Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

5 hours ago, Tsai said:

 

ne znam dal je vazno sta je rekao ali je cinjenica da je: 

 

- planirao masovno ubistvo mesec dana, verovatno i duze

- napravio spisak dece koju bi poubijao, oznacivsi ih kao primary targets, glavne mete, po odeljenjima

- pravio molotovljeve koktele na gajbi

- ubio cuvara, tesko ranio profesorku i ubio osmoro dece, dojucerasnjih prijatelja

- na saslusanju rekao da se ne kaje ni zbog cega i da mu je zao ih nije jos vise poubijao

 

kojem drustvu od aljaske do australije bi bilo svejedno da se takva osoba pojavi na ulici kao da se nista nije desilo?

Nikome ne bi bilo svejedno da se neko takav pojavi na ulici. Bilo gde. 

I dolazimo do cuvenog "necemo se drzati zakona, ko pijan plota". Uvek mi je smetala kritika te recenice, jer sam je dozivljavao u smislu pravde. Zaobici cemo zakon, radi pravde. Oni kojima smeta, verovatno, zaobici cemo zakon radi nepravde, skloniti nekog ko nam smeta. 

I jeste tako, 100 ljudi, 100 cudi. Cesto i osvetu dozivljavamo kao jedinu pravdu. Nase drustvo, drzava su blizi ovom drugom, osveti kao pravdi. 

Uredjenija drustva i drzave, zdravija, drze se zakona i postuju ga. 

Ja sam uvek za to. 

Ove teze sto si naveo su sjajne, isprave, to jeste tako. Ali to su po meni super argumenti za neku buducu promenu zakona. Ne moze zakon da vazi retroaktivno, ma koliko to zeleli. 

Svima nam je u interesu da zlocinac bude izolovan, i meni i nadam se da ce pametniji od mene pronaci nacin da ga sto duze drze izolovanog. Ako ima nacina i ceo zivot sto se mene tice. 

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Leia said:

Ja licno sigurno ne bih isla okolo, lovila, zatvarala nekog i bacala kljuc, ali svakako mislim da bi dozivotni boravak u ustanovi zatvorenog tipa bio najbolje resenje u ovom slucaju. Ko god misli da se hladnokrvni masovni ubica moze rehabilitovati, i bas zeli da insistira na tome, moze slobodno da navede neki primer ili bar nesto logicki zasnovano da argumentuje svoju tvrdnju, mlatiti okolo sa vapajima “dete je dete” mi bas i nije neki materijal za diskusiju.

Zapravo i nisam mislila samo na tebe, nego uopšte reakcije besa na KK ili bilo kog aktera monstruznog zločina do sad. Mnogo me nervira taj virtue signaling™ tipa: "nisi ništa bolji od njega s tim svojim komentarom"....ma idi, stvarno. Reakcija besa je najnormalnija moguća reakcija, i ne znači da bi se realizovala u zbilji, ako trpi internet papir gde je napisana.

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, Svemir Zeka said:

Zapravo i nisam mislila samo na tebe, nego uopšte reakcije besa na KK ili bilo kog aktera monstruznog zločina do sad. Mnogo me nervira taj virtue signaling™ tipa: "nisi ništa bolji od njega s tim svojim komentarom"....ma idi, stvarno. Reakcija besa je najnormalnija moguća reakcija, i ne znači da bi se realizovala u zbilji, ako trpi internet papir gde je napisana.

 

Ozlojeđena javnost ima pravo na bes, struka i institucije koje su preuzele malog ubicu nemaju. I ne smeju institucije da idu za željama krvožedne javnosti željne osvete. Onda više nisi država nego džungla.

Slično smo imali i u slučaju Tijane Jurić, gde je njen otac maltene postao zakonodavac. To tako ne može da funkcioniše.

Na struci i institucijama je da se bave malim ubicom i procene njegovo stanje i šta se sa njim može ili ne može, i da sve to bude rađeno daleko od očiju javnosti.

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Zapravo i nisam mislila samo na tebe, nego uopšte reakcije besa na KK ili bilo kog aktera monstruznog zločina do sad. Mnogo me nervira taj virtue signaling™ tipa: "nisi ništa bolji od njega s tim svojim komentarom"....ma idi, stvarno. Reakcija besa je najnormalnija moguća reakcija, i ne znači da bi se realizovala u zbilji, ako trpi internet papir gde je napisana.


Ne mislim ni ja da si ti mislila samo na mene, nego kolega @black mirror je bas zapeo s tom pateticnom osudom izraza “baciti kljuc”, a ja samo skrecem paznju da tom prilikom nije bas pruzio neki jak kontraargument.

Ako cemo se sad natezati oko toga da li je lepo tako grub izraz upotrebiti za jedno ah dete… Mislim ja sigurno necu, moj stav o “moralnim gromadama” je opstepoznat diljem ovog foruma i nema svrhe da se ponavljam.

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Nikodije said:

 

Ozlojeđena javnost ima pravo na bes, struka i institucije koje su preuzele malog ubicu nemaju. I ne smeju institucije da idu za željama krvožedne javnosti željne osvete. Onda više nisi država nego džungla.

Slično smo imali i u slučaju Tijane Jurić, gde je njen otac maltene postao zakonodavac. To tako ne može da funkcioniše.

Na struci i institucijama je da se bave malim ubicom i procene njegovo stanje i šta se sa njim može ili ne može, i da sve to bude rađeno daleko od očiju javnosti.

