Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

38 minutes ago, Venom said:

Za nekog ko toliko citira iz nekog razloga (ni ovo nije podmetanje) ti promiče da ja, a nisam jedini, ne mislim da se ovde suštinski radi o tinejdžerima.

 

Mislim... ljudi ti eksplicitno kažu da govore o tinejdžerima i predpubertetlijama, a tvoj odgovor je "ne, ja mislim da vi suštinski pričate o odraslim trans osobama jer mrzite sve što vam je rečeno da je nenormalno". 

 

Šta sa tim da se radi, kako da se diskutuje? Kao što su drugi već demonstrirali, lako je cirkulisati kroz tri faze poricanja, sve tapšući sebe po ramenu u čast sopstvene tolerancije i nenasedanja na narative.

- Fenomen uopšte ne postoji

- Fenomen možda postoji ali u zanemarljivo malom broju

- Fenomen postoji i treba da postoji, samo mahniti desničari misle drugačije

 

38 minutes ago, Venom said:

Ruxin ti je toliko i napisao u postu koji citiraš - te brojke pokazuju da je iz tog ugla gledano to suštinski nebitno.

 

Brojke koje je Ruxin izvukao iz dupeta i kontrastirao sa 300 miliona Amerikanaca ne dokazuju ništa, kao ni ove kojima je danas Braća vitlao (čuo ih od Roganovog producenta). Mogli biste da se dogovorite koji je tačno threshold, koliko maloletnika treba da bude na hormonima ili hirurškom stolu ili na Skid Row pre nego što odobrite da se o ovom trendu priča?

 

Sve se može proglasiti za "suštinski nebitno", suštinski svi znamo da će jednog dana Sunce progutati Zemlju i sve će ovo nestati, pa zašto uopšte pričati o bilo čemu? Ali treba prvo izdržati 7-8 milijardi godina distopije. 

 

38 minutes ago, Venom said:

Šta bi bilo ispravno uraditi s tinejdžerima? Ne znam stvarno, ali pre nego što odlučim, voleo bih da:

 

1) ustanovimo da nije na meni da o tome odlučujem

2) čujemo šta o tome imaju da kažu trans osobe, npr. o svom životnom iskustvu, oni su nekad bili tinejdžeri

3) čujemo šta o tome imaju da kažu tinejdžeri koji su u toj situaciji

4) čujemo šta kažu statistike - koliko tinejdžera koji su u toj situaciji je sklono npr. suicidu zbog tretmana okoline?

5) i mnogo toga još

 

Pre nego što odlučim, da ustanovimo da nije na meni da odlučim :D a onda da čujemo kakvi su lived experiences. 

 

Naravno, koji god link da dobiješ, naći ćeš zamerku - e ova se devojka ne računa, video sam je da gostuje na Fox News; ovaj je bio kod Tuckera Carlsona; onaj je desničarski detransitioner; ovo je podelio Heritage Foundation, ono je predugo da se čita, a substack blogere ne priznajem... 

 

Evo, možda će ti biti relevantno istraživanje koje je sprovedeno za Obaminog vakta:

 

Image

 

38 minutes ago, Venom said:

Ono što ne želim da slušam je pomahnitali desničar kojeg sve ovo nabrojano uopšte ne zanima, jer se  bori samo za to da svet bude "normalan", odnosno onakav kakav je bio u njegovoj neposrednoj okolini dok je odrastao. Zabole me za to. Poslednja stvar koju želim je da živim u njihovom svetu.

 

Tvoja odbojnost prema konzervativnim stremljenjima je razumljiva, ali ona te ne oslobađa odgovornosti - moraš da razmisliš o svetu u kom želiš da živiš, nije dovoljno da samo kažeš "štagod kažu da ne valja na Fox News, meni će biti dobro." 

 

Hoćeš svet u kom se terapije prepisuju na osnovu onlajn trendova? U kom ponosni roditelji daju deci pare da zakiti sisatu striptizetu (samo ako ima penis, naravno)? U kom je hormonska ili hirurška sterilizacija rešenje za disforiju? U kom kandidati na izborima više odgovaraju na pitanja o rodu, polu, i seksu nego o ratu, klimi, i ekonomiji? 

 

Što se onih statistika suicida tiše, stvari su poražavajuće. Kažu da je 40% trans osoba pokušalo samoubistvo, od toga najviše klinci; genpop procenat u tom uzrastu je oko 18%. Tim mladim ljudima je neophodna psihijatrijska pomoć, a ne debilna validacija njihovog poremećaja i prepisivanje hormona kao na traci. 

