Jump to content
IGNORED

Sitne optimizacije koje Watt-e znače


salerokada

Recommended Posts

Meni je nekad igranje tetrisa dok slažem u sudomasinu pravi zen. :blush:

Osim ako mi se beba mota oko nogu - onda je pakao, jer hoću da završim sve za minut-dva a uz nju to naravno ne može, pa na kraju ostavim za kasnije, pa me dodatno nervira što je mašina već mogla biti gotova.

 

Sa tetrisom u frižideru imam problem što vrata ne bi trebalo da budu dugo otvorena i tu već bude sekiracija. Jedva čekam da ovaj crkne pa da mirne duše možemo da uzmemo novi, užasno je nepraktičan.

  • +1 2
Link to comment

 

Za malo toga sebe mogu pohvalit ko za smisao za otimizaciju, funkcionalni raspored i prakticnu organizaciju ali sam jako los i lenj u konstantnom odrzavanju tog stanja pa mu onda dodje ko da i nisam

Link to comment
23 hours ago, salerokada said:

I žena i njen brat uključuju veću ringlu da skuvaju kafu.

 

Dešnjaci smo ovde al' izgleda da je samo meni nelogično da ubrusi u kuhinji koji stoje na vertikalnom klip držaču a na pultu u lijevom ćošku; treba da se otvaraju s desne strane [bi bilo ispravnije]. Jer sa lijeve strane ako se otvaraju/kidaju puno nezgodnije je to izvesti desnom rukom nego kad je odsječak s desne strane. 

Kako ne volim da se mirim sa stvarima dok postoji način da se riješe (a način se uvijek može iznaći :happy: ), sa unutrašnje strane vrata od viseće koja se češće koriste zalijepim crtež:

z4jqxVC.png

 

Ako upali upali. 

Naravno da sam dopis'o "provjeri plin" pa rek'o da sam to sebi napomen'o da ne otvaram diskusiju. :rolleyes:

 

Sad, kako će se sljedeći papir postaviti, to je tek do statistike a nadamo se sve boljoj. ;) 

Link to comment
6 hours ago, Frank Pembleton said:

Ja imam pakao kod pakovanja za putovanje sa ženom.
Ona slaže sve na max uštede prostora, ja trpam ko u vreću...
 

lakše ti je da nosiš veći kofer po stanicama i aerodromima nego da se pažljivo spakujes? (Meni je to glavni razlog za pažljivo pakovanje)

Link to comment
lakše ti je da nosiš veći kofer po stanicama i aerodromima nego da se pažljivo spakujes? (Meni je to glavni razlog za pažljivo pakovanje)

Moj cilj je da ne nosim kofer uopšte [emoji6]



....shiit has hit the fan.
  • +1 2
Link to comment
  • 2 months later...
On 17. 2. 2023. at 19:25, Zverilla said:

lakše ti je da nosiš veći kofer po stanicama i aerodromima nego da se pažljivo spakujes? (Meni je to glavni razlog za pažljivo pakovanje)

Meni je zapravo obratno. Uzevši u obzir koje vreme ću uštedeti u pakovanju (posebno na moru) veliki kofer mi je idealan. I uvek ima toliko mesta da se ne stresiram ako kupim nešto na moru i na aerodromu mogu dodati stvari u kofer....

Vreme nošenja (zapravo guranja na 4 točka) je minimalno. Nisam backpacker da prolazim kroz džungle sa rancem na leđima...

 

Veći je problem kad veća ekipa putuje automobilom, pa ne može 4 velika kofera.

 

A što se tiče optimizacija - od prošle zime ponovo palim bojler noću - često posle 1-2 pred spavanje. Ušteda na jeftinoj struji mene samog je par stotina dinara mesečno, što i nije nešto, al prošla zima je bila trenutak kad smo bili na vrhuncu one energetske krize , pa da doprinesem i trošim struju za bojler kada je potražnja manja....

  • +1 2
Link to comment
On 17.2.2023. at 15:26, Frank Pembleton said:


Moj cilj je da ne nosim kofer uopšte emoji6.png



....shiit has hit the fan.

 

a ciste gace pakujes u dzep? ili ih apstrahujes do povratka? 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...