Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Ako je jedan roditelj ljekar u bolnici, a drugi radi na fakultetu, onda informacija da su djeca dosta vremena provodila sa dadiljom ne bode oči. 
 

Link to comment
7 minutes ago, Tihajeza said:

Možda je dečak u dosadašnjem boravku na posmatranju rekao nešto što ukazuje na ponašanje majke prema njemu.

Pise da je tuzilastvo po sluzbenoj duznosti formiralo predmet. 

Link to comment
5 hours ago, JohnnyD said:

https://n1info.rs/vesti/govor-oca-ubijene-devojcice-koji-je-rasplakao-sve-u-studiju/

 

Tek sad vidim da covek koji je izgubio cerku je upecatljiv deo mog, a verovatno i mnogih odrastanja mojih vrsnjaka, jer je glumio cuvenog Maksica uz Danicu Maksimovic u seriji Vukov Cosak. - https://www.youtube.com/watch?v=-Y4TUvT-TRg

 

Super covek, sta ga zadesi...

 

 

O jebem ti :(

 

Dan danas pjevam "Doviđenja, doviđenja" u prigodnim trenucima, doduše sarkastično prigodnim, kad neki kreteni koje ne podnosim izgube i slično. 

 

Zgodno bi se uklopilo i Vučiću na kraju svega....

Edited by Carolostadien
  • +1 3
Link to comment

Gledao sam dokumentarac o slučaju Meri Bel, devojčici u britanij 60-ih koja je u svojoj 10-oj godini sadistički ubila dvoje male dece ("Uživam da gledam kako bespomoćno pate"). Njeno je detinjstvo zaista bila tužna priča o neželjenosti i zlostavljanju. Kći neznanog oca i siromašne lokalne prostitke (verovatna i sama žrtva svkojakog zlostavljanja) koja je još od porodilišta nije prihvatila ("Nosite to od mene!), zanemarivana, prebijana, kljukana sedativima i navodno podvođena majčinim klijentima. Jeziv je i detalj njenog pisma iz pritvora ("Majko reci im sve, priznaj da je sve tvoja krivica, ti to znaš...")

 

Za Meri je konstatovan psihopatološki poremećaj ličnosti uzrokovan genetskim i faktorima okruženja, oslobođena je krivične odgovornosti (majčina nije ni dovođena u pitanje) ali je joj dodeljen pritvor na neodređeno iz kojeg je izašla nakon 12 godina i navodna još uvek živi u uk pod lažnim identitetom sa svojom kčerkom. Totalno jeziva priča.

 

 

U slučaju KK mislim da tek nema mesta krivičnom delu zanemarivanja i zlostavljanja, to su kategorije svojstvene društvenoj margini. Kosta je bio sito i obezbeđeno i dobro školovano dete a i dadilja je mnogo bolje rešenje nego ostavljanje dece samim. S druge strane očita je emotivna disfunkcija u njihovom odnosu i njegovo osuđivanje i osećaj nevoljenosti, što može biti dnekle trigerovano hladnijim roditeljskim odnosom ili možda preforsiranjem, ali ima toga toliko mnogo danas i mislim da bez nekog narcisoidnog poremećaja ličnosti ili neke još dublje endogene patologije kod dečaka ubice nije dovoljno za "osvetu" ovog nivoa.

  • +1 2
Link to comment
26 minutes ago, francuski sobar said:

zanemarivanja i zlostavljanja, to su kategorije svojstvene društvenoj margini.

Nisi svestan koliko grešiš.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Svemir Zeka said:

Nisi svestan koliko grešiš.

 

Znam da ima mnogo neodgovornog, nezrelog, psihološki štetnog i svakojakog lošeg roditeljstva ali to često prođe ispod radara i socijalnih službi a kamoli da bude predmet krivičnog postupka gde su verovatno jasnije kategorije - zapuštanje, fizičko zlostavljanje i slično

 

 

Link to comment
46 minutes ago, francuski sobar said:

 

Znam da ima mnogo neodgovornog, nezrelog, psihološki štetnog i svakojakog lošeg roditeljstva ali to često prođe ispod radara i socijalnih službi a kamoli da bude predmet krivičnog postupka gde su verovatno jasnije kategorije - zapuštanje, fizičko zlostavljanje i slično

 

 

Ne prođe ako se razvode. 

 

Najzanemarivaniju decu koju sam upoznala su bila deca jako bogatih, od kojih su neki selebritiji. Čovek bi rekao da im ništa ne fali. 

  • +1 3
Link to comment

jedina kontrola štete koja je validna je zdravstvena, prema roditeljima, učenicima i drugim u školi

 

politička, medijska kontrola štete.... trebaju da ućute kad nemaju sopstvenu moralnu kontrolu

 

 

Link to comment
2 hours ago, fritifrut said:

jedina kontrola štete koja je validna je zdravstvena, prema roditeljima, učenicima i drugim u školi

 

politička, medijska kontrola štete.... trebaju da ućute kad nemaju sopstvenu moralnu kontrolu

 

 

To bi bilo super.  Da vlast nije dovela šarlatanku da sprovodi svoju terapiju u školi. Da traumira decu ponovo kroz muziku

  • +1 1
Link to comment

Nije ničije da dovodi roditelja poginulog deteta u medije. 

Taj čovek je dobro zborio, ali u duši urla od bola.

Nije dobro izlagati ih u patnji. 

 

  • -1 2
Link to comment
11 hours ago, Carolostadien said:

 

O jebem ti :(

 

Dan danas pjevam "Doviđenja, doviđenja" u prigodnim trenucima, doduše sarkastično prigodnim, kad neki kreteni koje ne podnosim izgube i slično. 

 

Zgodno bi se uklopilo i Vučiću na kraju svega....

Mislim da ide ovako:

 

Beži mraku stiže te sunce, 
beži zoro stiže te dan, 
beži vetre stiže te voda, 
beži zimo stiže te leto.

Doviđenja! Doviđenja!

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
Nije ničije da dovodi roditelja poginulog deteta u medije. 
Taj čovek je dobro zborio, ali u duši urla od bola.
Nije dobro izlagati ih u patnji. 
 

Čovek je rekao da je on nazvao Olju i zamolio je da se obrati javnosti u emisiji...



....shiit has hit the fan.
  • +1 7
Link to comment

U vezi majke i zanemarivanja. Žvalavi je obećao celoj naciji da mali monstrum neće nikada izaći na slobodu.

Da bi se to formalno pravno sprovelo verovatno je prvo potrebno roditeljima oduzeti starateljstvo nad njim, a ovo je valjda prvi korak ka tome, nagađam...

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...