Jump to content
IGNORED

Sitne optimizacije koje Watt-e znače


salerokada

Recommended Posts

Nije to nikakav OCD, prosto život je postao prebrz, saleću te sa svih strana posao, familija, ribe, izlazak ovaj, izlazak onaj, hobi 1-2-3, šta god da ti padne na pamet ima u ponudi mali milion opcija za kusanje.

I onda kad je takvo stanje, ako želiš postići što više moraš nekako da se organizuješ i optimizuješ, a ko će to bolje da radi od inžinjera kojima je takav strukturni način razmišljanja i prirodam.

 

Kladim se da niko ništa nije samo-optimizovao kad je bio karantin i kad smo sedeli u kućama.

  • +1 1
Link to comment

Uf, ne pominji karantin.

Tad je upravo bilo vreme za takve stvari. Jer se napolje moglo do (valjda) 17h. I onda juriš da pozavršavaš stvari koje imaš napolju do tog vremena. Pa se onda vraćaš na posao.

 

Ali da, jedna od varijanti tog sindroma može biti i način upravljanja vremenom.

 

Jedan od primera koji me je podstakao da pokrenem temu je i na Tviteru jednom neki lik koji je inženjer i koji je opisivao baš neku foru kako optimizuje, da li vreme, ili potrošnju struje kod kuvanja kafe.

Link to comment
1 hour ago, salerokada said:

Jedan od primera koji me je podstakao da pokrenem temu je i na Tviteru jednom neki lik koji je inženjer i koji je opisivao baš neku foru kako optimizuje, da li vreme, ili potrošnju struje kod kuvanja kafe.

 

To radim. :D 

Al' nisam nigdje opisiv'o. 

Tačnije, manje plina trošim kad kuvam prvo nes pa tursku nego obratno. 

Link to comment

Nisam inženjer, ali optimizujem, mada sam vremenom prihvatio da je "premature optimization the root of all evil". Kad nešto skuvam 20 puta, u stanju sam da zbudžim sve da ide kao na traci. Do tada sad radim sve namerno neoptimalno, to je najbrži put do optimizacije. Još jedna velika istina je "fuck around and find out".

  • +1 1
Link to comment

Ja sam dozivela prosvetljenje kad sam shvatla da vecina ljudi ne zna elementarnu matematku/logiku I da ne mozes da racunas da ce da rade sebi u korist, vec bolje da njihovo ponasanje randomizujes sa sirokim gausom.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Zašto jbt? 

Jača je. Brže provri.
I vidiš, tu imaš izbor dve koristi: štediš vreme ili energiju. Ja sam geek, pa štedim energiju (šatro bolje je za planetu jelte). I to je, da kažem racionalno.
S druge strane ja kada pakujem mašinu za sudove tu ne može više igla da stane, a kod nje je sve razbacano. Tu mi je ta razlika "umetničke neurednosti" i "inženjerskog 2 i 2 su uvek 4".

Edited by salerokada
  • +1 1
Link to comment

Ja sve počnem tako kao picajzla, a završim navrat-nanos. Ceo život tako, i sve u njemu. Ne nerviram se previše zbog toga, ali sam ponosan na sebe kad u retkim slučajevima s istom početnom energijom i po zadatom planu završim stvari. Lenština, ukratko.

  • +1 2
Link to comment

Ja imam pakao kod pakovanja za putovanje sa ženom.
Ona slaže sve na max uštede prostora, ja trpam ko u vreću...
Sudo mašina mi je zabranjen prilazak jer "ne znam da slažem".
Ona je išla na folklor i cenim da joj je ta sekta usadila to kod pakovanja za puteve...



....shiit has hit the fan.

Link to comment

ja onako

 

postoje ljudi koji kad kažu "nema više mesta u frižideru" ja malo preuredim, stavim sve što "ne može nikako da stane" i ostane još mesta

 

postoje i ljudi koji kad ja kažem "nema više mesta u frižideru" oni malo preurede i desi se ono gore

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...