Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Predsednik streljačkog kluba tvrdi da mali nikada nije pucao tamo. Ne želim da linkujem b92 pa kopiram tekst iz njihove vesti ali može lako da se izgugla.

 

 

"Otac je s vremena na vreme dolazio kod nas. Dovodio je i sina, ali dečak nikada nije ulazio u streljište, a kamoli pucao. On je sedeo u bašti kafića ispred. Čekao ga je ispred i nije ulazio. Možda je pokušao da uđe, ali tvrdim da bi ga instruktor u tom slučaju odmah udaljio", kazao je Ivanović za srpske medije. 

Uz to, dodao je i da su u medijima objavljene pogrešne informacije i tvrdnje koje nisu tačne nakon što se dogodio zločin na Vračaru. 

"Tvrdim. Ponavljam tvrdim... Dečak gađao sigurno nije. Mi kao klub sarađujemo sa policijom i sve što su nakon zločina od informacija, ili dokumentacije, tražili od nas mi smo predali. Snimci sigurnosnih kamera iz streljane su predati, kao i dnevnici gađanja, popis municije i sve drugo što su tražili. Snimci kamera se čuvaju minimum četiri meseca, a vrlo verovatno i do godinu dana. Streljana je pod video- nadzorom 24 sata svakoga dana, a svako ko uđe mora da se identifikuje ličnom kartom instruktoru koji te podatke upisuje u dnevnik gađanja".

 

  • Hvala 1
Link to comment

I šta sad? Ispada da je vođenje malog u streljanu bila dezinformacija?

Kako je onda naučio da rukuje oružjem??

 

Jebena kakofonija poluinformacija i laži na sve strane

  • +1 5
Link to comment
18 hours ago, duma said:

Meni se uopšte ne sviđa što se neprihvatanje tretira kao zlostavljanje. Svako je ponekad odbijen, odbačen, neprihvaćen. Decu treba učiti da se suoče s tim. Da nauče nekad treba da se promene, prilagode, a da nekad treba da ostanu dosledni.

Sutra će stupati u partnerske veze. Treba li ih učiti da je neprihvatanje i odbacivanje nepravda?

 

Odbacivanje i neprihvatanje  je ozbiljno vrsnjacko nasilje. Pogledaj sta se desilo sa onom curom u Vrbasu. Što su joj doneli bakarnu žicu. 

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

I šta sad? Ispada da je vođenje malog u streljanu bila dezinformacija?

Kako je onda naučio da rukuje oružjem??

 

Jebena kakofonija poluinformacija i laži na sve strane

 

Mozda laze iz te streljane da bi se oprali.

 

A vec sam kacio izjavu ove oruzarke:

 

Dečak Kosta K. (13) koji je ubio devet i ranio sedam osoba, nije mogao za tri puta u streljani da stekne iskustvo da sa takvom preciznošću, kao što je počinjeno, ubije svoje drugare, rekla je oružarka Ana Simonović.

 

Kako je precizirala Simonović, koja inače ima sertifikate o rukovanju gotovo svim vrstama vatrenog oružja, dečak jeste bio uvežban ali ne u streljani, već je aktivno trenirao „Airsoft“, koje je vojno-taktička simulacija, i to je iskoristio u svrhe ovog zločina.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

 

Mozda laze iz te streljane da bi se oprali.

 

Ovo i ja mislim.

A to oko Airsofta mi suviše nategnuto. Kakve se replike oružja koriste u toj "igri? Tj.kako je igranjem airsofta naučio da rukuje pravim oružjem (menja šaržere, reepetira, puca u metu pravim oružjem koje trza)?

Link to comment

ali stvarno nema tu mnogo mudrosti, jedino sto pravi razliku izmedju ersofta i pravog pucanja je zamena sarzera, buduci da se gleda da replike budu manjevise istih dimenzija i mase kao pravo oruzje.

takodje trzaj ovog pistolja je zaista nista spec (znam, davili su mi da pucam u kantu iz cz99 kad sad sam bio klinac, kao i iz puske 7,9, i nije da se ponosim al kao stavljali su nam samo po jedan metak), i ovo njegovo oruzje je kudikamo bolji pistolj.

a posto vec pouzdano znamo da je imao pristup oruzju i oca idiota, mislim da nema odje niceg nejasnog.

Edited by ToniAdams
  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

Ovo i ja mislim.

A to oko Airsofta mi suviše nategnuto. Kakve se replike oružja koriste u toj "igri? Tj.kako je igranjem airsofta naučio da rukuje pravim oružjem (menja šaržere, reepetira, puca u metu pravim oružjem koje trza)?

 

Menjanje šaržera, repetiranje, to je najmanji problem ako imaš pištolj u kući i internet.

Link to comment
8 minutes ago, Filozof manijak said:

Ovo i ja mislim.

A to oko Airsofta mi suviše nategnuto. Kakve se replike oružja koriste u toj "igri? Tj.kako je igranjem airsofta naučio da rukuje pravim oružjem (menja šaržere, reepetira, puca u metu pravim oružjem koje trza)?

Koliko ja znam replike su dosta verne originalima i po tezini i po nacinu punjenja municijom i slicno. Paintball je nesto drugo i tu su te tzv puske sa kuglicama na vrhu i osecaj i tezina i sve ostalo nema veze sa oruzjem. Airsoft je vizuelno i po osecaju gotovo identican pravom oruzju.

Edited by nick1986
  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, morgana said:

jao nije valjda da vlasnik streljane negira da je prekrsio zakon, sokantno

 

Sad samo ponavlja sto je rekao na saslusanju jos 04.05. Ako kaze da ima i snimke objekta 24h prethodnih do godinu dana...

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, bebaguza said:

Ako kaze da ima i snimke objekta 24h prethodnih do godinu dana...


Ako nesto postoji u nas kao tradicija, to je nestanak kljucnih par minuta sa snimaka sigurnosnih kamera

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...