Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

4 hours ago, Frank Pembleton said:


Čovek je rekao da je on nazvao Olju i zamolio je da se obrati javnosti u emisiji...



....shiit has hit the fan.

Možda je trebala da ga odgovori.

Link to comment
44 minutes ago, morgana said:

emisija ni u kom smislu nije bila senzacionalisticka niti ogoljujuca, ne vidim da imamo sta da zamjerimo.

 

 

 

Emislija je bila vrlo edukativna, otreznjujuca, potrebna ovom drustvu i hvala coveku koji je smogao ovoliko snage da govori a hvala i Olji koja je ovo zaista besprekorno vodila - suprotnost svemu sto mozemo da vidimo u medijima koje ovo koriste za klikbajtove i dizanje gledanosti.

 

Nisam mogao da gledam a da se iskreno ne isplacem, identifikujuci se sa ovim covekom - mada ja ovo ne bih umeo ovako lekovito da artikulisem, svaka mu cast na tome.

 

 

 

 

Edited by Caligula
  • +1 9
Link to comment
slazem se. bilo je potresno gledati, covjek se slama od bola, a savrseno vlada svime sto je rekao.

On je verovatno tu jos papira imao i verovatno je hteo jos nesto da isprica, ali i ovo sto je uspeo da kaze je dragoceno.



....shiit has hit the fan.
  • +1 5
Link to comment
43 minutes ago, morgana said:

slazem se. bilo je potresno gledati, covjek se slama od bola, a savrseno vlada svime sto je rekao.

kao i njegova žena u intervjuu koji je prethodno dat nekim novinama (nedejnik? kurir?)

plemeniti ljudi.

jadni ljudi, neprihvatljivo je ovo.

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, Caligula said:

 

Muz koji snima pa objavi kako njegova neuroticna zena maltretira bebu je psihopata, je drugacije ne umem da objasnim.

Snimanje žene u situacijama raznim, realnim, isprovociranim da se deru pa je usnime i pokazuju u centru za soc.rad je tipična strategija nasilnika. Viđala sam doduše da i žene to rade, ruku na srce.

  • +1 4
  • Tužno 1
Link to comment

Nisam baš siguran šta je ovo spavanje na fotelji trebalo da pokaže i na šta da ukaže. Klinci u tom dobu prolaze kroz svašta, ne znam kakve je to mehanizme trebalo pokrenuti jer je mali spavao na fotelji.

 

Ako je neko trebalo da nešto pokrene, to je recimo bilo ko ko je znao da ovaj pod ćaćinim nadzorom prangija bojevom municijom u streljani. To mi deluje kao malkice jača crvena lampica od spavanja na fotelji.

  • +1 9
Link to comment
20 minutes ago, Svemir Zeka said:

Snimanje žene u situacijama raznim, realnim, isprovociranim da se deru pa je usnime i pokazuju u centru za soc.rad je tipična strategija nasilnika. Viđala sam doduše da i žene to rade, ruku na srce.

 

Interesantno je kako se mnogi slichno ponasaju, kao da ima skola za to (nije naravno to u pitanju, nego samo konstatujem obrasce...)

Ono sto je bezveze je da zene chesto nisu ni svesne koliko su ustvari sludjene nego dopola veruju da su one same prosto lude ili sta vec, a drugo ako i kapiraju da je muz kriv pobeci od toga je mission impossible kad su (mala) deca ukljuchena...

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

Nisam baš siguran šta je ovo spavanje na fotelji trebalo da pokaže i na šta da ukaže. Klinci u tom dobu prolaze kroz svašta, ne znam kakve je to mehanizme trebalo pokrenuti jer je mali spavao na fotelji.

 

Ako je neko trebalo da nešto pokrene, to je recimo bilo ko ko je znao da ovaj pod ćaćinim nadzorom prangija bojevom municijom u streljani. To mi deluje kao malkice jača crvena lampica od spavanja na fotelji.

 

Onoliko dete ne sme da spava na krevetu nego se sklupcha na fotelj i tako spava ti nije big deal? Pa to ti je psiholoski alarm samo takav...

Mislim to je ovako sta je u pozadini, ja mislim da je jasno da svakakve tuzne i ugrozene dece ima, ali dok im ne das pristup pistoljima i puskama i municiji i obuchis u streljani prilichno je izvesno da nece uci u skolu i upucati petnaestoro za 120 sekundi...

  • +1 3
Link to comment
42 minutes ago, pt 2.0 said:

kao i njegova žena u intervjuu koji je prethodno dat nekim novinama (nedejnik? kurir?)

plemeniti ljudi.

jadni ljudi, neprihvatljivo je ovo.

 

da, da, i ona, slazem se. nedeljnik je pisao, kurir mislim da je prepisao.

 

 

Link to comment
 
Onoliko dete ne sme da spava na krevetu nego se sklupcha na fotelj i tako spava ti nije big deal? Pa to ti je psiholoski alarm samo takav...
Mislim to je ovako sta je u pozadini, ja mislim da je jasno da svakakve tuzne i ugrozene dece ima, ali dok im ne das pristup pistoljima i puskama i municiji i obuchis u streljani prilichno je izvesno da nece uci u skolu i upucati petnaestoro za 120 sekundi...

Jbga mene su moji "terali " da spavam u krevetu. Spavao sam i u fotelji i na dvosedu i na podu.
Bukvalno bilo:
Pa kako ti nije neudobno vidi krevet koliki je...



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...