Jump to content
IGNORED

Kvalifikacije za EURO 2024


Profesionalac

Recommended Posts

Ne vidim da imamo neki topic za kvalifikacije za EURO, opšti ili posebni po takmičenju?

 

Juče su počele i u ekspresnom ritmu se završavaju u novembru ove godine. Sistem je sličan kao i za prethodno EP: 10 grupa, prvi i drugi se kvalifikuju direktno, preostala 3 mesta (domaćin Nemačka se automatski kvalifikovala) se dobijaju nakon baraža u martu sledeće godine. Mesta u baražu se popunjavaju na osnovu Lige Nacija.

 

Sastavi grupa:

pengu_20221009125357.thumb.jpeg.122d4b2ca5053c6b1b88dfa0802410ff.jpeg 

 

Sinoć krenule grupe C, H i J. Englezi pobedili Italijane u Napulju, ako pobede i Ukrajince na Vembliju za 2 dana, može se reći da su jednom nogom već na EURU. U istoj grupi Makedonija se namučila sa Maltom, teško će komšije ponoviti uspeh i plasirati se na EP.

 

Danska teže nego očekivano rešila Finsku, Slovenija i SIrska pobedama na gostovanjima započeli kampanje.

 

BiH uverljivo savladala Island, uz remi Slovaka protiv neugodnog Lux, sjajan start, koji valja potvrditi u Bratislavi i zauzeti pol-poziciju za drugo mesto. Portugal očekivano nije imao problema protiv Lihtenštajna, na meču na kome je CR postavio novi rekord po broju internacionalnih utakmica, takođe je podigao letvicu za 2 gola na listi najboljih strelaca na istim utakmicama.

  • +1 2
Link to comment
47 minutes ago, Profesionalac said:

CR postavio novi rekord po broju internacionalnih utakmica, takođe je podigao letvicu za 2 gola na listi najboljih strelaca na istim utakmicama.

Od svih rekorda koje drzi, ovaj mi je najimpresivniji. 197 utakmica za repstaciju, jbt to je 20 godina po 10 tekmi godisnje u proseku, neverovatna cifra. 

  • +1 4
Link to comment

Pogotovo sto igra evropske kvalifikacije, npr. ima dosta Meksikanaca sa 150+, ali oni igraju i Gold Cup, i Copa America, i kvalifikacije su im duze od evropskih + redovno idu i na SP i igraju prijateljske

 

Link to comment
1 hour ago, Plajvi said:

Pogotovo sto igra evropske kvalifikacije, npr. ima dosta Meksikanaca sa 150+, ali oni igraju i Gold Cup, i Copa America, i kvalifikacije su im duze od evropskih + redovno idu i na SP i igraju prijateljske

 

 

I pogotovo što igra za Portugal, reprezentaciju koja uvijek ima vrhunske igrače. Nije to nekakav Ali Daei koji se Iranu desi jednom u 100 godina ili Edin Džeko koji se postratnim nama desi jednom u 30 nego neko ko je juče igrao sa Figom, danas sa Quaresmom, a sutra će sa Felixom.

  • +1 1
Link to comment

Drugar otisao naprzen na utakmicu Armenija - Turska. Mislim da ce to biti fino krljanje i zanimljivo za gledati.

 

Najsmesnije kad mi je rekao da ne zna sta mu je bolji izbor. Ostati ovde i gledati Austrija-Azerbejdzan ili ovu prvu , ali jeftin let je resio i tu dilemu.

Link to comment
2 minutes ago, 189- said:

island se od eura 2016 bas lepo raspao.

Wto se da i ocekivati od zemlje malo vece od Borce i Krnjace. Bilo je nemoguce ocekivati da odrze neki kvalitet

 

Bugari i cenogorci i dalje 0-0

najbolje bi bilo da tako i ostane

Edited by NevenMan
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
6 minutes ago, NevenMan said:

Wto se da i ocekivati od zemlje malo vece od Borce i Krnjace. Bilo je nemoguce ocekivati da odrze neki kvalitet

 

Bugari i cenogorci i dalje 0-0

najbolje bi bilo da tako i ostane

 

Uvek je dobro i pravedno da ona smradina na klupi Bugarske izgubi

 

Crnogorce cemo vec nekako resiti

Link to comment
16 minutes ago, pantelia said:

 

Uvek je dobro i pravedno da ona smradina na klupi Bugarske izgubi

 

Crnogorce cemo vec nekako resiti

Sad kad bi pricali o smradinama ne bismo ni navijali za ovaj Nedimovcev tim.

 

a Krstaja je bolje vodio tim na svetskom nego Piksi ako cemo realno 😆🤷🏻‍♂️

Link to comment
6 minutes ago, NevenMan said:

Sad kad bi pricali o smradinama ne bismo ni navijali za ovaj Nedimovcev tim.

 

a Krstaja je bolje vodio tim na svetskom nego Piksi ako cemo realno 😆🤷🏻‍♂️

 

Pa navijali smo i za Krstajajicev tim, sta da radimo, drugu reprezentaciju nemamo.

 

Ovo boldovano ne da je diskutabilno nego... No ono sto je sigurno, Piksi je do svetskog izbacio Portugal pobedom na njihovom terenu, i to ce se pamtiti. Krstajajica ce pamtiti jedino po tome sto je ispao smrad i ljudska krpa i ni po cemu vise (dobro, i po 0-5 protiv Ukrajine).

 

No da ne djubrimo temu (barem ja zavrsavam), napred Crnogorci 

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, pantelia said:

 

Pa navijali smo i za Krstajajicev tim, sta da radimo, drugu reprezentaciju nemamo.

 

Ovo boldovano ne da je diskutabilno nego... No ono sto je sigurno, Piksi je do svetskog izbacio Portugal pobedom na njihovom terenu, i to ce se pamtiti. Krstajajica ce pamtiti jedino po tome sto je ispao smrad i ljudska krpa i ni po cemu vise (dobro, i po 0-5 protiv Ukrajine).

 

No da ne djubrimo temu (barem ja zavrsavam), napred Crnogorci 

Pobeda nad Kostarikom koja je hiljadu puta jaca od ovoh nesrecnih Afrikanaca sa kojima smo igrali u Kataru i poraz od Svajcaraca uz pomoc sudija u poredjenju sa ovom blamazom sada…

 

napred nijedni, zavrsite 0-0 iako realno i jedni i drugi su tu malo bolji of Litvanaca i sanse da mi i Madjari ne budemo prva dva tima su na nivou SF

Edited by NevenMan
Link to comment
4 minutes ago, NevenMan said:

Pobeda nad Kostarikom koja je hiljadu puta jaca od ovoh nesrecnih Afrikanaca sa kojima smo igrali u Kataru i poraz od Svajcaraca uz pomoc sudija u poredjenju sa ovom blamazom sada…

 

Zvucis ko da je Krstaja licno dao golove i igrao centarhalfa. Lik je diletant i figurina na tom SPu, isto tako sam mogao i ja da vodim reprezentaciju i imao bih isti ucinak.

 

Ta ekipa tada je bolja od ove ekipe sada sto smo imali, pogotovo ako se uzmu u obzir povrede Mitra i Vlahovica.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...