Jump to content
IGNORED

Pele


vememah

Recommended Posts

Ima na tjubu video sa najboljim golovima i driblinzima, i posle gomile ludih driblinga i svakakvih raznovrsnih golova, na kraju natpis "70% njegove karijere nije uopste snimljeno" 

  • Hvala 1
Link to comment

Par random nabacanih misli.

 

Za fudbal sam ozbiljno zagrizao kao sedmogodišnji balavac pred SP94. Imao sam neki specijal, dal iz Žurnala, o istoriji Svetskih prvenstava, rezultati, statistike, slike, pomalo o velikanima, Kroif, Franc i Gerd Miler, Žist Fonten, Maradona i naravno Pele. Na poslednjoj stranici je bila njegova slika (ista ova sto ju je borris okacio) i pisalo je Edson Arantes de Nascimento Pele. Nabubah tih pet nerazgovetnih reči napamet, jer valja znati i širiti po školi, to je Pele, najveći od najvećih.

 

Godinama kasnije naletim na ovaj film, majko mila, kakvo loženje, kakva glumačka postava, pa i Stalone sa svojih 175cm na golu (nađite mi nižeg golmana negde, I dare you).

 

U školi se znalo ko je Pele, uvek je jedan morao biti on u fudbalu, a ostali koga dohvate. U to neko vreme je bio aktivan i izvesni Ganijac Abedi Pele, pa nam je on bio "rezerva" kad neko drugi ugrabi pravog Pelea.
Za SP98 na TVu je išao crtani "Mali Pele", o dečaku Pelezinhu koji igra fudbala za brazilsku reprezentaciju. Svaka sličnost je namerna. Bio je previše dečji za naš tadašnji uzrast, ali eto, pored Edsona i Abedija, dobili smo i Malogtm

 

Konačno, pre par godina pogledah i ovaj film brazilske produkcije, nije sjajan, ali dovoljno dobar rekao bih, a sad verovatno i nabijen sa još više nostalgije, tako da preporuka.

 

Otišao je za mene najveći fudbaler svih vremena, neka mu je slava. Žao mi je što današnje tiktok generacije verovatno nisu svesne njegove veličine (a i kako bi, Pele nema instagram) i što će ga to verovatno odgurati u zaborav. Jbg, to je ćivot, neprekidna zamena starog novim.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

 

Godinama kasnije naletim na ovaj film, majko mila, kakvo loženje, kakva glumačka postava, pa i Stalone sa svojih 175cm na golu (nađite mi nižeg golmana negde, I dare you).

 

 

Jedan jedini neponovljivi :fantom:

Kampos.thumb.jpg.de5a4c4ff6522f05cdd753e9626393d0.jpg

  • +1 4
Link to comment

Jebote, kakva ekipa se negde gore okupila na nekom poljancetu: Pele, Garinca, Didi, Djalma Santos...., Madjari iz '50-ih, Srednja Evropa iz najboljih dana, da ne nabrajam :cry:, ali tipujem na jedno - tesko je zamisliti njihovo pre svega uzajamno zezanje, a tek ostalo, kada se podele...

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, namenski said:

Jebote, kakva ekipa se negde gore okupila na nekom poljancetu: Pele, Garinca, Didi, Djalma Santos...., Madjari iz '50-ih, Srednja Evropa iz najboljih dana, da ne nabrajam :cry:, ali tipujem na jedno - tesko je zamisliti njihovo pre svega uzajamno zezanje, a tek ostalo, kada se podele...

 

Pele i Maradona biraju ko će igrati za njihove timove. Cruyff, Di Stefano, Puškaš, Garincha, stoje k'o zapeta puška ko će ih zapasti, Jašin i Beara se zajebavaju ko će u Peleov, a ko u Maradonin tim, Best to sve poluzainteresovano gleda iz prikrajka, ima dogovoreno sa Marilyn Monroe poslije tekme.

  • +1 5
Link to comment
  • Krošek pinned this topic
On 30.12.2022. at 6:55, MocaVukotic said:

Ima na tjubu video sa najboljim golovima i driblinzima, i posle gomile ludih driblinga i svakakvih raznovrsnih golova, na kraju natpis "70% njegove karijere nije uopste snimljeno" 

 

Pre neki dan naleteh na podužu kompilaciju mesarenja kojem je bio izložen. Hladni žmarci su me prošli i uopšte mi nije bilo jasno kako je taj čovek dočekao kraj karijere sa obe čitave noge. Malte ne svaki od onih startova je bio za direktan crveni i desetak utakmica zabrane, a neki i za jednogodišnju suspenziju. Neverovatno je šta je tada bilo dozvoljeno. Od užasa sam zaboravio da bukmarkujem klip. probaću da ga nađem i da ga okačim.

 

RIP.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Pre neki dan naleteh na podužu kompilaciju mesarenja kojem je bio izložen. Hladni žmarci su me prošli i uopšte mi nije bilo jasno kako je taj čovek dočekao kraj karijere sa obe čitave noge. Malte ne svaki od onih startova je bio za direktan crveni i desetak utakmica zabrane, a neki i za jednogodišnju suspenziju. Neverovatno je šta je tada bilo dozvoljeno. Od užasa sam zaboravio da bukmarkujem klip. probaću da ga nađem i da ga okačim.

 

RIP.

Kako, besprekorna fizicka sprema, svakodnevni rad na jacanju tela, atletika (koji danas fudbaler preskace prepone ?)

  • +1 1
Link to comment

Od kakve je pomoći jako telo kada te neko 4-5 puta po utakmici hvata u makazice, zabija ti se u tetive od pozadi, i šiba po cevanicama i kolenima iz svih mogućih uglova? Mislim, svakako je od pomoći ali treba ozbiljna magija da izguraš jednu sezonu a kamoli celu karijeru bez preloma i drugih povreda koje vuku 8-mesečni oporavak. Pa još sa sportskom medicinom iz onog vremena.

  • +1 1
Link to comment
  • Krošek unpinned this topic
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...