Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

1 hour ago, adam said:

ovde u uk je, koliko sam ispratio, najveci problem gde ko robija. jer bilo slucajeva silovatelja koji su se, kad je doslo do izdrzavanja kazne (sto je obicno par godina pa i jace daleko od zlocina) izjasnjavali kao zene i trazili da ih se smesti u zenski zatvor. pa se vlasti nasle u frci da li prihvatiti tu njohovu novonastalu situaciju ili je ignorisati. pa su neko vreme ignorisali (sigurno jedno 3-4 godine) al sad dogorelo do nokata a jos nema dovoljno zatvora koji bi pokrili sve kombinacije i sad je belaj.

 

ovo navodim kao primer da ta naizgled naivna ujdurma (prihvati sta ko zeli da bude) ima mnogo repova. pa treba naci mnogo resenja. sto je problem. kako ga resiti - ne znam. verovatno ce se to odmotavati u hodu al kao sto vec rekoh, nije naivno.

 

U osnovi je  problem jednostavan.

 

Gender nije isto sto i pol, te tako ti mozes da imas 1.000.000 gendera ali kad dodje do zatvora, WCa, sportskih takmicenja, i verovatno svasta nesto sto sam zaboravio imas dva: musko  i zensko. I onda tu prestaje diverzitet, moas da budes ili musko ili zensko.

 

Trans zagovornici svih mogucih prava prosto negiraju biologiju i tu ulaze u niz logickih nedoslednosti.

 

Takodje, hiljadu  kategorija utornjava jer se hiljadu kategorija se suzava znacenje i unutrasnji diverzitet svake kategorije. Ne mozes ti da budes zensko  ako ti se vidja fudbal i  muskobanjasti si i druzis  se sa muskarcima, a lezbejka si. Mora za tebe neka druga kategorija da se izmisli.

 

 

 

  • +1 8
Link to comment
3 minutes ago, Budja said:

 

U osnovi je  problem jednostavan.

 

Gender nije isto sto i pol, te tako ti mozes da imas 1.000.000 gendera ali kad dodje do zatvora, WCa, sportskih takmicenja, i verovatno svasta nesto sto sam zaboravio imas dva: musko  i zensko. I onda tu prestaje diverzitet, moas da budes ili musko ili zensko.

 

 

Spoiler

Gender-neutral-toilets-1004231.jpg

 

Link to comment
29 minutes ago, Budja said:

 

 

Ovaj, vidi se da ne pratite tematiku.

 

Uopste nije kontraverza u osobama koje hormonalno i fizicki promene pol vec onima koje izjasne da su drugog pola PRAVNO bez ikakve medicinske terapije.

 

Skotska:

https://news.sky.com/story/why-is-scotlands-gender-recognition-reform-bill-controversial-12788818

 

 

 

I tacno se nedavno dogodio 1 slucaj.

(tip je presao u zeni, ali mu je ostao penis)

https://www.bbc.com/news/uk-scotland-63823420

 

 

 

 

Spanija:

Si es Si

https://es.euronews.com/2022/11/16/por-que-la-nueva-ley-de-violacion-solo-si-es-si-esta-reduciendo-las-penas-de-carcel-en-esp

 

(Prevod Deepl)

 

 

 

Ley Trans

https://www.theguardian.com/world/2023/feb/16/spain-passes-law-allowing-anyone-over-16-to-change-registered-gender

 

 

 

Možda je sad jasnije šta je tačno kakofonija.
Kad promeniš pol, i dalje si jedan od dva pola

Kad menjaš rodne uloge ulaziš u drugi rod, ne u nerod

Kad se obučeš kontra svojoj gender ulozi, i dalje si u rodu, samo suprotnom.
Možeš i da miksuješ, ali ostaješ u karakterističnom za muško i karakterističnom za žensko, pa kombinatorika.

Imaš istoriju odrastanja i od društva si tretiran kao pripadnik jednog od dva pola.

Imaš istorijat, društvenu anamnezu.

