Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

gledala sam sinoć hrvatski dnevnik, ove nedelje su imali dva upada nezadoljnih roditelja s oružjem u škole.

možda bi međunarodna zajednica mogla malo da promisli koliko je opasno što podržavaju ovaj sistem u srbiji i kakve to opšte posledice može da ima.

  • +1 7
Link to comment
16 minutes ago, 3opge said:

kako da ne, narocito posle hvalospeva labia majoru za brzo reagovanje i ekspresno razoruzanje na kom Amerikanci mogu samo da mu zavide.

pa ipak, u tim zemljama su vlasti smenjive, možda se njihovi građani ne slože sa njima...

Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

pa ipak, u tim zemljama su vlasti smenjive, možda se njihovi građani ne slože sa njima...

 

Gradjani tih zemalja niti znaju ko je Vucic, niti bi ih zanimalo i da znaju.

Link to comment
4 hours ago, Rowanoke said:

 

 

Koliko sam skapirao, sutkinja se zalaže da KK dobije ukor razrednog starešine i duplo dežurstvo brisanje table.....

Link to comment
3 hours ago, Constantin said:

Koliko sam skapirao, sutkinja se zalaže da KK dobije ukor razrednog starešine i duplo dežurstvo brisanje table.....

I da ispisuje za kaznu po tabli svako jutro

 

Chalkboard246.png

  • +1 3
Link to comment
8 hours ago, Rowanoke said:

 

 

 

Kad su već tako fini i puni razumevanja, mogli bi lepo da ga prime na rehabilitaciju i resocijalizaciju u neku od njihovih škola (dobar je učenik, nema problema sa jezikom), pa da nam kroz par godina jave kako stvari idu, a možda bismo i sami čuli...   

  • +1 3
Link to comment
17 hours ago, Constantin said:

Koliko sam skapirao, sutkinja se zalaže da KK dobije ukor razrednog starešine i duplo dežurstvo brisanje table.....

Da prema njenim recima rehabilitacija je moguca i ona je u njenoj praksi videla 95% slučajeva maloletnika da se rehabilitiju. 

Problem je što ona ne shvata da svako zna njegovo ime prezime i lik. Da znamo ko su mu roditelji i gde rade. Da znamo ime njegove sestrice.

Tvrdim da nažalost nije moguća nikakva rehabilitacija u Srbiji jer se sve o njemu zna. I da socijalne službe nemaju kapaciteta za ovako nešto.  E sada da li će dozvoliti socijalna služba da on napusti Srbiju. To ne znam. Neka me pravnik neki ovde ispravi. 

Sutkinja isto tvrdi prema njenom iskustvu da ovo nije u pitanju mentalna bolest i da je jako mal procenat izvršenih dela pod nekakvom suzenju svesti. 

Link to comment
14 hours ago, Jeremija said:

 

Kad su već tako fini i puni razumevanja, mogli bi lepo da ga prime na rehabilitaciju i resocijalizaciju u neku od njihovih škola (dobar je učenik, nema problema sa jezikom), pa da nam kroz par godina jave kako stvari idu, a možda bismo i sami čuli...   

Mislim da je ovakav vid izveštavanja mnogo bolji od onoga što imamo u Srbiji. Mislim da samo stručnjaci bi trebalo da govore na ovu temu. Mislim da je medijsko ponašanje odvratno i da REM mora da snosi odgovornost što je ovakvo stanje u medijima. 

Link to comment
On 13.5.2023. at 11:28, Rowanoke said:

 

 

Prije desetak godina je u Hrvatskoj bio slucaj dve djevojcice zarazene hivom ciji su roditelji umrli. Djeca su iz Splita, a preuzela ih je hraniteljska porodica u Kutini, dakle na drugom kraju drzave. U osnovnoj skoli u koju su bile upisane je izbila pobuna roditelja, a iz razreda u koje su trebale ici su roditelji ispisivali djecu zbog straha od zaraze.

Toliko o tome koliko je u ovako malim zemljama moguca anonimnost djeteta koja je neophodan uslov za sve sto ona predlaze. 

  • +1 2
  • Tužno 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...