Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

3 hours ago, Redoran said:

 

Ako ima 13 godina ne može da odgovara za bilo šta. Po kom osnovu je hapse?

 

ne verujem da je uhapšena, nisam video vest. hapšenje nije kada te policija pozove ne razgovor. kako se to kaže uobičajeno, u svojstvu građanina. po tom osnovu ne mogu da te zadrže duže od 4 sata. hoću reći, nije svako ko je pozvan u policiju ili uđe u zgradu policije uhapšen.

 

više bi moglo da se postavi pitanje odgovornosti roditelja, odnosno da se dovede u pitanje način vršenja roditeljskog prava. što opet može da povuče određene konsekvence i reakcije organa kao što su centar za socijalni rad i sud.

 

ovde se otvorila jedan breša koja je značajno šira od proste primene pravosudnih i policijskih zakona. a ni sistem, bilo koji pa ni naš, ne stoji niti može da stoji na pretpostavci da možemo da radimo šta hoćemo i kako hoćemo dok nas neko ne uhvati (policija npr). a ako ponašanje koje sam opisao postane dominantno, nema tih kapaciteta i te policijske i pravosudne sile koja to može da obuzda.

Edited by Ted
  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, Ted said:

ne verujem da je uhapšena, nisam video vest. hapšenje nije kada te policija pozove ne razgovor. kako se to kaže uobičajeno, u svojstvu građanina. po tom osnovu ne mogu da te zadrže duže od 4 sata. hoću reći, nije svako ko je pozvan u policiju ili uđe u zgradu policije uhapšen.


https://n1info.rs/vesti/devojcica-koja-je-ismevala-zlocin-u-skoli-privedena-na-informativni-razgovor/

Link to comment

Nije bitno da li je odbrambeni, napadački ili neki šesti mehanizam. Bitno je da je pogrešno.


Zamislite kako je porodicama i ljudima i drugarima bliskim nastradalima kako gledaju klip neke glupače "grobarke" kako viče Kosta legendo, oni se nikad neće vratiti 2m ispod zemlje? Svakome će prvi impuls da bude da joj odseče glavu, naravno, opravdano.

  • +1 4
Link to comment
31 minutes ago, Mil@n said:

Zamislite kako je porodicama i ljudima i drugarima bliskim nastradalima kako gledaju klip neke glupače "grobarke" kako viče Kosta legendo, oni se nikad neće vratiti 2m ispod zemlje? Svakome će prvi impuls da bude da joj odseče glavu, naravno, opravdano.

 

možda nekada. bar što se mene tiče. sada mi ovakve pojave izazivaju pomešanu reakciju, besa i tuge. čovek se uvek zapita da li je i sam nečim doprineo da se okruženje tako pokvari, orone. ili sam samo nemi posmatrač, sposoban da nešto razume, nesposoban da išta uradi. osim eventualno da odbrani neko svoje ostrvo normalnosti, ako ga je izgradio oko sebe, sa šačicom dragih i dobrih ljudi. i dal je ok da se tako učaurimo, svako za sebe i preživljavamo.

 

padaju mi na pamet sitihovi jedne pesme. Bob Dilan (Mark Knopfler za gitarom), Slow Train Coming

 

"Man's ego is inflated, his laws are outdated, they don't apply no more
You can't rely no more to be standin' around waitin'
In the home of the brave, Jefferson turnin' over in his grave
Fools glorifying themselves, trying to manipulate Satan
And there's a slow, slow train comin' up around the bend.

 

People starving and thirsting, grain elevators are bursting
Oh, you know it costs more to store the food than it do to give it
They say to lose your inhibitions, follow your own ambitions
They talk about a life of brotherly love
Show me someone who knows how to live it
There's a slow, slow train comin' up around the bend"

 

tako mi nekako izgleda ovo sada.......slow train comin' up around the bend

Edited by Ted
Link to comment

uzroci ovih masakra su mnogi i razliciti, raspravlja se godinama i raspravljace se i dalje ali brzog resenja nece biti jer trebaju velike promene za koje na zalost nema volje, prosecni politicar u svetu danas je parazita koji nece mrdnuti prstom da promeni nesto, bar dok ne stradaju njihova deca. ono sto je lako resivo i sto je zajednicko svim ovim masakrima je vatreno oruzje, bez vatrenog oruzja ne bi bilo ovakvih masakra i tacka. totalna zabrana vatrenog oruzja za civile je realno resenje, ionako u nekom normalnom svetu civili ne bi trebali imati oruzje, ni za lov jer u normalnom svetu i lov bi bio zabranjen. oruzje treba da imaju samo policija i nazalost vojska, i to samo kada su u duznosti. za ilegalno oruzje 20 godina zatvora a za dilere oruzja smrtna kazna

 

gledao sam kzs vucica posle masakra u skoli i mogu slobodno da kazem da srbija nikada nije imala vece djubre od coveka za lidera ukljucujuci i milosevica i sumnjam da ce imati u sledecih hiljadu godina

 

prijateljski savet za sve forumase koji zive u srbiji, ne pustajte svoju decu u skolu ili bilogde gde se skupljaju vise ljudi bar dve nedelje dok se ovo ne smiri. najgore sto moze da se desi je da ih skola kazni, da dobiju lose ocene, da vam se deca revoltuju...znaci prava sitnica

  • +1 1
Link to comment

da li bi neko kao ovaj mali završio u takvom programu i da li bi se takav program uopšte održavao u školi koja važi za elitnu

 

Link to comment

Ma kakvi projekti rad sa decom kurci palci (s oprostenjem).Sve bi to imalo smisla da imamo normalnu drzavu.

Mi na zalost nemamo ni drzavu,ni vojsku,ni crkvu ni policiju,nista.Sve je to u interesu jedne usrane stranke.

Da ne ulazim u politiku previse jer tu svi manje vise znamo kakvo je stanje,e pa takvo je stanje manje vise i u Ribnikar skoli kao i u vecini drugih skola.

Bitno je koliko kostaju patike koje nosis,koji imas mobilni telefon.....

Tesko da ce u ovoj zemlji ikada biti bolje.

  • +1 2
Link to comment

takvi projekti su nešto što je potrebno i u daleko boljim društvima

 

naravno da je kd nas potrebno još mnogo toga

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...