Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

1 hour ago, steins said:

 

Razlika je samo u - konsenzusu. 

Već koliko sutra može da se napravi konsenzus da je  npr egzorcizam legit terapija odredjenih psihijatrijskih poremećaja et voila. 

Max Von Sydow ima da dobije svoje mesto u istoriji medicine na keca. :happy:

 

to uopste ne zvuci daleko. prihvatili smo homeoterapiju i privatne doktore koji rutinski odobravaju nevakcinisanoj deci polazak u osnovnu skolu. 

  • +1 1
Link to comment

@Budja Ok ja sam shvatila da i ne postoji neki generalni protokol nego da je dosta toga ostavljeno nedefinisano i da to pravi probleme. 
Naravno slazem se da bi bilo bolje malo se udubiti u svaku pojedinacnu situaciju pre nego sto se maloletno dete baci na hormonske terapije i zahvate posle kojih nema nazad.

Link to comment
59 minutes ago, Budja said:

 

I, meni se cini, postoje barem tri razlicite kategorije koje zahtevaju drugaciji tretman:

 

Ima i još jedna kategorija - deca koja su prosto gej (ovo malo zalazi u tvoje grupe 1. i 2. doduše). Ali to je primarno terfovski talking point (da je na delu neka vrsta konverzione terapije) pa nije popularno da se kaže iako i sami trans aktivisti ponekad koriste ovaj argument (npr. za pomenutu Kiru Bel, “ona je gej, nije znala kako da izađe na kraj sa tim, etc.”)

Edited by Patty Lee
  • +1 4
Link to comment

A zašto odmah imputirati terfizam ili nešto pogrdno. 

Da, gejeve i lezbejke dosta često misle da se homoseksualnost manifestuje i tako u nekim fazama ili kod nekih. I drže se toga, jer kao da je jača stigma biti gej/bi nego da si drugog pola naprosto. Mislim oni to dobro znaju. 

 

Edit: i autostigma. 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment

Tolika se para vrti u konzervativnoj-neonaci-faš-GOP-terf antitrans retorziji da se i ovaj išao ogrebat, detransuje se čovjek iz plastične K-pop zvijezde, vratio se vjeri u svoj penis i plače od sreće

Link to comment

Naravno da sam se zaletela da pitam šta hoće ovaj gubavac Oli London i kad je tačno on bio transgender da bi se sad postavljao kao nekakav glasnogovornik, kakav bre detransition, od čega detransition… i sad se setim da je Oli (čak i ime nervira) tvrdio da je transracial :hail: Britanac zarobljen u telu člana BTS-a. :laugh: Njemu je detransition vrv to što je konačno digao ruke i rešio da ne baca pare na plastične hirurge jer šta god da uradi izgledaće kao poziv na šamarčinu.

  • Haha 3
Link to comment
18 minutes ago, Svemir Zeka said:

Šta znači ova složenica?

To znači da je jedna vrlo široka, reklo bi se potkovičasta koalicija, našla svoje nove Juden, koji im idu na jetra svojim postojanjem i životom izvan svoja četiri zida.

 

Prvo će im otežavat život na sve moguće načine i tjerat nasilnike na njih. Protekom vremena, kad ih takvo mlako postupanje prestane ispunjavati dovoljnim zadovoljstvom, prijeći će na žešće mjere

  • +1 1
Link to comment

Tome se najviše treba nadati od terfica. Ako neko pujda nasilnike i traži žrtve u manjini, čak i u nameri da ih fizički povredi, to su radikalne feministkinje. Istorija i društvena moć su na njihovoj strani.

Link to comment

kod nas na tv-u bio neki dok rialiti o danskom najmladjem dragqueen - u.

klinjo ima 12 godina i vec je postao vrlo uspesan i dobja podrsku sa svih strana.

 

Spoiler

4cc863c7-4cae-4092-a037-fa38acaa5a38?ixl

6b686c84-7dda-44d5-9843-20c03d32dd4b?ixl

b484b670-599b-4150-9c52-64a468417664?ixl

keva kaze da je malo tesko u pocetku ali se covek navikne i da su mnogo ponosni na njega.

meni je fascinantno da postoji tako snazan nagon kod nekih osoba (dece) da se rodno svrstavaju u tim godinama (12 godina). to je pritin. nemam pojma sta sam ja radio sa 12 godina ali imam osecaj da sam odrastao u pecini sa talibanima. :(

 

  • Tužno 1
Link to comment
9 minutes ago, Svemir Zeka said:

Tome se najviše treba nadati od terfica. Ako neko pujda nasilnike i traži žrtve u manjini, čak i u nameri da ih fizički povredi, to su radikalne feministkinje. Istorija i društvena moć su na njihovoj strani.

joj, mojne njega cackati, zivota ti. jos dva reposta i zaglavices na kosovu i kninu sve kroz prizmu cetnik drag kvinova. 

Edited by Krampa
  • Haha 4
Link to comment

neki dan zovu me od doktora (MA) za preregistraciju.

piatanja su bila:

-koja sam rasa

-koja sam religija

-koji gender

-koji pronoun

-koja seksualna orijentacija (ovde samo sto nisam rekao "I fuck curious")

naravno mogao sam da odbijem odgovore na ova pitanja.

 

 

  • Haha 3
Link to comment
7 minutes ago, Krampa said:

meni je fascinantno da postoji tako snazan nagon kod nekih osoba (dece) da se rodno svrstavaju u tim godinama (12 godina). to je pritin. nemam pojma sta sam ja radio sa 12 godina ali imam osecaj da sam odrastao u pecini sa talibanima. :(

 

Pitanje je najozbiljnije, da li je age of consent tu viši od ovog uzrasta.

Osim ako drag nema neku neseksualnu komponentu identiteta (u formiranju), koja mi je nepoznata.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...