Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

6 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne žalim ih, samo pretpostvaljam otkud ta veza sa klanom

sve je to lepo... a sad zamisli da ti je to ćale.

Link to comment
2 hours ago, Leia said:


Sta znam, nedostatak poverenja u tzv. institucije tzv. drzave?
To je uglavnom razlog tih uletanja u medije i ocajnickih pokusaja da se skrene paznja javnosti na svoj slucaj i ubrza resavanje problema koji se rutinski guraju pod tepih

 

Nisi u pravu. Istrčavanje po medijima je zaobilaženje procedura, i korišćenje ličnih privilegija.

Procedure postoje.

  • +1 3
Link to comment

Po svemu sudeci to dete je problematicno od prvog dana skole, a do maja meseca se nista bitno nije promenilo

Verujem da postoje procedure ali ocigledno nisu dovoljno efikasne…

i ne mogu da krivim zenu koja je izgubila strpljenje i prosto ne zeli da joj neko maltretira dete, izem ti takvu privilegiju

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Svemir Zeka said:

E to je razlog što sam izabrala selo, pre nego OŠ u Beogradu, a kad kažem, svi mi se podsmehnu. Mi smo takvo odraslo društvo, i proizvodimo nove naraštaje koji znaju za "inkluziju" a namesto toga prave nove torove.

 Kakvo je stanje na Karaburmi?

Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

 Kakvo je stanje na Karaburmi?

Upravo onako kako sam opisala, s tom inkluzijom. Znaš da tamo ima Vuka Vrčevića i Mrijevsko brdo, i da je dosta dece iz tih naselja.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Leia said:

Po svemu sudeci to dete je problematicno od prvog dana skole, a do maja meseca se nista bitno nije promenilo

Verujem da postoje procedure ali ocigledno nisu dovoljno efikasne…

i ne mogu da krivim zenu koja je izgubila strpljenje i prosto ne zeli da joj neko maltretira dete, izem ti takvu privilegiju

 

 

Pošto sam se susrela sa nezilion priča, i slušala više strana, videla in vivo, ne bih uzimala ništa zdravo za gotovo, kao što si sad ti uzela tu izjavu.

Link to comment
38 minutes ago, Svemir Zeka said:

Upravo onako kako sam opisala, s tom inkluzijom. Znaš da tamo ima Vuka Vrčevića i Mrijevsko brdo, i da je dosta dece iz tih naselja.

Da, zato i pitam.

Link to comment
10 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pošto sam se susrela sa nezilion priča, i slušala više strana, videla in vivo, ne bih uzimala ništa zdravo za gotovo, kao što si sad ti uzela tu izjavu.

 

Jedna stvar mi je cudna, zasto je majka deteta koje je maltretirano uopste kljucna za resavanje situacije s drugim detetom koje je agresivno? 
Prema saopstenju direktorke ispade najveci problem sto ova nije dolazila na te sastanke, meni je barem zazvucalo malo bezveze

 

 

 

Link to comment
24 minutes ago, Leia said:

 

Jedna stvar mi je cudna, zasto je majka deteta koje je maltretirano uopste kljucna za resavanje situacije s drugim detetom koje je agresivno? 
Prema saopstenju direktorke ispade najveci problem sto ova nije dolazila na te sastanke, meni je barem zazvucalo malo bezveze

 

 

 

Možda nisi ispratila najpažljivije, problemi su započeli još u novembru a dete koje je trpelo agresiju/nasilje nije dete roditelja koji komuniciraju sa školom preko TV emisije. I onda se započeo rad sa detetom koje je "agresivno/problematično" kao i sa porodicom tog deteta, čak je jedan od roditelja bio i pratnja na časovima ( ovo je baš retkost). I onda opet dolazi u aprilu do incidenta ali sad sa detetom medijski eksponiranih roditelja( to su ovi što se ne odazivaju na pozive škole).

Link to comment
27 minutes ago, Leia said:

 

Jedna stvar mi je cudna, zasto je majka deteta koje je maltretirano uopste kljucna za resavanje situacije s drugim detetom koje je agresivno? 
Prema saopstenju direktorke ispade najveci problem sto ova nije dolazila na te sastanke, meni je barem zazvucalo malo bezveze

 

 

 

Необично је да се не одазива, поготово ако мера која је предвиђена укључује присуство родитеља.

Не знам да ли ви схватате, да ми не можемо тек тако решавати ствари "Под мач бато" него мора поступно и по протоколима. Ако је тачно шта је навела ова дикректорка, мени делује да је урађено све по правилима.

Мислим може она и у медије, ако мисли да ће то решити проблем и користити њеном детету (лично не ислим да хоће), али ако хоће да укаже на пропусте, ја их у овом не видим, како је наведено (а нек инспкција проверава).

  • +1 4
Link to comment
14 minutes ago, Svemir Zeka said:

Необично је да се не одазива, поготово ако мера која је предвиђена укључује присуство родитеља.

Не знам да ли ви схватате, да ми не можемо тек тако решавати ствари "Под мач бато" него мора поступно и по протоколима. Ако је тачно шта је навела ова дикректорка, мени делује да је урађено све по правилима.

Мислим може она и у медије, ако мисли да ће то решити проблем и користити њеном детету (лично не ислим да хоће), али ако хоће да укаже на пропусте, ја их у овом не видим, како је наведено (а нек инспкција проверава).


A rekoh vec, ne cudi nedostatak poverenja u institucije i protokole kad je situacija na terenu takva kakva je, pa i ti si sama pisala o tome onoliko…

Ne mogu ni da krivim nekog ko samo zeli da posalje dete u skolu i da ne brine hoce li ga tamo neko maltretirati, a iz saopstenja direktorke se porucuje da bi svi roditelji dece iz tog razreda sad trebali da se angazuju oko tog problematicnog deteta i njegove socijalizacije i jos da trpe kritike ako u tome ne ucestvuju, sta znam malo mi to too much 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...