Jump to content
IGNORED

Klimatski aktivisti


Venom

Recommended Posts

On 20.1.2023. at 0:41, Braća Strugacki said:

meni su ok sve te besmislene akcije aktivista, potpuno se uklapaju u to kako ljudi od moći rešavaju postojeći problem

Da je Greta i blizu subverzivna prema vladajućim strukturama, ne bi ni blizu prišla korporativnim medijima i naslovnicama novina, već bi od strane najreakcionarnijih institucija a to su 3-znamenkaste agencije bila ekspresno označena kao ekološki terorista i udaljena od očiju javnosti. Ovako svako ko je kritikuje biva optužen za mizoginiju, povezivanje sa desnicom i slično.

Edited by eumeswil
  • +1 6
Link to comment
44 minutes ago, mustang said:

 

Gde co2 predstavlja problem? 

Sto se mesa tice, jel se protivis kolicini bez obzira na kvalitet istog? 

 

Ona skala nema privatne avione il sam ja corava?

 

Skoro sve ozbiljne studije pokazuju da predstavlja problem (ako ne i sve).

 

Sto se tice mesa, protivim se kolicini mesa sto se proizvodi, pojede i baci. 

Volim da pojedem kvalitetno meso i pokusavam samo to da jedem (sto je skoro pa nemoguce) i to meso kosta.

Evo primjer kokoske, nikad ne kupujem kokoske uzgajane u baterijama (mislim kada vidis kako ih uzgajaju, ko to moze da jede). Kada bi zabranili takvo uzgajane, ne bi bilo dovoljno kokoski za jesti (sa istom ishranom) a povecati njihov broj na farmama (gdje mogu slobodnih da se krecu napolju) da bi se popunio nedostatak je nemoguce radi potrebnog prostora.

Ista stvar je sa uzgojem svinjskog mesa. Farme od 1000 svinji su mi uzas. I tako dalje (telad) 

Jednostavno masovna proizvodnja mesa nikako ne moze da bude kvalitetna (ukus). Zivotinje se pumpaju antibioticima svjetlost vide kada upale lampe. A da bi se hranile, amazonska suma se cupa da bi se sadila soja.

 

Eto zasto sam da svi smanjimo kolicini mesa koju konzumiramo.

Link to comment
3 hours ago, Braća Strugacki said:

Ako prestanemo da jedemo meso i dalje ćemo da povećavamo emisiju. Ukupan efekat mesa u ukupnoj emisiji CO2 je možda oko 10%, ne više od toga.

 

 

Ja kad jedem pasulj i zabiberenu pitu krompirušu najviše ispuštam stakleničkih gasova, ne znam kako glavonja iz jebenog Maerska planira da se bori protiv toga ako mi ukine meso što znači da će potrošnja ova dva navedena da se udesetorostruči. Čista matematika.

Link to comment
3 hours ago, borris_ said:

- jesti manje mesa. Proizvodnja mesa predstavlja 15% ukupne emisije CO2. I jos jedanput, ne kazem da treba prestati jesti meso nego smanjiti kolicinu.  

 

A šta je alternativa? Da se vratimo svi u 90e? Maune i paprike na kajmaku (ne može kajmak, to je 7% emisije CO2), ma važi.

Link to comment
2 hours ago, mustang said:

 

Gde co2 predstavlja problem? 

Sto se mesa tice, jel se protivis kolicini bez obzira na kvalitet istog? 

 

Ona skala nema privatne avione il sam ja corava?

 

 

Jedan let do Tajlanda = 11 godina bez mesa (sa uračunatim prdežom). Tako kaže ovaj iz Maerska.

Link to comment
19 minutes ago, mackenzie said:

 

A šta je alternativa? Da se vratimo svi u 90e? Maune i paprike na kajmaku (ne može kajmak, to je 7% emisije CO2), ma važi.

