Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

3 minutes ago, harper said:

Da je ovo normalna drzava i da smo mi normalno drustvo vec danas bi sa najvisih grana u Tasmajdanskom parku visili Milomir Maric, Zeljko Mitrovic, Dragan J. Vucicevic, jos par vlasnika i urednika tabloida po Srbiji i nekoliko desetina njima omiljenih gostiju. Ono sto znamo o ovakvim tragedijama je da se desavaju od najnecivilizovanijih africkih zabiti, preko SAD, pa sve do Finske i uzaludan je posao traziti objasnjenje u karakteru i navikama politickog sistema ali ono sto se moze uraditi je da se pokusa iskoreniti promovisanje kulture primitivizma i nasilja koje je ova vlast podigla na nezapamcen nivo. Iskreno, cudi me da se ovo nije desilo ranije, povremeni signali o prisustvu slepog nasilja po skolama su ucestali u poslednje vreme, ali kod nas se ipak teze dolazi do oruzja pa se uglavnom sve zavrsavalo na prebijanjima, samoubistvima ucenika i slicno. U ovom slucaju su se, na zalost, stekli uslovi da tragedija eskalira, dovoljno je bilo da jednom detetu oruzje bude dostupno i da zna kako da ga iskoristi.

 

Sada ce, naravno, svi oni mediji koji su sve ucinili da se ova tragedija desi i pratece politicke protuve da nedeljama raspredaju nasiroko o "uzrocima i posledicama", razni trecerazredni psiholozi i psihijatri ce imati duple sihte po televizijama, ali ovde nema sta novo da se kaze sto vec nije receno i upozoravano hiljadama puta da ce nesto ovako da se desi pre nego sto se zapravo desilo. Neki forumasi znaju, moja bolja polovina je psihoanaliticar terapeut sa preko 30 seansi nedeljno, ima sada vec sigurno par godina kako smo primetili da joj ubrzano raste procenat klijenata dece i mladjih tinejdzera. Ne treba biti posebno mudar pa zakljuciti koliko su to zabrinjavajuci trendovi.

 

Toliko sam besan i ocajan da bih pobio pola javne scene u Srbiji, nista manje od toga mi danas nije dovoljno.

Tuzno je konstatovati, al ta gore navedena govna moze samo nekontrolisani bes mase da skine sa pozicija moci. Onaj sto ih je zaobisao 2000te. Da ih procesuiras u ovom trenutku, nemoguce. Mozda u nekoj paralelenoj drzavi, nakon 30ogodisnjeg razvoja institucija u pravilnom smeru. 

Trulo je drustvo na nivou prosecnog pojedinca. Vise se ne pravi razlika dobro/lose, ukus/neukus...racionalisu se smeca razna, promovise se prica o nekim junacima ulice, zajebanim momcima, zaustavljamo bus pored crkve da se prekrstimo, dozivamo popa preko ulice, itd. Sve to nama nasa borba dala.

Prosecan konzument je anesteziran do te mere da vise nema pojma gde se nalazi. Kaze mi koleginica, 95. god, 'Slusam ja Teu T, Janu K, bugarski melos, al volem i kad cujem Morisseya' ??? Ja kljucam jbt. Sta da kazes? Aj cuti, umukni...retardu jedan. Pri tome, obrazovana osoba. 

Mislim, krenes od tako 'nevaznih' stvari, a onda dodjes do ovoga. Zmuris i podsmevas se tim 'greskama' u celom sistemu, nista ti nije jasno, a onda se desi nesto ovako i sledi naknadna pamet...

Al kanda nije dovoljno, dok ne dogori do sopstvene guzice.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
4 minutes ago, Caligula said:

 

 

Bukvalno sve ovo je utisak moje supruge koja je radila dve godine u jednoj (dobroj) osnovnoj skoli na Dedinju. Buliji i siledzije su bili zasticeni jer tate, politika. Za jednog njenog problematicnog ucenika smo kasnije culi da je ubijen/izboden nozem negde u Crnoj Gori...

Drug je predavao matematiku. Ista prica. Pobunis se, kaznis dete...sledi tebi kazna...direktor koji kaze da moras da iskuliras i da to mora tako. Padne sneg, izadju iz skolskog dvorista, rokaju grudvama profesore koji hasaju na trafici. Ne mozes im nista. Skola nije nadlezna, zovi pandure ako hoces. Ove boli uvo da se cimaju. Jos te ostatak ekipe zajebava sto ne umes sa 'decom'.

  • +1 1
  • Tužno 3
Link to comment

Na N1 kaže lekar da nastavnica ima prostrelne rane na stomaku i na obe šake, ona heroj, se pretpostavljam otimala sa njim oko pištolja ili pokušala da mu oduzme.

  • +1 1
  • Tužno 3
Link to comment
2 minutes ago, MeanM@ said:

Drug je predavao matematiku. Ista prica. Pobunis se, kaznis dete...sledi tebi kazna...direktor koji kaze da moras da iskuliras i da to mora tako. Padne sneg, izadju iz skolskog dvorista, rokaju grudvama profesore koji hasaju na trafici. Ne mozes im nista. Skola nije nadlezna, zovi pandure ako hoces. Ove boli uvo da se cimaju. Jos te ostatak ekipe zajebava sto ne umes sa 'decom'.

ja sam imao slican iskustva dok sam radio u skoli,davno. isto bila prica,kao nisi autoritet!

