Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

prihvaćen neprihvaćen, voljen, nevoljen, odbačen, neodbačen............ s druge strane su saznanja o brižljivom planiranju zločina. tu se radilo o svesnom delovanju. i sve je to bilo pre. šta je sada? čitam o nedostatku kajanja, smirenosti......

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

Predsednik streljačkog kluba tvrdi da mali nikada nije pucao tamo. Ne želim da linkujem b92 pa kopiram tekst iz njihove vesti ali može lako da se izgugla.

 

 

"Otac je s vremena na vreme dolazio kod nas. Dovodio je i sina, ali dečak nikada nije ulazio u streljište, a kamoli pucao. On je sedeo u bašti kafića ispred. Čekao ga je ispred i nije ulazio. Možda je pokušao da uđe, ali tvrdim da bi ga instruktor u tom slučaju odmah udaljio", kazao je Ivanović za srpske medije. 

Uz to, dodao je i da su u medijima objavljene pogrešne informacije i tvrdnje koje nisu tačne nakon što se dogodio zločin na Vračaru. 

"Tvrdim. Ponavljam tvrdim... Dečak gađao sigurno nije. Mi kao klub sarađujemo sa policijom i sve što su nakon zločina od informacija, ili dokumentacije, tražili od nas mi smo predali. Snimci sigurnosnih kamera iz streljane su predati, kao i dnevnici gađanja, popis municije i sve drugo što su tražili. Snimci kamera se čuvaju minimum četiri meseca, a vrlo verovatno i do godinu dana. Streljana je pod video- nadzorom 24 sata svakoga dana, a svako ko uđe mora da se identifikuje ličnom kartom instruktoru koji te podatke upisuje u dnevnik gađanja".

 

a koji je klub u pitanju, pošto vidim saopštenje streljačkog kluba partizan u kome tvrde da otac i sin nikada nisu opalili ni jednu diabolu u klubu

Link to comment

Koliko vidim, ima dva kluba. Taj prvi što je izdao saopštenje zove se Streljački klub Partizan, član je JSD Partizan i u njemu se članovi bave sportskim streljaštvom i puca vazdušnim puškama.

 

https://www.skpartizan.rs/

 

Ovaj drugi, privatni, takođe je na stadionu Partizana, ali se zove Streljački klub Partizan practical shooting i tu se puca iz vatrenog oružja. Njegovog vlasnika su saslušavali jer se tvrdilo da je otac počasni član tamo i da je i klinac pucao.

 

http://www.kpsp.rs/

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment

Nova kaže da njihovi izvori tvrde da po snimcima i evidenciji predsednik kluba laže.

 

Quote

Sa druge strane, prema informacijama do kojih je došao portal Nova.rs, iz streljane „Partizan Practical Shooting“ izuzeti su svi snimci nadzornih kamera i knjiga evidencija kako bi se utvrdilo činjenično stanje, koje govori suprotno od navoda Ivanovića.

https://nova.rs/vesti/hronika/tuzilastvo-istrazuje-odgovornost-streljane-u-kojoj-je-decak-13-vezbao-pucanje-pre-masakra-u-ribnikaru-oglasio-se-vlasnik-tog-kluba/

Edited by vememah
Link to comment

Da, kod nas se glagol izuzeti koliko je meni poznato ne koristi kao sinonim za privremeno oduzimanje. Koliko vidim, u tom značenju se koristi u BiH i CG.

Edited by vememah
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Da, kod nas se glagol izuzeti koliko je meni poznato ne koristi kao sinonim za privremeno oduzimanje. Koliko vidim, u tom značenju se koristi u BiH i CG.

Meni je privuklo pažnju jer kada se neki dokazi ne prihvataju kod nas se vrlo često kaže "izuzeti iz predmeta"



....shiit has hit the fan.
Link to comment
1 hour ago, vememah said:

Da, kod nas se glagol izuzeti koliko je meni poznato ne koristi kao sinonim za privremeno oduzimanje. Koliko vidim, u tom značenju se koristi u BiH i CG.

 

kakva idiotarija, ovo jos nisam cuo, opet novosrpski.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Frank Pembleton said:


Moze i obicna nepismenost novinara...



....shiit has hit the fan.

Kao kad napisu parafirao umesto potpisao

Link to comment
21 hours ago, duma said:

Meni se uopšte ne sviđa što se neprihvatanje tretira kao zlostavljanje. Svako je ponekad odbijen, odbačen, neprihvaćen. Decu treba učiti da se suoče s tim. Da nauče nekad treba da se promene, prilagode, a da nekad treba da ostanu dosledni.

Sutra će stupati u partnerske veze. Treba li ih učiti da je neprihvatanje i odbacivanje nepravda?

Plus zilion.
 

21 hours ago, Carolostadien said:

Što se tiče te fotelje…

Ne da je mali čudak jer spava u fotelji, nego da mu oni nisu dali da bude s nekim u sobi.

Koji oni mu nisu dali da bude s nekim u sobi?

I u čijoj sobi je spavao na fotelji? U svojoj? U tudjoj?

Koliko pamtim na ekskurzijama i uopšte kad deca organizovano putuju nikada to nisu single rooms, već sobe u kojima spava 2-3 dece.

——
 

Mislim da je potezanje fotelje glupost.

Što reče Nikodije - najmanje sam u svom krevetu spavala po djačkim ekskurzijama (doduše u srednjoj školi, u osnovnoj su nas 6 godina vodili na 1-dnevne izlete, 1 na rekreativnu na Divčibare (6 u sobi!) i 1 na duzu ekskurziju (8. razred).

  • +1 1
Link to comment

U spomenute dve zemlje taj izraz koriste zvanične institucije.

 

Tužilaštvo CG:

Quote

Uviđaj je obavila dežurna tužiteljka Danijela Đuković, uz učešće vještaka saobraćajne struke i ovlašćenih policijskih službenika Uprave Policije CB Bijelo Polje. Izuzeti su dokazi koji će biti predmet vještačenja.

https://www.pravosudje.me/otbp/sadrzaj/gpmo

 

MUP Srpske:

Quote

Pronađeni predmeti su izuzeti i poslužiće kao dokaz u krivičnom postupku.

https://mup.vladars.net/lat/index.php?vijest=26884&vrsta=novosti

Edited by vememah
Link to comment
5 hours ago, Filozof manijak said:

Ovo i ja mislim.

A to oko Airsofta mi suviše nategnuto. Kakve se replike oružja koriste u toj "igri? Tj.kako je igranjem airsofta naučio da rukuje pravim oružjem (menja šaržere, reepetira, puca u metu pravim oružjem koje trza)?

bukva sve kao na pravom oružju, ima i trzaj, od tih gasnih kapsula koje su tu, i repetiranje, sve. 97.5% pravo naoružanje

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...