Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

...a to što šalju 1200 pandura u škole upravo je iz razloga zadovoljenja javnosti jer se to vidi i može da se snimi. 1200 psihologa ne bi moglo.

  • Tužno 1
Link to comment

Sad sam prosao pored Ribnikara. Dosta ljudi ceka za upis u knjigu zalosti. A u redu stoji i ministar Ruzic. Tu su naravno i brojne tv ekipe da sve zabeleze.

Link to comment
13 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pričam o reakcijama "običnih ljudi".

 

There's so many different worlds
So many different suns
And we have just one world
But we live in different ones

(Dire Straits, Brothers in Arms)

 

da li je ovo pitanje paralelnih svetova u okviru postojećeg? jednog u kome živimo mi koji imam osećaj, potrebu za postojanjem organizovane zajednice koja počiva na dogovoru o suživotu, gde postoje granice pristojnog i dozvoljenog, crvene linije kako je to sada popularno da se kaže. i drugog, koji se nalazi za komandama, i koji se ne oseća obavezanim bilo čime do sosptvenom ambicijom, sujuetom, porivima.

 

običnih ljudi je više, "neobičnih" manje ali je distribucija moći obrnuto srazmerna brojnosti. a mnogi običlni ljudi izloženi su iskušenju da pređu na mračnu stranu. ili da joj stanu uz bok i zaštite svoj mali život. što je na individualnom nivou sigurnoi lakše, nego da se upuštaju u preraspodelu moći između ovih svetova, koja podrazumeva i tektonske poremećaje, možda i još krvi i suza pre no što se dođe na zelenu granu. na žalost, dominantan stav je da je lakše i bolje smanjiti nivo straha pravljenjem sitnih kompromisa sa zlom nego pojačati intenzitet borbe. pa kad oluje prođe videćemo šta i kako. samo što se tu previđa da bi ta oluje mogla sve da nas odnese.

 

ovo je više egzistencijalno nego političko pitanje. stoga bi trebalo i da svaka vrsta ideologije bude isključena dok bi ova borba trajala. mi treba da se izborimo za to da možemo da se borimo i politički jedni protiv drugih, a da nam pri tome ne budu ugroženi život, imovina, dostojanstvo....

 

potrebno bi bilo da svi obični, od liberala do konzervativaca, od ateista do verujućih, stanu pod istu zastavu i krenu u napad. sve naše razlike i ideologije su besmislene, ako se ne izborimo za kontekst u kome one mogu da se ispoljavaju. u suprotnom, svi ćemo da budemo žrtve jer nema slobode pojedinca u društvu koje je ovako razjedeno i koje se ubrzano raspada.

Link to comment

Rudanka brutalna

Mislim da su mup i zdravstvo odreagovali dobro po situaciji, ali su i oni i ostali zakazali po preventivi.

 

Vidim kako jedan otac kome je sin žestoko problematičan proziva roditelje počinioca ubistava. Koje licemerje, a možda je i bol što ne može da utiče na svoju decu.

I mi smo zakazali kao roditelji, i ja sam zakazao.

Nema opravdanja.

 

Moji juniori su ok sa stavovima i razmišljanjima prema celokupnoj situaciji.

Ali ipak osećam da sam zakazao i osećam odgovornost zbog onog što se desilo. Prvo nešto kod sebe moram da promenim.

 

Link to comment

Pojavila se fotka sa airsofta, ubica sa ocem. Ne znam da li je proverena jer ima preko lica onu mrežastu masku ali je jezivo.

 

Original mali sajko. 

 

 

Edited by Mos
Link to comment
3 minutes ago, fritifrut said:

 

I mi smo zakazali kao roditelji, i ja sam zakazao.

Nema opravdanja.

 

Moji juniori su ok sa stavovima i razmišljanjima prema celokupnoj situaciji.

Ali ipak osećam da sam zakazao i osećam odgovornost zbog onog što se desilo. Prvo nešto kod sebe moram da promenim.

