Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

5 hours ago, harper said:

Kad se saberu te dve stvari, dobijes sistem iz kategorije kurac od ovce, neutemeljenu fantaziju primenjenu na pogresan identitet. Takav sistem ne bi mogao da prevede zivog coveka preko ulice bez velike muke i opasnosti a kamoli nesto slozenije od toga. Istorija poznaje zle sisteme, poznaje glupe sisteme, poznaje samozive sisteme. Poznaje i kombinaciju sva ta tri sistema u jednom ali su takve kombinacije strasno retke i obicno vode u ozbiljnu drustvenu kataklizmu. Mi upravo zivimo u toj retkoj kombinaciji zlih, glupih i samozivih. Kako je Vucic uspeo da regrutuje samo takve karaktere ostace ozbiljna misterija. Po zakonu velikih brojeva barem kod jednog bi se zajeb'o ali avaj, u tom smislu je ispao nepogresiv.

 

Meni je najporaznije sto taj sistem radi vec 11 godina. :sad:

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, gospa buba said:

njih nije trebalo uopshte da vracaju, nego do septembra da rade terapije, kome treba, kad ko hoce i moze, a onda da gledaju kako ce. jebemumater ko da nema u ovoj drzavi ljudi koji makar teorijski znaju kako se deluje posle takvih situacija, ako ne, mogli su da pitaju po svetu ko zna. jer neko mora da zna. nego kod nas guraj pod tepih i zive i mrtve, samo da izgleda da sve radi i povrh toga samo da je lepo :dry:

 

Organizuju se smene volontera, i koliko vidim, javljaju se psihoterapeuti i psiholozi, rade se dežurstva. Jedna devojka koju znam je prošle nedelje bila 4 puta. Takođe čujem da su iz Ministarstva predstavnicima te prve pomoći za intervencije u krizi rekli da će se otvoriti gomila radnih mesta za dodatne psihologe u školama, socijalnoj zaštiti, zdravstvenoh zaštiti ....krenuh da napišem mejl na all, ljudi, mi nemamo cele psihologe (volim da kažem da škola radi s jednim pedagogom i pola psihologa) godinama, niti je Trstenik nešto peomenio, lagali su onda isto, lažu i sad. Ne kapiram kako se ljudi primaju na to. 

A da ima posla u Ribnikaru, ima, i koliko vidim, nisu daleko od sagorevanja. 

  • +1 7
  • Tužno 2
Link to comment
moja koleginica mi je danas rekla da sa odeljenjem njenog sina niko nije razgovarao, a da im je nastavnica prestravljena i potpuno izgubljena. imaju smenu od dva do dva i po sata šetnje po parku ili posetu dkc-u, a za to vreme savetuju se roditelji da ih čekaju ispred škole dok se ne vrate. koleginica je takoÄ'e izbezumljena jer nema para da plaća neÅ¡to Å¡to se zove privatni boravak.
 
Napiši mi na pm koje je odeljenje u pitanju, da pokušam da prosledim gde treba
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Mel said:

Bilo bi lepo da se rastrubi da to sto dete nije krivichno odgovorno sa 13, ne znachi da moze biti pushteno na slobodu.

 

mediji su bas na ovu temu prvog dana nasli da budu doslovni. kakva bezimna bagra bez svijesti koliko ce da uplase djecu.

 

  • +1 6
Link to comment

Prica mi drugarica koja je u savetu roditelja jedne osnovne skole sta se desava samo u toj skoli. Za brigu je :sad:, a nema brzih resenja. Makar da posalju timove psihologa i strucnjaka, e to se nadam 

 

  • +1 1
  • Tužno 2
Link to comment
29 minutes ago, morgana said:

 

mediji su bas na ovu temu prvog dana nasli da budu doslovni. kakva bezimna bagra bez svijesti koliko ce da uplase djecu.

 

 

Ne samo za plasenje dece koja iz ribnikara, nego i za drugu nestabilnu decu od 13 koja su sad u fazonu sad ili nikad... vidis koliko je incidenata bilo sa bas 13godisnjacima izmedju ostalog...

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, Caligula said:

Rekoh vec mnogo puta, i ne samo ja - ovaj rezim ce organski da se urusi, pod tezinom sopstvene nesposobnosti i nakaradnosti. Nece niko sa strane tu kulu govana da obara, sama ce da se skljoka zbog prostih i nepromenjivih zakona fizike.

Crna rupa koja će nažalost progutati mnogo nevinih.

  • +1 5
Link to comment
Just now, Barti66 said:

Crna rupa koja će nažalost progutati mnogo nevinih.

 

Slazem se, samo bih dodao da niko ovde stariji od 18 godina nije cist i nevin. Neki sedimo i blejimo u zadruge, neki znamo kakvo je ovo zlo ali se pravimo ludi, neki autisticno zivimo u svom bablu, a neki boga mi i koristimo situaciju.

 

A onda kada se sve ovo desi (da se ne lazemo, desava se odavno, nije sve pocelo treceg maja) svi iznenadjeni.

 

I ja sve mislim proci ce me bes ali jok more, iz dana u dan sam sve besniji.

 

 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, morgana said:

mediji su bas na ovu temu prvog dana nasli da budu doslovni. kakva bezimna bagra bez svijesti koliko ce da uplase djecu.

Baš ih briga za to, cilj njihovog insistiranja na tom zakonskom detalju je bio isključivo dizanje rejdža u narodu, povećanje borbene gotovosti spram mlađe sestre KK, davanje šanse Žvalavom da osvetnički preti sa KZN i tako zadovoljava primitivne nagone mase koja je odlepila jer "KK neće u zatvor".

  • +1 7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...