Jump to content
IGNORED

Brazil - Srbija (24. novembar, 20:00)

PPPrognoza  

67 members have voted

1. 1. Pobednik je:

This poll is closed to new votes

• Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 11/24/22 at 20:00

Recommended Posts

38 minutes ago, Redoran said:

Rafinju smo još i nekako rešili na desnom krilu ali je Vinicius na levom ostao da radi šta hoće. Jbg, za Rafinju je Pavlović imao neku pomoć od Mladenovića dok je ovaj bio na terenu, a Bleki je protiv Viniciusa uglavnom ostajao sam i morao da se povlači pred njegovim naletima jer je Živković beskoristan u odbrani a zamenio ga je dvostruko beskorisni Lazović.

Naša formacija kada smo autsajderi je 3-2-4-1 sa spoljnim igračima koji su u najboljem slučaju polovično upotrebljivi u odbrani. Tu ako protivnik ima moćna krila, biće zlo i naopako. Teško da postoji teži protivnik od Brazila u tom segmentu. Baš se sve namestilo kako ne treba.

Rafinja nas je isto castio sa dva gola, jedan vrlo traljav sut u prvom poluvremenu kad ga je neko izbacio samog, malo iskosa ispred gola i to drugo kod dodavanja Gudelju.

• +1 1

Odlično prvo poluvreme i izvlačenje maksimuma.

To što neki nazivaju nemanje muda nam je bila jedina opcija. Videli smo šta se desilo kad smo se otvorili posle prvog gola, odmah smo dobili još jedan, a mogli smo još pet.

Trebali smo da nastavimo isto i udaramo se nogom u guzicu ako ostane 1:0 i eventualno da napadnemo u poslednjih par minuta.

Po meni odlicno pripremljena utakmica i jedina je greska sto smo odlucili da jurimo rezultat posle primljenog gola.

1:0 za Brazil bi bio odlican rezultat koji nam ostavlja prostor da nas remi vodi dalje protiv Svajcarske ako Brazil ih pobedi sa 2 ili vise razlike, mi pobedimo Kamerun sa 2 ili vise razlike...

Trebalo je biti malo realniji i juriti to, a ne bodove kad vec nismo uspeli da izvucemo 0:0.

Duplo su jaci od nas.

Idemo dalje.

• +1 1

Mi smo dobro i ostro otvorili utakmicu, i prvo poluvreme smo odigrali koliko smo mogli. Uzeli smo mi mnogo lopte, ali nismo mogli da krenemo u napad, jer jer tamo sam bio Mitrovic, a krila spora.  Ja gledao na nemackoj TV, i na poluvremenu su nas bas nahvalili u studiju.

Problem su, kao i uvek u Srbiji mediji... Sta si sve mogao da procitas od "Brutalno nas potcenjuju" i tako dalje. Piksi je rodjeni pobednik, naravno da nece davati izjave mnogo smo slabiji, ocekujem poraz, ili pokusacemo nereseno. Covek je rekao igrace svoju igru, kao i uvek, i to smo pokusali...

Ovde se pitao Brazil, i samo Brazil. Mi jesmo bolji nego pre 4 godine, ali i to moze biti nedovoljno proci ovu grupu...

Ako ovaj poraz utice na njih lose, a od pocetka se znalo da su nam protivnici za prolaz Svica i Kenija onda su operisani i od realnosti i mozga...

• +1 5
1 minute ago, Hele said:

Trebali smo da nastavimo isto i udaramo se nogom u guzicu ako ostane 1:0 i eventualno da napadnemo u poslednjih par minuta.

Po meni odlicno pripremljena utakmica i jedina je greska sto smo odlucili da jurimo rezultat posle primljenog gola.

Realno nije ni to greska, problem je bio sto smo posle izmena  mnogo brzo primili drugi, tako da je taj nesto ofanzivniji sastav jedva imao 10 minuta i nije stigao ni da se poveze (sto opet ima i do snage protivnika)

I nismo mogli svih 5, 6 da primimo posle prvog i otvaranja... Jedno 2, 3 smo mogli da primimo jos na 0-0, bili smo uzas i tih 15-20 minuta pre prvog gola. Stativa, onda onaj brainfart VMS - Gudelj, pa onda jos jedna odbrana VMS, pa onda onaj slobodnjak kad je Gudelj srusio Poletanovica...

