Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

5 minutes ago, vememah said:

 


da, sad jos samo ovakve budale fale…

 

tek sad ce se videti pravo lice srbije i srba.

 

edit: u komentarima ovaj bolid kaze da je laz medija da su poginula deca, samo su povredjena. WTF?

 

image.png.c746b49d4feac51c2069940f59dd253d.png

Edited by Djuro
  • +1 2
Link to comment
31 minutes ago, Moonwalker said:

 

Mislim da nisi pravu. Nema bas puno veze sa onima koji su za sitan car deo ekipe i ne vide dalje od svog otiraca na pragu, ima sve veze sa onima koji prepisuju spolja. Savetnickom bandom koja sludjuje.

 

Hajde objasni onda kakve tačno veze imaju savetnici u Ministarstvu prosvete sa tim što je klinac poneo očev pištolj u školu. 

  • +1 4
Link to comment
Quote
 
prije 5 minuta
U školi je pronađen ruksak s oružjem, streljivom i molotovljevim koktelima

U Osnovnoj školi u kojoj se dogodila pucnjava pronađen je ruksak s oružjem, streljivom i molotovljevim koktelima, odnosno bocama sa zapaljivom tekućinom. U ovom trenutku nije pouzdano poznato je li taj ruksak u školu donio Kosta K. (14), učenik koji je uhićen zbog pucnjave.

 

Са индекс.хр

  • Tužno 1
Link to comment
8 minutes ago, Djuro said:

 

edit: u komentarima ovaj bolid kaze da je laz medija da su poginula deca, samo su povredjena. WTF?

 

 

Ako je gledao RTS ili bio na njihovom portalu onda je poslednji saznao da ima mrtvih. Oni su držali vest o “nekoliko povredjenih” sve dok MUP nije dao zvaničnu potvrdu.

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, Ayatollah said:

 

Hajde objasni onda kakve tačno veze imaju savetnici u Ministarstvu prosvete sa tim što je klinac poneo očev pištolj u školu. 

 

U moje vreme nije bilo nikakvog sistematskog bullyinga strebera prvo jer su imali skolu da im drzi ledja, drugo jer je bullying i generalno nasilje bilo u manjoj meri.

To je politicki uzrok svega ovoga.
Sad se promovise nasilje, skolski nasilnici nemaju posledice, deca koja su zrtve nasilja da li sto su povuceni streberi da li iz bilo kog drugog razloga, mogu da pisu dragim dnevniku.

Oruzje na to je sledeci korak za uzrok ovoga, i uticaj oca koji je izgleda ziveo u svetu virtuelnog nasilja verovatno i sam usled svojih mentalnih oboljenja i svojih frustracija.

 

Mislim da je normalno da se kad se ovako nesto desi trazi uzrok i kako da ne dodje do ovoga.

Ali nista se nece promeniti.

  • +1 7
Link to comment
23 minutes ago, yabadaba said:

 

Nije to školski policajac, to je portir, trebalo bi da postoji pravi policajac kod škole, bar ispred škole de mi ide dete ima

Policajac ispred skole postoji uglavnom od 01. do 05.09., za slucaj da dodje neka novinarska ekipa u random skolu.

Jbmimtrdimjbm nesposobnu i pokvarenu.

Kontam da ce prvi sledeci korak biti 'nabavka' senzora za metal za skole. Samo malo da prodje gnev javnosti.

 

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, nautilus said:

Mi imamo potpuno novu generaciju dece koja je odrasla u ovom smeću od javnog života u Srbiji. Oni ne znaju za vreme kada razni Kristijani i Zvezdani Slavnići nisu mogli ni da sanjaju o televiziji. Danas su im kurve i kriminalci postali mejnstrim. Ono su odrasli uz Informer, uz otrov koji im sa ekrana valja predsednik države, predsednica Vlade, ministri, poslanici. Oni svojim očima u svom komšiluku vide bahate korumpirane šabane koji se bogate na lopovluku i kojima niko ništa ne može jer su članovi stranke. Oni vide državno sponzorisane dilere drogom i gangstere/navijače. Oni se, isto kao i vi i ja, susreću sa državnim službenicima koji ne umeju da sastave službenu belešku. Njihov vrednosni sistem je ajfon. Više vrediš ako imaš bolji telefon. Oni vide svoje priviligovane vršnjake i, još više, sirotinju, strašne i sve više nepremostive srpske društvene razlike.

 

Samo, mi smo matori i naučili smo da živimo sa tim pritiskom nasilja, neki od nas su devedesetih videli i mnogo gore. Oni ne znaju, oni su nežna i krhka bića, laka za slomiti u zemlji gde ih beskrajno mnogo stvari svakog dana lomi.

 

A pravac, put i svetlo nemaju. Idole nemaju. Potpuno su izgubljeni.

 

Nautiluse, isto tako smo i mi odrastali 90ih. Mi, koji smo živeli u Srbiji. A tek kakve grozote ste doživeli vi koji ste živeli tamo gde se ratovalo.

  • +1 4
Link to comment
4 minutes ago, MeanM@ said:

Kontam da ce prvi sledeci korak biti 'nabavka' senzora za metal za skole. Samo malo da prodje gnev javnosti.

 

 

Pomisao na ulazak u školsku zgradu kroz detektor za metal mi grči stomak. Kao da je to tačka u vremenu, životu od koje sve postaje drugačije, ružnije, turobnije. 

 

  • +1 6
Link to comment
7 minutes ago, Time Crisis said:

 

Ne znam šta je uopšte "sistematski", ali bullyinga je itekako bilo, a školu je obično boleo k****, kakvo crno držanje leđa

Ne da je bilo nego je pola mog odeljenja bežalo da ih ne tuku učenici iz drugog odeljenja. I nikom ništa.

  • +1 6
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...