Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

5 minutes ago, Mel said:

 

Onoliko dete ne sme da spava na krevetu nego se sklupcha na fotelj i tako spava ti nije big deal? Pa to ti je psiholoski alarm samo takav...

 

 

Video sam mnogo krupnije od njega kako rade mnogo ludje stvari, a na dohvat ruke im dvadesetak automatskih pušaka i desetak sanduka sa municijom. Pa niko nije ništa uradio. 

 

Nisam baš siguran koliko je svrsishodno da se ubuduće svako dete koje se čudno ponaša na ekskurziji preventivno označi kao mogući psihopata.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

 

Video sam mnogo krupnije od njega kako rade mnogo ludje stvari, a na dohvat ruke im dvadesetak automatskih pušaka i desetak sanduka sa municijom. Pa niko nije ništa uradio. 

 

Nisam baš siguran koliko je svrsishodno da se ubuduće svako dete koje se čudno ponaša na ekskurziji preventivno označi kao mogući psihopata.

 

Pa imali ste srece (to sa vojskom).
Nisam mislila da bilo ko treba da se oznachi kao psihopata jer spava na fotelji, komentar je vise bio na tragu da je bilo vec idikacija da dete ima psihickih problema koji bi trebalo da su bili primetni i roditeljima, a ponasanje roditelja/oca u svemu tome je da ga obuchi u streljani (sto inache ne treba raditi sa detetom ni koje nema psihickih problema).

 

Link to comment
On 22. 5. 2023. at 12:23, Rowanoke said:

Ovde se radi o traumi i strahovima. A ne o žalosti. 

Pošto bas ta trauma i strah treba da se leči i uz pomoć psihoterapeuta otkloni i spreči da predje u neku patologiju.

 

Koliko sam upućena iz čitanja ta muzička terapija je protiv žalosti i žaljenje. Što je prirodan proces i treba da bude prisutan jer nema ništa negativno u tome što se mrtvi žale.  Ova žena je pogrešila metodu skroz. Neka me neko ispravi ako misle da nisam u pravu. 

 

Ova zena je psihijatar, trebalo bi da zna razliku izmedju intervencije na akutnu traumu i terapije. Mi jos uvek ne znamo sta je tacno radila sa decom pa nema smisla ici u detalje, Ono sto znamo je da su i deca i rodtelji reagovali negativno, da je ona uklonjena iz svih timova koji rade sa tom decom i to je to.

Link to comment

kad se ja setim gde sam sve spavao na ekskurzijama, najmanje u krevetu.

ali kako da sprecis ucveljene roditelje laike da sprovode neku sopstvenu istragu kada su svi ljuti na drzavu i ne veruju joj nista.

  • +1 8
Link to comment

I na to dodaš da generalno živimo u vremenu kada se malo čemu može verovati (a u Rijaliti Republici baš ničemu), i dobiješ to da svako sprovodi sopstvenu istragu i analizu, i to javno. Bukvalno nema autoriteta da preseče i kaže ovo je mogući scenario a ovo je suvo naklapanje. Sunovrat na kvadrat.

 

  • +1 6
Link to comment
9 minutes ago, Leia said:

Kod nas se poslovicno problemi ili kompletno ignorisu ili naduvavaju do bizarnih razmera i pravi drama, ne znam zasto ne bi dete porazgovaralo sa psihologom ako se drzi po strani i ne druzi ni sa kim, spava na fotelji u cosku dok se drugi druze i zabavljaju na ekskurziji do kasno u noc, itd itd.

Mozda je introvert i voli tako a mozda se i oseca odbaceno i zapostavljeno. Ne moze se znati ako se ne poprica s njim.

 

Ne pise da se KK nije druzio na tom kampu, bas suprotno. Samo je spavao na fotelji dok su ostali, pretpostavlja se, spavali na krevetima.

 

Link to comment

A opet mogu samo da kazem da to spavanje na fotelji mozda znaci nesto a mozda i ne znaci nista.

Ispada da niko ni po cemu nije mogao ni naslutiti da se on oseca odbaceno dok nije napravio to sto je napravio, normalno da se sad preispituje sve sto se ikad ucinilo i malo cudno. Ne mogu bas da zamislim da ce ovo znaciti neki lov na introverte, pa i blesavi panduri su brze bolje povukli onu ideju o spiskovima. Trauma je em ogromna em tek par nedelja proslo, mogu misliti koji je horor u glavama tih roditelja koji su izgubili decu, i da je preteruju sa analiziranjem kojecega tesko da im se moze zameriti…

  • +1 5
Link to comment

Pa on se navodno u tom VII 2 susreo sa tim da ima dece uspešnije i talentovanije od njega. Ako sam dobro ispratila, to je bilo okidač a ne neprihvatanje.

  • +1 1
Link to comment

Koliko sam ja shvatila, taj subjektivni osecaj odbacenosti nije prevazisao ni u novom razredu.
Mislim, i deluje mi logicno s obzirom na razvoj dogadjaja :ph34r:

  • +1 1
Link to comment

I u prethodnom sedmom razredu u kojem je bio je sigurno bio neko talentovaniji u necemu jer i to je bio dvojezicni razred, za koji se polaze prijemni ispit. 
A sta je bio okidac mozda ne znaju jos ni strucnjaci koji se njime bave tamo gdje se nalazi. 

  • +1 1
Link to comment
48 minutes ago, dùda said:

Pa on se navodno u tom VII 2 susreo sa tim da ima dece uspešnije i talentovanije od njega. Ako sam dobro ispratila, to je bilo okidač a ne neprihvatanje.

Meni se uopšte ne sviđa što se neprihvatanje tretira kao zlostavljanje. Svako je ponekad odbijen, odbačen, neprihvaćen. Decu treba učiti da se suoče s tim. Da nauče nekad treba da se promene, prilagode, a da nekad treba da ostanu dosledni.

Sutra će stupati u partnerske veze. Treba li ih učiti da je neprihvatanje i odbacivanje nepravda?

 

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment

Što se tiče te fotelje, prilično sam siguran da sam danas pročitao komentar ili u nekom tekstu, a zvučalo je baš kao da dolazi od roditelja - da je to spomenuto kao kritika njegovim roditeljima iz drugog kuta. Ne da je mali čudak jer spava u fotelji, nego da mu oni nisu dali da bude s nekim u sobi.

 

Moguće da to netko samo lupa, a sad ne mogu naći gdje je bilo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...