Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

2 minutes ago, Arkadija said:

Od jutros je jasno kao dan, ova policija ume samo da rzmišlja kao sila i batina. Samilost ne postoji. Do sada bi se i u Tunguziji pojavili specijalno obučeni timovi za komunikaciju sa roditeljima, ali ovde jok. 

 

stoka, govna i imbecili, pustili ljude da cekaju ispred

 

evo ruzic kaze bio je skolski policajac na mjestu ergo drzava nije kriva. to je pocetak govora 

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment

Apsolutno nema mesta generalizaciji.

Ja sam prva 3 razreda išao u jednu osnovnu školu, zbog selidbe u drugi kraj Beograda promenio sam školu.

U prvoj školi je to vršnjačko nasilje bilo normalno, mislim meni kao detetu je to bilo kao, ok, to je tako. Redovne tuče, maltretiranje mladjih od strane starijih i tako to.

 

U drugoj školi, u koju sam krenuo u 4-om razredu, apsolutno ničega od toga nije bilo normalno. Ako je započela neka tuča, odmah svi skaču da razdvajaju. Ako neko dira slabijeg/mladjeg od sebe, odmah se stvaraju ostala deca da razdvajaju uz prezir prema zlostavljaču.

Zašto je to tako, u ISTOM gradu, na pola sata vožnje gsp-om, pojma nemam.

 

E da, ako nekome znači, prva škola je bila na Konjarniku, druga na Banovom brdu.

 

  • +1 7
Link to comment
1 minute ago, morgana said:

 

stoka, govna i imbecili, pustili ljude da cekaju ispred

 

Jesu li deca još uvek u školi pa ih ne puštaju napolje ili su roditelje ubijene dece ostavili da čekaju?

 

Mislim, debili su u svakom slučaju nego mi taj deo nije jasan.

Link to comment
Just now, dùda said:

čitam vas šta pišete i nasilju koje ste imali po školama 

ja sam osnovnu završila 1975. bila sitna i bila bolešljiva. i jedinica. 

kad dođem kući iz škole sa pričom o nekoj čarki, roditelji su prvo preispitivati mene i šta sam ja tu doprinela.

o nastavnicima tek da ne pričam, tu nije bilo priče, njima se verovalo bez zadrške

dobiti jedinicu, najnormalnije stvar, uči pa ćeš popraviti 

samo je jedna majka dolazila u školu da se svađa sa nastavnicima zbog svoje kćerke, koju je zbog toga bilo sramota i molila je majku da to ne čini.

vršnjačkog nasilja nije bilo, znao se stav o tome, rešavalo se po kratkom postupku pa ti budi nasilan ako ti se isplati, a tada se nije isplatilo.

Ja imam klinca, 5. razred. Bukvalno ovo, prvo pitanje, da li si i kako doprineo sranju o kom pričaš. Dok ne steknemo poverenje da ti ne učestvuješ.

I to, kreću pokušaji 'ova nastavnica je kriva, ne podnosimo je trtemrte...'. Onda im staviš do znanja da je nastavnik u pravu bez rezerve, do daljnjeg. Tačka.

E sad, promena svih ovih godina je ta da je ta jedna majka što je dolazila da se svadja i brani dete, prerasla u jedno 20-30% roditeljske zajednice. I pojavili su se roditelji koji smatraju da preventivno moraju da porazgovaraju sa razrednom i ostalima nakon roditeljskog itd. Nešto im nije bilo jasno.

  • Hvala 2
Link to comment

slusajte ruzica, ovo je skandalozno sta govori, kriv internet, svjetski trend, imali dirljiv sastanak sa vucicem. politicko lesinarenje teme kaze.

 

 

 

 

  • +1 8
  • Tužno 1
Link to comment
Just now, morgana said:

slusajte ruzica, ovo je skandalozno sta govori, kriv internet, svjetski trend, imali dirljiv sastanak sa vucicem. politicko lesinarenje teme kaze.

 

 

 

 

strasno,bez srama.

  • +1 5
Link to comment
Just now, gospa buba said:

shkole raspushtene, nastava otkazana. deca kazu da po mrezi kruzi snimak pucanja.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 

 

 :isuse: 

Link to comment
Just now, morgana said:

slusajte ruzica, ovo je skandalozno sta govori, kriv internet, svjetski trend, imali dirljiv sastanak sa vucicem. politicko lesinarenje teme kaze.

"Zapadne vrednosti", doslovan citat.

Ne znam šta bih rekao, a da bude dovoljno.

  • +1 8
  • Tužno 1
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

deca kazu da po mrezi kruzi snimak pucanja.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 


Ko moze biti toliko bolestan ili toliko hrabar i fokusiran da snima dok se to sve desava? :huh:

Link to comment

ne znam. mozda lazu.

zamoljeni smo od strane shkole da insistiramo da ne gledaju nishta, shtagod.


Sent from my RMX3710 using Tapatalk



  • +1 1
Link to comment

Pre će Vučić podneti ostavku nego neko iz SPS ekipe. A SNS ekipi je sada samo nebo granica, od šema za blindiranje škola pa do kontrole interneta.

  • +1 2
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...