Jump to content
IGNORED

Pele


vememah

Recommended Posts

 

Ja bih ovo nazvao bozja ruka. Ne bas tim recima, naravno, al recimo najveca "nepravda" il tako nesto..

Ono sto je uradio Diego je ipak dodir, kao deo igre. 

Uvek kada gledam cekam da jednom pogodi mrezu.

 

  • +1 8
Link to comment

Znam ga samo sa klipova i to mnogo kasnije, kad smo mi (1976. godiste) igrali fudbal ispred zgrade Pele je bio kao neka misterija, svi smo culi za njega ali ga je malo ko zaista gledao. I kao sto novi klinci koji sada gledaju Jordanove klipove mogu da shvate samo 50% genijalnosti u odnosu na nas koji smo bili budni nocima i gledali utakmice, tako i ja mogu da shvatim samo deo Peleovog genija i opet mi je jasno da je umro kralj fudbala.

  • +1 8
Link to comment

 

U cetvrtfinalu dao je jedini gol za pobedu protiv velsa, u tom momentu najmladji strelax u istoriji mundijala. U polufinalu protiv francuza het trik, u tom momentu najmladji strelac het trika u istoriji mundijala. Protiv svedske u finalu dva komada, bio je tri meseca kratak do 18og rodjendana. 

  • +1 3
Link to comment

R.I.P., Pele, prvi najveći fudbaler ikad.

 

Moj r. stari ga je neizmjerno cijenio i volio, valjda i zato što ga je u toj jugoslovenskoj turneji gledao te 1969.godine u Sarajevu. Kao da je znao kakvo ga delikatno fudbalsko nepce gleda, Pele je i za mog oca pripremio specijalitet u vidu golčine.

 

Da parafraziram Meazzu, danas je ponovo umro moj stari, obožavalac Ivice Osima i poštovalac Pelea (i obrnuto). Ova godina je uzela i Osima i Pelea. Osim je otišao na 1.maj, Pele pred samu Novu godinu.

 

Možda gore negdje na tribinama stari nestrpljivo čeka početak utakmice, glasno negoduje kad vidi Maradonu kojeg nikad nije volio, iz poštovanja zašuti kad ga Cruyff prijekorno pogleda i onda se napokon nasmije kad se na centru ukažu ovi momci:

 

FlKxwKtXkAI5lyQ.thumb.jpeg.c5f250269249dbdfc209037ac546bb4c.jpeg

  • +1 8
Link to comment
  • Krošek pinned this topic
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...