 

Ovo je ono sto i mene muci otkako je pocelo sve ovo. I ne samo to, vec i sto sam cekao da se ovo desi pa da pocne da me muci. Sklon sam da verujem da uglavnom "sve polazi od kuce" i definitivno moram dobro da razmislim i da se promenim. 

Link to comment
1 hour ago, Svarog said:

mi sinoć ponovo pričali sa starijim klincem koji je baš 7. razred kao i ubica uz Ribnikara.

glavni razlog je što smo ovih dana primetili konstantno bacanje fora njega i drugara na sve ovo što se desilo. nisu to nikakva veličanja, nikakvo omalovažavanje, ali je stalno neki crni humor (tipa: da li je ubici nastavnik za taj čas upisao "tugića" u elektronski dnevnik).

 

pitanje: zašto se vi šalite sa ovim što se desilo?

odgovor: pa mislim da ne znamo drugačije da se ponašamo.

 

pitanje: je l pazite pred kime se tako šalite?

odgovor: da, jer svi su sad osetljivi i mogu da te prijave.

 

pitanje: jeste li uopšte u društvu međusobno pričali ozbiljno o ovome?

odgovor: ne.

 

pitanje: kako se osećaš zbog ovog što se desilo?

odgovor: žao mi je.

 

pitanje: je l se ti plašiš sad da tebi nešto može da se desi? a drugari?

odgovor: ne. ali jesmo se štrecnuli u petak kad je tetkica ušla u učionicu za vreme časa.

 

pitanje: šta misliš da bi moglo da te uplaši?

odgovor: pa kad bi se desilo kod nas u školi ili odeljenju.

 

ovo je naravno uprošćen zapis razgovora.

ovaj moj nije ništa specijalno, ni problematičan ni povučen, možda je čak i prosečan primerak dečaka od 13 godina.

a sigurno da ima senzitivnije dece koja drugačije rezonuju o ovome i reaguju.

 

+1000

Edited by villiem
Link to comment

@Tedpredaleko si otišao. 

Govorim o očekivanoj ljudskoj reakciji. 

Mogla bih da ih zasipam nekom ispravnošću, ali ako se ima razumevanje za jednu vrstu odbrambenih mehanizama, ne znam kako ne može da se uvidi da je i ovo to isto. 

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

A jel ima negde da se izvadi/dobije potvrda da sam 'obican ljud'?

Didem da izvadim odma'...

Kad neko hoće da se raspravlja, za bezveze. 

"Obični ljudi" = po mrežama anonimusi, a ne predstavnici institucija. Jesi video Nikodijev post na koji odgovaram uopšte?

Link to comment
3 hours ago, Leia said:

mlatiti okolo sa vapajima “dete je dete” mi bas i nije neki materijal za diskusiju.


 

 

Edited by Plajvi
  • +1 3
Link to comment
9 hours ago, harper said:

Za ovog malog Kecmanovica nema validnog objasnjenja, njegova porodica je ta koja je najodgovornija jer nije prepoznala problem ali i da ga je prepoznala tesko da se tu bog zna sta moglo uraditi. Za ovog drugog postoji citav lanac odgovornih koji imaju ime i prezime, zna se ko su i sta su uradili, i oni moraju da odgovaraju.

 

Trenirati mlađeg tinejdžera da bude profi ubica je sumanuto sve i da nema nikakvih naznaka patologije. Ne znam šta je mogao da prepozna otac kome je to normalno.

  • +1 5
Link to comment

@Taihoskopija

Pa iskreno....ja ih svakako ne bih vraćala sad. 

Drugačije je kad prođe neko vreme, malo se nagomilaju drugi sadržaji....onda sve ono oko škole, cveće, ljudi koji i dalje dolaze....deca će morati da se naviknu na tu činjenicu, ali ne moraju baš da se maltretiraju. 

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...