 

 

Link to comment

hocete da kazete da je dobar neki procenat borbe za - da odelo chini
choveka blink.png

trebalo je babe nashe da se izbore i za suknje za mushkarce o istom troshku da se ne muchi narod toliko dry.png kao da pola sveta ne nosi kojeshta i ovako i onako :dry:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto





Link to comment

Skoro sam gledao neki YT video koji je lamentirao nad time što ženama više nije dozvoljeno da budu tomboys, tj. da se zanimaju za muške stvari kao što su sport i kola i da ne nose roze. Sada ih po difoltu guraju u neku drugu rodnu kategoriju, što je, ironično, sužavanje same suštine "žene" na onaj patrijarhalni rodni stereotip.

 

Lud svet. Jebale ih etikete.

Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

Skoro sam gledao neki YT video koji je lamentirao nad time što ženama više nije dozvoljeno da budu tomboys, tj. da se zanimaju za muške stvari kao što su sport i kola i da ne nose roze. Sada ih po difoltu guraju u neku drugu rodnu kategoriju, što je, ironično, sužavanje same suštine "žene" na onaj patrijarhalni rodni stereotip.

 

Lud svet. Jebale ih etikete.

 

Nije baš da ženama nije dozvoljeno da se bave muškim stvarima - odrasle žene mogu komotno svima da kažu da odjebu i nastave da rade šta hoće.

 

Nije dozvoljeno devojčicama u pubertetu i predpubertetu. One su te koje društvo naprasno gura u drugu rodnu kategoriju, htele-ne htele.

 

Godinama iskrsavaju klipovi u kojima ponosni roditelji ispituju svoje čedo o tome koju boju više voli, da li radije trči za loptom ili se igra sa lutkama, i onda mu sa osmehom na licu sugerišu da se rodilo u pogrešnom telu, ali nema veze, nije to ništa strašno, sve se to može ispraviti, sve je super... 

 

  • +1 3
Link to comment
10 hours ago, adam said:

jer bilo slucajeva silovatelja koji su se, kad je doslo do izdrzavanja kazne (sto je obicno par godina pa i jace daleko od zlocina) izjasnjavali kao zene i trazili da ih se smesti u zenski zatvor.

Da, ja sam malo ovo pratila, bila mi je zanimljiva tema (da se kulturno izrazim, da ne kažem shitshow); u UK zatvorima prihvataju samoidentifikaciju ali mislim da nije još usvojen self-id zakon nego je još na bazi case by case; ranije si morao da prođeš neku psih. evaluaciju, dobiješ dijagnozu gender dysphoria, da si imao operaciju promene pola ili si makar na hormonskoj terapiji, da si živeo prezentujući se kao žena (ili muškarac, ako je trans muškarac u pitanju) određeno vreme... sada je dovoljno da kažeš šta si, to jest kako se osećaš i tjt. Ali mislim da trasžena u ženskim zatvorima generalno nema puno u UK, i nisu sve koje žele uspele da se prebace, tako da neka evaluacija kroz koju moraš da se provučeš izgleda i dalje postoji, što je... pa, utešno. Ako te ljude (transžene) ostave u muškim zatvorima, biće izloženi nasilju zato što su trans. S druge strane, ako ih stave u ženski zatvor, žene su izložene nasilju (naročito ako transžene u pitanju ne leže zbog nekakvih white-collar crimes ili nemam pojma, sajberkriminala, nego su silovatelji, seksualni prestupnici, imaju istoriju nasilja (prema ženama)... ti ljudi po meni ne bi smeli da bleje po ženskim zatvorima u bilo kojoj varijanti, kako god da se osećaju). Trenutno nema idealnog rešenja i sve je sranje. 

 

Dok se sve ovo dešava, transmuškarci takođe sede u ženskim zatvorima i ne pada im na pamet da traže transfer bilo gde :sleep:

Link to comment
11 hours ago, JozoMujica said:

 

 

jebnti, ovo kao kod kisona, kad se izraelci dosete da posalju muskarca na zensko atletsko prvenstvo. samo sto niko ne provali, jer ovaj zavrsi medju poslednjima. 

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...