Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

On 12. 5. 2023. at 21:16, booyaka said:

Nole spomenuo ubijenu decu i rasplakao se...

 

Teskomue.

 

Ovakav dogadjaj svakako ne bi smeo da se pretvori u tugometriju ni merenje morala. Kod zrelog, empaticnog coveka tuga se podrazumeva.

 

Meni je simptomaticno ono sto dolazi posle shoka a to je bavljenje uzrokom i Vracara i Mladenovca. Ovaj tupcha moli svetog Vasilija da resava stvar, makar dok Srdjan ne napravi onaj teniski kompleks ispod Kalemegdana. O uzrocima ni da bekne.

 

Ko ga jebe, na kraju - pomogao je ovoj bagri oko izbora, i na njemu je deo krivice za ovaj pakao koji nam se dogadja.

Edited by Caligula
  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, Frank Pembleton said:


Negde sam pročitao da je Porfirije bio kod OŠ i zapalio sveću



....shiit has hit the fan.

 

Mozda se maskiralo govedo.

 

Nebitno, posle ovih mizoginih gafova i pomaganja Vucicevom kriznom PRu za mene on niti je patrijarh niti je covek.

Link to comment
29 minutes ago, pt 2.0 said:

Dušice male… ja ovo ljudi više ne mogu

ja po ceo dan trazim distrakcije da ne budem ovoliko besna. ali ce mozda zatrebati  i dobro doci bes...

  • +1 3
  • Tužno 2
Link to comment
7 minutes ago, copkillah said:

Roditeljima te devojčice je, ne želim da me pogrešno shvatite jer tuga ne može da se meri, verovatno bilo najteže u proteklih 10 dana. Ostali roditelji su sahranili svoju decu i mogli su da započnu taj proces tugovanja, a ovi su bili u nekom užasnom limbu između života i smrti deset dana. Bukvalno tako zamišljam pakao.

 

Pa ne bih se baš složio, nadali su se verovatno da će da preživi, ko ne bi. Mislim da bi se svi roditelji već mrtve dece menjali sa njima.

 

Glupa rasprava u suštini, jbg. Svakako je ovo sve užasno.

 

Srećom imamo proteste da kanališemo bes i negativnu energiju.

 

 

Link to comment
11 minutes ago, copkillah said:

Roditeljima te devojčice je, ne želim da me pogrešno shvatite jer tuga ne može da se meri, verovatno bilo najteže u proteklih 10 dana. Ostali roditelji su sahranili svoju decu i mogli su da započnu taj proces tugovanja, a ovi su bili u nekom užasnom limbu između života i smrti deset dana. Bukvalno tako zamišljam pakao.

 

 

U paklu su i jedni i drugi.

  • +1 6
Link to comment
3 minutes ago, Mil@n said:

 

Pa ne bih se baš složio, nadali su se verovatno da će da preživi, ko ne bi. Mislim da bi se svi roditelji već mrtve dece menjali sa njima.

 

MIslim da si potpuno pogrešno razumeo. Ta njihova nada je bila zasnovana na tome da će da se dogodi neko čudo, a njoj je nažalost bilo potrebno nešto veće od čuda, bukvalno je bilo pitanje dana kada će ovo da se dogodi.  A nada je i ono što te dokusuri na kraju.

  • +1 7
Link to comment

Bukvalno sam zaplakao kad sam otvorio N1 portal i video vest.
Toliki život je bio pred tom decom....
Ta deca nisu stigla ni da bilo koga naljute, a ne šta drugo...



....shiit has hit the fan.

  • +1 1
  • Tužno 6
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...