  • Hvala 1
Link to comment
38 minutes ago, Šumejker-Levi 9 said:

Znajući bagru koja je na vlasti, nedelju dana će se pisati o ovome, sazivaće se hitne sednice, saveti, oformljavati komisije i slično.

 

Na kraju će ComTrade da dobije tender za detektore za metal, a Dobergard monopol na obezbeđenje u školama.

 

Povremeno će napraviti random raciju po kućama da najebu sitni krimosi sa ilegalnom utokom.


Evo pre desetak minuta na N1 intervjuisali ispred škole predsednika opštine Vračar.

O čemu je počelo da priča govno naprednjačko: o detektorima za metal

  • +1 6
Link to comment
1 minute ago, Frile said:


Evo pre desetak minuta na N1 intervjuisali ispred škole predsednika opštine Vračar.

O čemu je počelo da priča govno naprednjačko: o detektorima za metal

 

stoka odvratna, da, to je rjesenje, trajna traumatizacija i tretiranje sve djece kao potencijalnih ubica

 

jebo im pas mater 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, djordje geprat said:

jednom sam dao link ka USA slučaju gde su roditelji za slično optuženi za saučesništvo u ubistvu.

Ako neko obučava dete da koristi oružije definitivno treba da odgovara za ono što počini to dete. Pogotovu onaj ko obučava dete koje je premlado da bi krivično odgovaralo. Već sama obuka treba da se smatra terorizmom. Ovo mora da se posmatra kao teroristički čin i da za terorizam odgovaraju svi koji su doprineli da se ovo desi. Neko je tom detetu davao pištoj. Neko ga je obučio da ga koristi. Neko mu je omogućio da vežba gađanje. Svi koji su učestvovali u tome treba da se smatraju delom terorističke organizacije koja je odgovorna za ovaj zločin. Sve drugo će dovesti do toga da se ovo ponovi.

Smatram i da je besmisleno da se postavi da je neko s 14 nezreo da proceni da li treba da se ubijaju ljudi, a da je s 15 dovoljno zreo da donosi samostalno odluke za koje je potrebno mnogo više zrelosti. Za ovakve stvari definitivno treba krivično da se odgovara od uzrasta koji može da nosi pušku. Zaštita nasilnika je ono što najviše ugrožava decu u školama. Ako im se šalje poruka da su nekažnjivi, definitivno će nastaviti da rade isto. Gledao sam Utisak nedelje posle napada na profesoricu. Kada je neka borkinja počela da priča kako smo svi krivi, kako eto i profesorica, morao sam da ugasim TV da ga ne bih razbio. 

 

23 minutes ago, Ayatollah said:

Nema ovaj masakr neposredne veze sa političkom ili konkretnom društvenom situacijom u Srbiji, kao ni što ovi napred navedeni nemaju neposredne veze sa poltikom ili društvima tih zemalja. Da je društvena situacija glavni okidač, imali bismo ovakve vesti barem jednom godišnje.

 

Ima veze s dostupnošću oružija i obuke za korišćenje oružija. Ima veze i s tim da li je jedinica smak sveta ili nije. Koliko mi je poznato deci kod nas nije široko dostupno oružije.  Jedinice, dvojke, trojke, a u nekim slučajevima i četvorke su poodavno postale tragedija. 

  • +1 4
Link to comment

čitam vas šta pišete i nasilju koje ste imali po školama 

ja sam osnovnu završila 1975. bila sitna i bila bolešljiva. i jedinica. 

kad dođem kući iz škole sa pričom o nekoj čarki, roditelji su prvo preispitivati mene i šta sam ja tu doprinela.

o nastavnicima tek da ne pričam, tu nije bilo priče, njima se verovalo bez zadrške

dobiti jedinicu, najnormalnije stvar, uči pa ćeš popraviti 

samo je jedna majka dolazila u školu da se svađa sa nastavnicima zbog svoje kćerke, koju je zbog toga bilo sramota i molila je majku da to ne čini.

vršnjačkog nasilja nije bilo, znao se stav o tome, rešavalo se po kratkom postupku pa ti budi nasilan ako ti se isplati, a tada se nije isplatilo.

  • +1 4
Link to comment
8 minutes ago, morgana said:

Roditelji ispred PU Vračar – žele da saznaju gde su im deca

 

boze koliko je ovo tuzno

Od jutros je jasno kao dan, ova policija ume samo da rzmišlja kao sila i batina. Samilost ne postoji. Do sada bi se i u Tunguziji pojavili specijalno obučeni timovi za komunikaciju sa roditeljima, ali ovde jok. 

  • +1 9
  • Tužno 1
Link to comment
14 minutes ago, Caligula said:

 

 

Bukvalno sve ovo je utisak moje supruge koja je radila dve godine u jednoj (dobroj) osnovnoj skoli na Dedinju. Buliji i siledzije su bili zasticeni jer tate, politika. Za jednog njenog problematicnog ucenika smo kasnije culi da je ubijen/izboden nozem negde u Crnoj Gori...

Ja sam na kraju pobegla iz takve škole, gde se više gleda ko je šta obukao, nego da se deca čuvaju. Osećam se danas svakako i jadno i krivo, ali bar znam da sam pokušala da uradim sve što mi je bilo u moći i po dužnosti. Ali to je to. Jako mi je poznato okruženje koje je očito bilo i u ovoj školi, i prisećam se svih situacija kad se spuštala glava nad moćnim roditeljima, a ja stojim kao budala u odeljenju dok pokušavam nešto da objasnim.....

  • +1 2
  • Hvala 1
  • Tužno 2
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...