Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Just now, Redoran said:

 

Slažem se da smo 90ih imali više sreće nego pameti sa ovim ali i dalje mislim da u svim ondašnjim slučajevima donošenja pištolja (pa čak i ručnih bombi) u škole, oni što su to radili nisu dolazili tako naoružani da sa umišljajem poubijaju sve redom. Jer da jesu, to bi se i desilo, pogotovo u ono ratno vreme. 

 

Ovo danas ima tačno tu crtu koja je 90ih izostala. Najveći ludaci iz moje osnovne i srednje, imali su crtu da ubiju nekoga jedan na jedan (verovatno i jesu do danas) ali ne bi došli u školu sa razradjenim planom da satru ceo razred i sve na šta naidju u hodniku.

Poredis nasilnike i ugnjetavanog.

Ovde se radi o silazenju s uma i reakciji na…ocenu ili maltret. Nekom klikne da se zbog tog uzroka ubije a nekom da pobije.

  • +1 5
Link to comment
4 minutes ago, maheem said:

Super je što si tako ubeđen u tu teoriju ali to uopšte nije istina. Nisu svi isto odgajali decu i negde su tlacitelji imali podrsku, negde nisu, uvek bilo i bice. Ja zaista imam drugaciji utisak - da je sada manje vrsnjackog maltretiranja, daleko od toga da ga nema, al to je valjda moj babl. 

Evo, ja sam išao u srednju školu do pre 5 godina. Đaci svih profila. "Štreberi" i ponavljači zajedno.

 

Bio je jedan slučaj vršnjačkog maltretiranja, koji je ubrzo presečen razgovorom i kasnije je sve bilo ok, koliko ja znam.

 

Svako ima neki svoj primer i teško je generalizovati.

Edited by Milošica
  • +1 4
Link to comment
17 minutes ago, Redoran said:

Ne mislim na molotove kao takve nego šta je dovelo do takvog prsnuća da uzme i isplanira napad sa dve utoke, pet šaržera i molotovima pride. Nije prsnuo u trenutku pa otišao kući po oružje, ovo se planira unapred.

Danas je prvi dan škole posle pauze od četiri dana.
Znači, on je ovo planirao.

Inače, vidim sličnosti sa slučajem pucnjave u IT firmi moje sestre od pre par godina. I on je isto rešio da neko ne treba da živi, hladnokrvno otišao preko vikenda po oružje i došao ujutro u kancelariju i ubio onog ko mu je smetao.

  • +1 5
Link to comment
2 minutes ago, slepa živana said:

drži se i čuvaj se!

svi smo pristali na ovo, nemaš razloga da osećaš veću krivicu od bilo kog od nas.

Znam, samo me preplavljuje konfuzija osećanja, jer sam videla izbliza to otaljavanje poslova.....tačno mi je jasna uzročno-posledična veza

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, maheem said:

Poredis nasilnike i ugnjetavanog.

Ovde se radi o silazenju s uma i reakciji na…ocenu ili maltret. Nekom klikne da se zbog tog uzroka ubije a nekom da pobije.

 

U pravu si, nije adekvatno poredjenje.

 

Treba ovo dobro odmotati a bilo bi idealno da izadje još svašta nešto ispod tepiha, pa da se makar svi na silu pogledaju u ogledalo ako već neće da menjaju stvari.

  • +1 1
Link to comment

gledam juce: ono neko govedo izlomilo onu starletu, Saviju, malo joj preuredio kosti lica i pobegao.

i onda krece istrazivanje kako ga je sve ona izazvala, svi placu nad tuznom sudbinom orangutana, njegov otac ocajan, svi zabrinuti za nesrecnog mladica.

 

 

 

  • +1 9
Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

Stanje koleginicine cerke i dalje nepoznato, a drug mi je javio da je njegovom najboljem drugu cerka ubijena. Pakao

 

jao ... ti si gore

jbt, da sam ostao u beogradu verovatno bi mi deca isla u tu skolu. a mali mi je vrsnjak

evo smrzao sam se u sekundi

  • -1 1
Link to comment
9 minutes ago, Svemir Zeka said:

Sve je pušteno i anarhično jer poneki (ne svi) direktori moraju da budu dobri s ovim ili onim. Jer treba ostati u stranci si privilegijama. Znam takve. Znam da su mi kolutali očima i mrko gledli kad moćnim roditeljima govorim istine o tome šta dete radi. To je posledica, direktna posledica toga što su u foteljama takvi ljudi, što je sve potkupljeno, sve je burazerski, a deca će da stradaju. Više nije prosvetari će da stradaju, sad deca počinju da ginu, dokle je otišlo ovo sitnosopstveničko mnjenje, a gledala sam ga izbliza...i muka mi je i jadno se osećam i sve, ne znam odakle da krenem

 

 

Bukvalno sve ovo je utisak moje supruge koja je radila dve godine u jednoj (dobroj) osnovnoj skoli na Dedinju. Buliji i siledzije su bili zasticeni jer tate, politika. Za jednog njenog problematicnog ucenika smo kasnije culi da je ubijen/izboden nozem negde u Crnoj Gori...

Edited by Caligula
  • Tužno 1
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...