Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

2 minutes ago, Nikodije said:

 

To je lepota foruma

 

Gledao sam i ja Carlina i Balance the fucking budget, ali ne mozemo to da posmatramo kao rešenje... Ni kao opciju. 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Rowanoke said:

Jel ovo pouzdana informacija?

 

Nemam pojma, samo sam preneo, covek  zena je advokat, ne verujem da bi izmisljala, mada ko zna.

Edited by JozoMujica
Link to comment
2 minutes ago, ZerrorR said:

 

Gledao sam i ja Carlina i Balance the fucking budget, ali ne mozemo to da posmatramo kao rešenje... Ni kao opciju. 

Pa naravno, to lepo zvuči u kao stand up, ali to nije ozbiljno rešenje...

Link to comment
5 minutes ago, Arkadija said:

Da sede u apsani i da razmišljaju o posledicama svojih dela???? Ovo je svrha toga?

Pa evidentno je da je država u panici i da nemaju pojma šta da rade.

Pritvor je mjera kojom se obezbjeđuje prisustvo okrivljenog. Ovo, ako je tačno, pokazuje potpunu dezorjentisanost.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, BWA said:

Pa evidentno je da je država u panici i da nemaju pojma šta da rade.

Pritvor je mjera kojom se obezbjeđuje prisustvo okrivljenog. Ovo, ako je tačno, pokazuje potpunu dezorjentisanost.

Znaju sta rade. Ispunjavaju zelje većine stanovništva. Po principu, ako ne moze krivicno da odgovara, nadjite način da ga zatvorite doživotno. 

Pohapsice gomilu klinaca sa drustvenih mreža, odrzace konferenciju za medije i čitaće zdravstvene kartone i licne informacije o toj deci i onda ce to biti princip u svakom drugom slučaju gde Vucicu tako odgovara

 

  • +1 8
Link to comment
6 hours ago, noskich said:

Sećace ga se svi na čije je živote direktno uticao do kraja njihovih života, a to nije mali broj. Mogućnost osvete je izvesna ako bi ostao ne samo u Srbiji, već i u ovom regionu.

Južna Amerika je najbolja varijanta ako nemaju osnovu za iseljenje negde drugde na lokaciju van Evrope. 

 

Jel se seća neko velike ivanče, sem što blic/kurir ponekad napišu članak da malo retraumiraju javost? Čitao sam hrvatske medije, pošto su objektvniji od naših i prenose činjenice, jutarnji je uporedio slučaj sa nekim maturantom koji je 70ih ubio dva profesora (jednog namerno, drugog jer je hteo da spreči), odležao malo goli otok, skratili kaznu, izašao.. posle otvorio kafić, živi mirno i dan danas.

 

Mediji su "svako čudo za tri dana" i na tu kartu i igra vučić sve ovo vreeme, malo odspinuje, ljudi već zaborave (ionako samo čitaju naslove i boldovane reči i sa televizije markiraju samo ono što se ponovi 15 puta bilo istina ili ne) i to je tako™

 

Sad se više ne koristi ni termin psihopata, nego poremećaj ličnosti, što je krovni termin. A pošto ovaj ima ~14 godina, nema još ni formiranu ličnost, pa ne možeš ni u to da ga uklaviriš. Malo će da ga drže protivpravno dok pažnja javnosti ne ode na nešto drugo, onda tipa popravni dom, kad još malo odraste ponoviće nešto slično i ubiće ga pri tome ili će se sam ubiti ili tako nekako..

  • +1 2
Link to comment
26 minutes ago, ubibobi said:

Jutros me je nazvao jedan moj bliski klijent i saradnik i izjavio da mu je u masakru poginula ćerkica od 11 godina. Nas dvojica smo se videli to jutro upravo u vreme kada se sve to događalo i tada mi je prepričavao utiske iz Grčke u kojoj su bili tokom praznika. 

U jednom momentu mi reče, odoh do kuće da odnesem Ani doručak, danas je dežurna po prvi put.

Ljudi moji što je ovo teško, svakakvih sam tragedija u svom životu doživeo ali ovo je...nemam reči, srce mi se cepa

I da, danas šestog maja bi slavila dvanaesti rođendan

 

 

... takodje je dobar prijatelj mojih prijatelja, kazu sjajan covek. Svet je bas mali, i sve je ovo svakome od nas bukvalno tu ispred vrata. Ako nas ovo ne probudi nista nece, jer sve sto moze da probudi coveka se vec desilo.

 

 

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, Uskebasi said:

Jel rekao vodja da ce 40000 pratilaca na nekoj drustvenoj mrezi da provere. Eto rezultata

 

Nasilna država vidi jedino rešenje u represiji, baš čudno.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Rowanoke said:

Pre nekoliko godina je bila pucacina u nekoj firmi, programer je ubio gazdu i ranio suvlasnika, pa se posle ubio. Bila je slična priča kao o KK iz ugledne porodice. ETF završio itd. Da li se ja dobro sećam te priče da li neko ima link tog slučaja?

Zanimljivo je posegnuti paralelu.

 

sećaš se dobro, ubijen je sin Radomana Kanjevca. Ubica je bio neki sličan profil, nije se družio ni sa kim u firmi, nije išao na žurke sa njima i sl i samo ušao i pobio ih. Sam Kanjevac je posle napisao jedno tužno pismo, u kome čak ni ne krivi ubicu, nego je napisao nešto tipa "mislili smo da programeri pucaju samo u igricama".

  • +1 1
Link to comment

jel se ja tripujem il su ta masovna rokanja kod nas rezervisana za dobrostojece?

gastos iz ivance, bg programer i ove dve nakaze prosle nedelje.

jel zapucala kad sirotinja?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...