Jump to content
IGNORED

Nestanak Ane Volš


3opge

Recommended Posts

4 hours ago, nera said:

Izgleda da su nasli dovoljno dokaza da podignu optuznicu.

 

Husband of missing Cohasset woman Ana Walshe charged with murder

Nero ne radi ti link, to jest ako čitaš iz Srbije neće da otvori :dry:

 

Btw, baš sam se pitala šta će biti s ovim likom i hoće li se izvući pošto telo, kontam, neće naći nikad, do sad je samlevena u prah.
 

Dobro, još nije gotovo, ima vremena da se izvuče. 

Link to comment

jadna zena - i kako je umrla i kako je zivjela. monstrum je maltretiraobarem 10 godina, sudeci po prijavi prijetnje ubistvom policiji od koje je zatim odustala, a nije smjela da se povjeri ni najblizima, naprotiv. 

  • +1 3
Link to comment

meni se na Fb pojavio lik koji inače piše stvari tipa svako u životu sam bira i prođe onako kako je i birao i sad piše kako mu je to bivša i u fazonu je "eto, a da je ostala sa mnom..."
na ivici sam da mu kažem da je žena očigledno sklona psihopatama, sudeći po njemu

  • +1 6
Link to comment
50 minutes ago, morgana said:

jadna zena - i kako je umrla i kako je zivjela. monstrum je maltretiraobarem 10 godina, sudeci po prijavi prijetnje ubistvom policiji od koje je zatim odustala, a nije smjela da se povjeri ni najblizima, naprotiv. 

 

Ja sam bas rekla nesto u stilu da verov nije imala vecih problema sa njim kad je smela da mu ostavlja decu na brigu :ph34r: Eto ko zna kako je to ustv izgledalo/ Ali pakao je sa tim trendovima da nasilnici opusteno dobijaju decu posle razvoda i generalno sa nezasticenoscu zena...

  • +1 1
Link to comment

jezivo. citav kontekst - odvajanje od podrzavajuce sredine, drzanje zrtve podalje od porodice pocinitelja da bi sto manje znala o kontekstu iz koga je, prijetnje usmjerene i ka ztvinoj porodici i prijateljima tj stvaranje talackog odnosa - sve je to poznata strategija sociopatskih gadova. 

 

ana je bila fascinantno produktivna u poslu za osobu u bezizlaznoj situaciji (mada se po medijima debelo precjenjuje nivo do koga je dosla), mozda joj je to bio ventil ili nada ili nametnuta obaveza, ne znam, ali je dodatno slikovito.

 

jadna djeca :(

Link to comment
5 minutes ago, morgana said:

jezivo. citav kontekst - odvajanje od podrzavajuce sredine, drzanje zrtve podalje od porodice pocinitelja da bi sto manje znala o kontekstu iz koga je, prijetnje usmjerene i ka ztvinoj porodici i prijateljima tj stvaranje talackog odnosa - sve je to poznata strategija sociopatskih gadova. 

 

ana je bila fascinantno produktivna u poslu za osobu u bezizlaznoj situaciji (mada se po medijima debelo precjenjuje nivo do koga je dosla), mozda joj je to bio ventil ili nada ili nametnuta obaveza, ne znam, ali je dodatno slikovito.

 

jadna djeca :(

 

Mozda se necemu nadala, npr nekom bekstvu, mozda je ovaj prokljuvio pa je zato i ubio.

 

U teoriji ovo je idelana situacija za zenu u nasilnickom odnosu, da prijavi i dobije podrsku od USA policije npr da se preseli u Srbiju ili negde po EU, sa USA pasosem i svojim iskustvom mogla je raditi, majka joj pomagati itd, ali ne, oni skoro nikad ne asistiraju (ne samo u USA da se razumemo) da se majka i deca sklone negde. Ima neki exodus projekat u USA koji pomaze majkama i deci koji recimo pobegnu pa su onda homeless itd. jer to je scenario takodje.

 

Samo se prica kako majke hoce da alijeniraju decu, to je glavno, a sto je 30% zena na kraju u nekom nasilju to nema veze. Ponekad se to ne vidi ali ovo -  stara pretnja za ubistvo, istorija kriminalnog ponasanja, sedi u kucnom pritvoru, dijagnoza sociopatije - i zena koja nije nepismena - kakve su onda sanse drugih zena da im neko 'poveruje' i da se izbave sa decom ...

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Mel said:

 

 

Ponekad se to ne vidi ali ovo -  stara pretnja za ubistvo, istorija kriminalnog ponasanja, sedi u kucnom pritvoru, dijagnoza sociopatije - i zena koja nije nepismena - kakve su onda sanse drugih zena da im neko 'poveruje' i da se izbave sa decom ...

 

tu staru prijavu nije htjela dalje da procesuira. 

sanse su dakle male, a strah ogroman i zamrzavanje nekad vjerovatno djeluje zrtvi kao zivotno stedna strategija jer je, kao sto i kazes, rizik da strada najveci  kada pokusa da se odvoji, ako umobolnik to sazna.

 

zato drzava i drustvo moraju da pomazu umjesto sto vjecito propituju da li je zrtva mozda lagala i pretjerala.

 

 

Edited by morgana
Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

 

tu staru prijavu nije htjela dalje da procesuira. 

sanse su dakle male, a strah ogroman i zamrzavanje nekad vjerovatno djeluje zrtvi kao zivotno stedna strategija jer je, kao sto i kazes, rizik da strada najveci  kada pokusa da se odvoji 

 

 

 

Ma ne postoji mehanizam za izlazenje iz ovih situacija. Poneka se desi da izadje naravno, ali na srecu a ne sto postoji beaten path, kako ce da ide podneses prijavu, e lepo, otac da se udalji iz kuce zbog DV, sem cetvrtkom u pet sto dolazi da preuzme decu na daddy time...

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, morgana said:

zato drzava i drustvo moraju da pomazu umjesto sto vjecito propituju da li je zrtva mozda lagala i pretjerala.

 

Pa nije to slucajno sto to propituju. sistematski se stite nasilnici, uglavnom.

Mehanizmi koji postoje, se namerno ne trigeruju od strane recimo psihijatara koji bi satro bili obavezni po sluzbenoj duznosti neke stvari da prijavljuju.

Mislim nije to puko necinjenje ili da se zrtvi kobajagi 'ne veruje'.

Ja ne pricam dzabe da zenska deca treba da se uce sta su red flags, ne da mislim da ce to ikad biti realnost nego ono kao trebalo bi

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...