 

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Venom said:

 

Za nekog ko toliko citira iz nekog razloga (ni ovo nije podmetanje) ti promiče da ja, a nisam jedini, ne mislim da se ovde suštinski radi o tinejdžerima. Ruxin ti je toliko i napisao u postu koji citiraš - te brojke pokazuju da je iz tog ugla gledano to suštinski nebitno. Zašto uopšte razgovoaramo o tome, zašto je to tema? Zato što nije to tema. Tema je borba protiv svega "nenormalnog", a gde ćeš boljeg argumenta od toga šta name rade deci. Ko tačno? Isti oni što siluju decu u picerijama?

 

Šta bi bilo ispravno uraditi s tinejdžerima? Ne znam stvarno, ali pre nego što odlučim, voleo bih da:

 

1) ustanovimo da nije na meni da o tome odlučujem

2) čujemo šta o tome imaju da kažu trans osobe, npr. o svom životnom iskustvu, oni su nekad bili tinejdžeri

3) čujemo šta o tome imaju da kažu tinejdžeri koji su u toj situaciji

4) čujemo šta kažu statistike - koliko tinejdžera koji su u toj situaciji je sklono npr. suicidu zbog tretmana okoline?

5) i mnogo toga još

 

Ono što ne želim da slušam je pomahnitali desničar kojeg sve ovo nabrojano uopšte ne zanima, jer se  bori samo za to da svet bude "normalan", odnosno onakav kakav je bio u njegovoj neposrednoj okolini dok je odrastao. Zabole me za to. Poslednja stvar koju želim je da živim u njihovom svetu.

 

 

 

Naravno  da je tema.

 

Ako to nije tema, onda ni "femicid" nije tema, sta sad, ubijeno pedesetak zena goisnje u Srbiji, move on nothing to see here.

 

Sa druge strane, u prvo pasusu pises "to nije tema" da bi u drugom pisao sta bi ti voleo da je tema, pazi sad, o istim tim tinedjzerima iz prvog pasusa koji tema nisu. Jebe lud zbunjenog.

 

Ti bi samo da se drvi o desnicarima jer bi, da citiramo Turnbulla, da tema i anegdote i cinjenice cherry picked busu samo ono sto ti se uklapa u narativ.

 

E, sad, sto je stvarni svet malko komplikovaniji pa treba balansirati zastitu dece od nepovratne greske koja mu moze upropastiti zivot a sa druge strane mu takodje dati dovoljno slobode da bude ono sto oseca, sta  te to briga.

 

 

Link to comment

Roger, ti znaš da su u tom videu 2 cis-žene?

 

 

EDIT. Mislim da znaš, ali nisi dao komentar, pa ispada da se pridružuješ manufakturi autrejdža...

Edited by Indy
  • Hvala 1
Link to comment
17 hours ago, Indy said:

Mislim da znaš, ali nisi dao komentar, pa ispada

 

Kvariš mu zabavu, vidiš da je bacio udicu i čeka da se neko uhvati.

 

oops-shocked.gif

  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment
On 13. 3. 2023. at 1:49, Turnbull said:

Za kulturni rat su naravno, potrebne dve strane, a istina je uvek negde na sredini.

 

Dve strane naravno jesu potrebne, ali istine nema u kulturnom ratu. Nema ispravne pozicije ni na jednoj od dve "zaraćene" strane, kao ni "negde na sredini", u pitanju je izmišljeni 100% apolitični sukob između dve cosplay grupacije.

 

Jedni nose dugine boje i kliču "all love is love", drugi nose fantomke i kliču "Sieg heil", onda se raziđu kućama jer i jedni i drugi sutra moraju na posao u Wallmartu, those bags ain't gonna pack themselves. 

 

Snimatelj lepo pita ćelavog neonacistu™, šta mislite o onima koji kažu da ste vi u stvari feds, on kaže yeah, we get that a lot, they can all suck my dick. A realno jesu feds, i oni i dugina ekipica kojoj kontriraju - oba trenda finansiraju i promovišu sistemske agenture. (Za nazi entuzijaste posebno, milion puta je bilo dokazano da im pola ljudstva i dve trećine uprave radi za FBI, ili su undercover agenti ili bar potkazuju.) 

 

Najstabilnija država je ona koja kreira svoje krize i onda ih efektno rešava, kao ovi debeli policajci koji privode kulturne ratnike™ i razvoze ih nekakvim golf kolicima.

Edited by Weenie Pooh
  • Haha 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

a da li im ikad, nekom, mozda, padne na pamet da im je vrlo raznovrsno oruzje svima dostupno skoro neogranicheno. ono, ukazace se kao jednostavno pravednichko reshenje, pucace i ko nece? to ne pije vodu? :unsure:

 

ono, znam, dosadno je...

Edited by gospa buba
  • +1 5
Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

a da li im ikad, nekom, mozda, padne na pamet da im je vrlo raznovrsno oruzje svima dostupno skoro neogranicheno. ono, ukazace se kao jednostavno pravednichko reshenje, pucace i ko nece? to ne pije vodu? :unsure:

 

ono, znam, dosadno je...

 

imaju amandman na to.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...