Zaboravio sam pri kom rezultatu je bila precka 

9 minutes ago, assignment said:

Ovde se pitao Brazil, i samo Brazil. Mi jesmo bolji nego pre 4 godine, ali i to moze biti nedovoljno proci ovu grupu...

Ako ovaj poraz utice na njih lose, a od pocetka se znalo da su nam protivnici za prolaz Svica i Kenija onda su operisani i od realnosti i mozga...

Jesmo na papiru. Ali kako igra u napadu iskljucivo zavisi od Tadica, Kostica, Mitrovica i Vlahovica, ako oni nisu spremni, onda jebiga. Ostali ne prave razliku..

Edited by Jimmy Kowalski

Posle prespavane noći ono Piksijevo "Videli bi oni" zvuči još gore. Mislim možda je i u pravu da kada bi svi naši bili u top formi a njima povređeno nekoliko igrača, ali to nema nikakve poente jer uslovi nisu takvi. Jednostavno su dosta bolji i to je to.

Sada je pred Piksijem drugi najvažniji zadatak od kako je došao na klupu. Prvi je uspešno odradio kada nas je odveo na SP a sada bi morao da podigne ekipu i da izadje na kraj pre svega sa Kamerunom pa onda i Švajcarskom. Sreća u nesreći je da sudeći po igri i štabu na terenu nije delovalo da su igrači sinoć verovali da mogu da urade nešto protiv Brazila, pa sa te strane ne bi trebalo da su u nekoj velikoj rupi iz koje treba da ih vadi.

• +1 1

uf, ne znam da li ste već komentarisali. juče sam propustio utakmicu do drugog poluvremena pa sam jutros u "razgibavanju" čuo uvod ace stojanovića. blagi bože.

• +1 1
  • Haha 2

Ja mislim da ekipa nije pala ni približno koliko je pala drogirana javnost. Znali su šta ih čeka, potajno se nadali se čudu, čudo nije došlo, sad im idu dve utakmice gde mogu nešto da odigraju i gde se pitaju i oni a ne samo protivnik. Nema razloga da budu u bilo kakvoj depri, osim naravno ako ne čitaju portale i vise na mrežama po ceo dan.

• +1 4
11 hours ago, harper said:

Na tome da niko nije pokusao ni da zadrzi loptu, ni da odigra rizicno, ni da pokusa prodor, ni da podigne glavu posle osvojene lopte da doda slobodnom igracu, bukvalno nista od toga. Sve se svodilo na vracanje lopte nazad, ispucavanje jako i nikome i dodavanja u fazonu "brigo moja predji na drugoga". S obzirom na to da znamo sta ova ekipa moze i inace igra nema smislenijeg objasnjenja od toga da su bili previse impresionirani i u strahu od greske. Brazil jeste jaci od nas ali gledali smo more utakmica u kojima je jedna ekipa slabija od druge pa makar pokusa nesto da odigra.

Pravo pitanje je na cemu vi zasnivate misljenje da smo mi pokusali nesto da igramo ali nas je Brazil isekao. Sta smo mi uopste uradili veceras? Dva "Hail Mary" centarsuta koji su otisli metar iznad Mitrove glave, par kornera i dva pokusaja dodavanja u njihovih 16 koji su propali jer igraci nisu bili spremni za njih. Sa druge strane, Brazil je imao preko 20 suteva na nas gol, precku, stativu i bar 5-6 odlicnih VMS-ovih odbrana. Mi jednostavno nismo odigrali ama bas nista na ovoj utakmici a nismo odigrali nista jer nista nismo ni pokusali. Mozemo mi da se zavaravamo koliko god hocemo, ovo sto smo odigrali je bilo tragikomicno.

Mislim da je Piksijeva taktika bila da igramo malo opreznije, da se povučemo i da čekamo našu šansu preko kontranapada. Samo za te kontranapade treba da imaš brza krila, a ne Mladenovića koji je spor i Živkovića koji izgleda kao da je petlić naspram Brazilaca. Nije ovde sporan poraz koliko to da ama bas nista nismo pokazali. Izađi, probaj da igraš fudbal i izgubi sa tri, cetiri golova razlike, ali odigraj...a ne ovako, stao si u niski blok i čekaš nešto, igraš na nerešeno. Teško je držati koncentraciju svih 90 minuta u tom sistemu, jednom će popustiti, kao što se i desilo kod prvog gola, posle smo se totalno raspali.

• +1 1
  • Redoran unpinned this topic
  • Tpojka locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...