Jump to content
IGNORED

Sitne optimizacije koje Watt-e znače


salerokada

Recommended Posts

Ne znam gde je pravo mesto da postavim pitanje, pa ajd ovde, kada se tema već tako zove.
Pitanje je za inženjere (a mogu i ostali): da li u svakodnevnom životu imate potrebu da optimizujete stvari? Npr. da slobodno vreme optimizujete da bude što bolje iskorišćeno, kofer kada pakujete da svaki kutak bude zauzet (eventualno i uredan), mašina za veš da se uključuje samo kada je puna i tako neke slične stvari?

Imao sam priliku da čujem sa nekoliko nepovezanih strana da ljudi koji su inženjeri rade takve stvari. A i sam imam neke simptome, takvog načina razmišljanja. :cry:

btw: ako ima neka bolja tema za ovo pitanje javite.

Link to comment
10 minutes ago, salerokada said:

Ne znam gde je pravo mesto da postavim pitanje, pa ajd ovde, kada se tema već tako zove.
Pitanje je za inženjere (a mogu i ostali): da li u svakodnevnom životu imate potrebu da optimizujete stvari? Npr. da slobodno vreme optimizujete da bude što bolje iskorišćeno, kofer kada pakujete da svaki kutak bude zauzet (eventualno i uredan), mašina za veš da se uključuje samo kada je puna i tako neke slične stvari?

Imao sam priliku da čujem sa nekoliko nepovezanih strana da ljudi koji su inženjeri rade takve stvari. A i sam imam neke simptome, takvog načina razmišljanja. :cry:

btw: ako ima neka bolja tema za ovo pitanje javite.

 

Zar ovo nije odlika svakog razumnog čoveka? :) (Jedino ovo, sta znaci da kutak u koferu bude _uredan_?)

  • +1 3
Link to comment
36 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Zar ovo nije odlika svakog razumnog čoveka? :) (Jedino ovo, sta znaci da kutak u koferu bude _uredan_?)

Nije uopšte.

Ja stalno ratujem zbog takvih stvari sa ženom. Ona je "umetnički" duh, a ja "inženjerski". Baš u vezi kofera ja sam taj koji radi final touch da bi sve moglo da stane.

 

Nego me na razmišljanje podstaklo što sam čuo za misao jednog ETFovca koji je rekao nešto u smislu da bi najviše u životu voleo da ima moć da optimizuje sve životne procese da se idealno uklapaju jedan u drugi.

Link to comment
8 hours ago, salerokada said:

mašina za veš da se uključuje samo kada je puna i tako neke slične stvari

 

Najčešće pijem vodu kad radi mašina za suđe jer tad ne mora da se otoči hladna.

 

OCD je jedino ako te nervira drugi ishod. 

Tako da je savjet treniranje strpljenja/živaca u situacijama koje ne kontrolišemo 100%.

Link to comment
2 hours ago, Tpojka said:

Najčešće pijem vodu kad radi mašina za suđe jer tad ne mora da se otoči hladna.

 

Ja uopste ne razumem sta ti ovde govoris? :D Kakve veze imaju sudomasina i voda za pice?

Link to comment
22 minutes ago, I*m with the pilots said:

Kakve veze imaju sudomasina i voda za pice?

 

Na istom dovodu su cijevi/crijeva od slavine i mašine. Kad mašina radi, tj. kad povlači vodu, voda u slavini je već dovoljno ledena za konzumaciju. :happy:

Link to comment
12 hours ago, salerokada said:

Ne znam gde je pravo mesto da postavim pitanje, pa ajd ovde, kada se tema već tako zove.
Pitanje je za inženjere (a mogu i ostali): da li u svakodnevnom životu imate potrebu da optimizujete stvari? Npr. da slobodno vreme optimizujete da bude što bolje iskorišćeno, kofer kada pakujete da svaki kutak bude zauzet (eventualno i uredan), mašina za veš da se uključuje samo kada je puna i tako neke slične stvari?

Imao sam priliku da čujem sa nekoliko nepovezanih strana da ljudi koji su inženjeri rade takve stvari. A i sam imam neke simptome, takvog načina razmišljanja. :cry:

btw: ako ima neka bolja tema za ovo pitanje javite.

Samo vreme, a ni za to nemam unutrasnji nagon nego spontano ne uspevam da uradim sve sto zelim/moram od kada smo dobili decu pa sam poceo da planiram vreme detaljnije, da postavaljam priorite i svesno se odricem odredjenih aktivnosti. Za sve ostalo me zabole, cak me i nervira kada mi neko pravi stres za takve stvari. Umetnik zarobljen na radnom mestu inzenjera.

 

Edit: u stvari, imam potrebu da optimizujem ishranu i fizicku aktivnost sebi i starijoj cerki. mladja je jos previse mala za to. verovatno preterujem po tom pitanju i utice malo na mene kada ne bude onako kako ja mislim da je optimalno.

Edited by Heaviside
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...