Alternative je nastaviti ovako, meso u podne, meso u vece. "Farme" sa xxxxxx zivotinja, kokoske u baterijama itd itd

Link to comment
34 minutes ago, mackenzie said:

 

A šta je alternativa? Da se vratimo svi u 90e? Maune i paprike na kajmaku (ne može kajmak, to je 7% emisije CO2), ma važi.

 

Nije potrebna nikakva alternativa u ovom trenutku. Priča o mesu ima smisla ima samo ako pričamo o etici, samo što to onda nije ova tema.

 

Recimo da na kući nemaš krov, a da ti jedan od prozora malo pušta, zato što nije dobro zadihtovan.

 

Apsolutno sam siguran da će ti veći problem predstavljati krov iako situacija sa prozorom nije idealna.

 

E u priči oko emisije gasova nam stalno podmeću diskusiju o prozoru. (Podmeću stvarni zagađivači, poput naftne industrije i ostalih koji zarađuju na fosilnim gorivima.

  • +1 3
Link to comment

ne znam šta da kažem na ovu temu

 

spadam u mali procenat srećnika koja još uvek jede dosta dobru hranu

meso u bg skoro da i ne kupujem, imam jagnje, ovcu, svinju, koke, sve sa planine, nešto zamrznuto sirovo, nešto sušeno

kupim po nekada nešto ćuretine i junetine, ali baš, baš retko

 

da sam osuđena na to da kupujem ovo ''industrijsko'' meso, mislim da ga ne bih ni jela, mada mi nije jasno čime bih ga zamenila :huh:

priča o veštačkom mesu me užasava, to definitinov ne bih jela :blink:

 

slažem se da mesa ne treba da jedemo mnogo, negde sam i čitala o tome, nevezano za ovu temu, nego vezano baš za priču o tome koliko nam je mesa zbilja potrebno u ishrani

od silnih teorija o piramidama ishrane se čovek samo sludi, toliko je to već sve komecijalizovano, teško se tu probiti do neke istine

sve sam više uz onu starogrčku - u svemu umereno

 

moj muž, koji je jedan izuzetno razuman lik, dobija ospice kada čuje priču o tome kako su krave koje prde problem za planetu :lolol:

 

 

Link to comment
25 minutes ago, Braća Strugacki said:

 

Nije potrebna nikakva alternativa u ovom trenutku. Priča o mesu ima smisla ima samo ako pričamo o etici, samo što to onda nije ova tema.

 

Recimo da na kući nemaš krov, a da ti jedan od prozora malo pušta, zato što nije dobro zadihtovan.

 

Apsolutno sam siguran da će ti veći problem predstavljati krov iako situacija sa prozorom nije idealna.

 

E u priči oko emisije gasova nam stalno podmeću diskusiju o prozoru. (Podmeću stvarni zagađivači, poput naftne industrije i ostalih koji zarađuju na fosilnim gorivima.

 

Pa to i jeste problem što lik iz Maerska govori kako ne jede meso i time radi ne znam šta ... Još to poredi sa jednim letom do Tajlanda i stavlja jednakost sa 11-godišnjom apstinencijom od mesojedstva. Za mjesec dana on vjerovatno napravi 20 letova, uključujući i povratne.

Ko ne zna ko su Maersk, samo ću reći da im je prošlogodišnja neto dobit 18 milijardi dolara.

Sledeća stvar, ko su uopšte ciljana publika ovakvih likova kad 99,99% ljudi i ne zna ko je on. A još manji broj će viditi ovo njegovo "izlaganje" sa wefovog foruma u davosu.

 

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

Alternative je nastaviti ovako, meso u podne, meso u vece. "Farme" sa xxxxxx zivotinja, kokoske u baterijama itd itd

 

+1

 

I to ne samo za nas milijardu i kusur koji sad tako radimo, omogućiti taj stil života za bar još dve milijarde planetarnog življa u narednih 50 godina! I pampers za nejač! I pvc stolariju za ognjišta!

 

aK7GjEb_700b.jpg.87e3d2436aa4712d6319ec645cc417cb.jpg

Edited by desboj
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...