Pričam o reakcijama "običnih ljudi".

Link to comment
4 minutes ago, Nikodije said:

Na struci i institucijama je da se bave malim ubicom i procene njegovo stanje i šta se sa njim može ili ne može, i da sve to bude rađeno daleko od očiju javnosti.


Pa tako ce i biti, a uostalom i ja sam napisala da tako i treba da bude.

Moj motiv svakako nije krvozedna zelja za osvetom 🙄 nego razmatram sta bi bilo najefikasniji damage control u ovakvoj tragediji, krajnje laicki, na tamo nekom forumu.

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, radnik said:

Nikome ne bi bilo svejedno da se neko takav pojavi na ulici. Bilo gde. 

I dolazimo do cuvenog "necemo se drzati zakona, ko pijan plota". Uvek mi je smetala kritika te recenice, jer sam je dozivljavao u smislu pravde. Zaobici cemo zakon, radi pravde. Oni kojima smeta, verovatno, zaobici cemo zakon radi nepravde, skloniti nekog ko nam smeta. 

I jeste tako, 100 ljudi, 100 cudi. Cesto i osvetu dozivljavamo kao jedinu pravdu. Nase drustvo, drzava su blizi ovom drugom, osveti kao pravdi. 

Uredjenija drustva i drzave, zdravija, drze se zakona i postuju ga. 

Ja sam uvek za to. 

Ove teze sto si naveo su sjajne, isprave, to jeste tako. Ali to su po meni super argumenti za neku buducu promenu zakona. Ne moze zakon da vazi retroaktivno, ma koliko to zeleli. 

Svima nam je u interesu da zlocinac bude izolovan, i meni i nadam se da ce pametniji od mene pronaci nacin da ga sto duze drze izolovanog. Ako ima nacina i ceo zivot sto se mene tice. 

Obavezno... :isuse:  

To se nekad zvalo administrativna mera i pokazalo odlicne rezultate na nekim otocima plavog Jadrana...

Od organizovane upotreba psihijatrijskih klinika i pripadajuce struketm da se nepodobni i zlomisleci na neograniceno i bez sudske presude smeste u njih takodje, od pjesnikatm do onih koji su ispricali vic koji se ne prica da neko ne cuje jer su svi trenutno osetljivi...

Do nekog Gvantanama, sve pomenuto zbirno prostim potpisom nekog pametnijegtm, kakav sud, kakvi zakoni, kakvi bakraci...

A kako je 100 ljudi - 100 cudi, dodje tako jednom od stotine da mu se svidela kolegina/komsijina zena, pa lepo presavije tabak, okrene telefon nadleznog mesta, ups tvituje...

Sitan je problem sto je ta vrsta pronalazenja nacina od strane pametnijih vise nego idealno loviste upravo za etabliranetm likove poput tate kretenoida iz Mladenovca...

I tako, cuvena Brozova izjava o zakonu i preskakanju plota na kraju dodje na svoje, ili - ne pada sneg da pokrije breg...

Dakle... :isuse: 

 

  • Tužno 1
Link to comment
7 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pričam o reakcijama "običnih ljudi".

A jel ima negde da se izvadi/dobije potvrda da sam 'obican ljud'?

Didem da izvadim odma'...

Link to comment
1 minute ago, Leia said:


Pa tako ce i biti, a uostalom i ja sam napisala da tako i treba da bude.

Moj motiv svakako nije krvozedna zelja za osvetom 🙄 nego razmatram sta bi bilo najefikasniji damage control u ovakvoj tragediji, krajnje laicki, na tamo nekom forumu.

 

Svi smo laici, to je evidentno :)

jedini je problem to što nema šanse da laička javnost™ ostavi KK instituacijama, tražiće se neki dokazi koliko mu je teško i koliko pati u samici. I onda će se vlast truditi da zadovolji laike kojekakvim informacijama koje će samo otežavati posao struci.

Link to comment

...problem je što imamo vlast koja brine samo o tome da im ovaj slučaj ne naruši rejting, pa u skladu sa time vuku poteze i donose odluke u cilju zadovoljavanja besnih laika

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Nikodije said:

Svi smo laici, to je evidentno :)


Pa nismo, i medju nama ima i kvalifikovanih profesionalaca kojima se ovde na forumu desava upravo to o cemu pises. A mi se kao nesto furamo da smo mnogo bolji od proseka srpske javnosti, jesmo k

 

edit. Barem nije masovna pojava, ajde da ne budem bas prestroga 🙄

Edited by Leia
Link to comment
2 minutes ago, Leia said:


Pa nismo, i medju nama ima i kvalifikovanih profesionalaca kojima se ovde na forumu desava upravo to o cemu pises. A mi se kao nesto furamo da smo mnogo bolji od proseka srpske javnosti, jesmo k

 

Da, ok ima i profesionalaca, u pravu si.

Pa kad se ovako nešto desi teško je biti "mnogo bolji od proseka srpske javnosti", ne znam čoveka kojeg ovo nije potreslo i svi traže krivca i laka rešenja. To je normalna reakcija. Nije normalno da vlast brine samo o svom rejtingu u kriznim situacijama, bilo da je u pitanju korona, ova tragededija ili nešto treće i da im zadovoljenje javnosti bude primarni motiv onoga što rade, a to će verovatno i ovde biti slučaj. Kvalifikovani profesionalci propo

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...