Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

55 minutes ago, JohnnyD said:

https://n1info.rs/vesti/govor-oca-ubijene-devojcice-koji-je-rasplakao-sve-u-studiju/

 

Tek sad vidim da covek koji je izgubio cerku je upecatljiv deo mog, a verovatno i mnogih odrastanja mojih vrsnjaka, jer je glumio cuvenog Maksica uz Danicu Maksimovic u seriji Vukov Cosak. - https://www.youtube.com/watch?v=-Y4TUvT-TRg

 

Super covek, sta ga zadesi...

 

 

je li igrao tih godina i u jos  nekoj djecijoj emisiji? prisjecam se fragmenata neke u kojoj je, cini mi se, igrala mirjana karanovic, a slobodan i pjevao u odjavnoj spici.

 

edit, sad nalazim, to je upravo vukov cosak ali sam ja odvojila radnju od te pjesmice

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, JohnnyD said:

https://n1info.rs/vesti/govor-oca-ubijene-devojcice-koji-je-rasplakao-sve-u-studiju/

 

Tek sad vidim da covek koji je izgubio cerku je upecatljiv deo mog, a verovatno i mnogih odrastanja mojih vrsnjaka, jer je glumio cuvenog Maksica uz Danicu Maksimovic u seriji Vukov Cosak. - https://www.youtube.com/watch?v=-Y4TUvT-TRg

 

Super covek, sta ga zadesi...

 

 

Znam ga sa fakulteta, bio je nešto mladji, vidjao sam ga na vežbama (iz estetike) kad su oni imali regularna predavanja, i tamo su ga svi zvali "Maksić".

 

 

Prosto ne mogu da verujem...

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

U pritvoru je zbog sumnje na drugo krivično delo, što ne bi trebalo da bude prepreka da ga i po ovom osnovu istraže (zanemarivanje deteta).

 

verovatno je srpskoj javnosti logicno da je samo majka zaduzena za odgajanje/ brigu o detetu te stoga samo ona i moze biti optuzena za zanemarivanje :isuse:

 

doduse za oca ovo i sto je izaslo u javnost oko provodjenja vremena zajedno u pucacini, bolje bi bilo da ga je i vise zanemarivao ... :ph34r:

  • +1 5
Link to comment
4 minutes ago, lostfanforever said:

verovatno je srpskoj javnosti logicno da je samo majka zaduzena za odgajanje/ brigu o detetu te stoga samo ona i moze biti optuzena za zanemarivanje :isuse:

 

To se i meni vrzmalo po glavi ali sve se mislim, ajde možda postoji neki proceduralni razlog ili nismo sve informacije dobili. Ali to što navodiš fakat jeste moguće objašnjenje.

Link to comment
18 minutes ago, lostfanforever said:

verovatno je srpskoj javnosti logicno da je samo majka zaduzena za odgajanje/ brigu o detetu te stoga samo ona i moze biti optuzena za zanemarivanje :isuse:

 

doduse za oca ovo i sto je izaslo u javnost oko provodjenja vremena zajedno u pucacini, bolje bi bilo da ga je i vise zanemarivao ... :ph34r:

 

Roditelji su već nekoliko godina bili razvedeni, on je živeo sa majkom. Možda zato nju ispituju za zanemarivanje i zlostavljanje.

Edited by Nikodije
Link to comment
50 minutes ago, Nikodije said:

 

Ne znam, ja sam negde pročitao da su razvedeni, nisam video demanti

Nisam videla nigde za razvod ali inicijalno, bukvalno među prvim vestima o napadaču, jeste negde pogrešno preneseno da je mali očevo dete iz prvog braka, pa su ljudi vođeni time povezali da ako je ova žena Kostina majka onda vrv ona živi sama s decom. Ali živeli su zajedno svi.

  • Hvala 1
Link to comment

mi ne znamo kako su oni ziveli.

 

mislim, fak, shta ako je dadilja?! srbija ne moze da se sredi, srbiji je potrebno da neko drugi bude kriv. nije ni to nerazumno, da se razumemo :mellow:

 

 

edip. mi ne znamo kako zive ljudi prva vrata pored, chim se vrata zatvore.

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...