciju korišćenja soba unutar stana.....i tako dalje......

  • +1 1
Link to comment

zeko, ne bih da sam u tvojoj koži. potpuno ću razumeti ako digneš ruke i uzmeš da se baviš nečim drugim. tamo na vocapu čitam tvoje zavitlancije no, mislim da je to samo izduv od ove muke u profesiji. sve najbolje.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...