Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

7 hours ago, black mirror said:

ne radi se ovde samo o tviteru, kako drugacije da ti objasnim. taj dan je bio jedan od naj mracnijih za slobodu govora i onoga sto ostalo od demokratije u moderna doba, dan kada je odluceno da sve drustvene mreze i msm mogu da cenzurisu vaznu vest koja bi 110% uticala na presednicke izbore i da eleminisu svakoga ko sme da pisne o tome i nazalost sve je to proslo bez mnogo buke, bukvalno ''don't look up"

 

Ali taj dan je bio pre dve godine, i ništa nije rađeno ispod žita - Twitter je otvoreno izašao sa procenom da je ta priča neosnovana, nepoželjna, opasna (po demokratiju), i na njihovom glasilu se ne sme čuti ni reč na tu temu. Sloboda govora samo znači da nećeš biti sudski gonjen zbog priče o nečemu - ne znači da je Jack Dorsey dužan da ti tu priču omogući.

 

Nijedna društvena mreža nije javno dobro. Možda bi trebalo da bude, ali nije tako. Potezan je taj "private company can do what it wants" argument već milion puta.

 

7 hours ago, black mirror said:

ako ja kazem da weenie navija za psg (ili vec za koga navijas) i dodje radisha i kaze da to nije istina i da svako ko bude tvrdio to bice banovan i u medjuvremenu banuju pola foruma jer tvrde isto. ako ja sutra i dalje tvrdim da ti navijas za psg ne znaci da napadam tebe nego napadam radishu

 

Pa da, ali zamisli da sam ja u međuvremenu postao predsednik sveta a Radiša se povukao sa pozicije moda. I onda ti kreneš da napadaš Radišu, moderatora u ostavci, citirajući ono što su svi već videli da je pre dve godine rekao i uradio. 

 

Ko od toga ima koristi? Javnost forumska ništa novo nije saznala. Samo novi moderator, Muskiša, koji može da kaže "Kod mene neće biti kao kod Radiše."

 

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Ko od toga ima koristi? Javnost forumska ništa novo nije saznala. Samo novi moderator, Muskiša, koji može da kaže "Kod mene neće biti kao kod Radiše."

 

 

Ne znam odakle mi takav utisak, ali mislim da @Muskyna ovom forumu ne bi imao nikakve sanse da postane moderator.. 

Link to comment
Quote

Before Elon Musk bought Twitter, slurs against Black Americans showed up on the social media service an average of 1,282 times a day. After the billionaire became Twitter’s owner, they jumped to 3,876 times a day.

Slurs against gay men appeared on Twitter 2,506 times a day on average before Mr. Musk took over. Afterward, their use rose to 3,964 times a day.

And antisemitic posts referring to Jews or Judaism soared more than 61 percent in the two weeks after Mr. Musk acquired the site.

These findings — from the Center for Countering Digital Hate, the Anti-Defamation League and other groups that study online platforms — provide the most comprehensive picture to date of how conversations on Twitter have changed since Mr. Musk completed his $44 billion deal for the company in late October. While the numbers are relatively small, researchers said the increases were atypically high.

The shift in speech is just the tip of a set of changes on the service under Mr. Musk. Accounts that Twitter used to regularly remove — such as those that identify as part of the Islamic State, which were banned after the U.S. government classified ISIS as a terror group — have come roaring back. Accounts associated with QAnon, a vast far-right conspiracy theory, have paid for and received verified status on Twitter, giving them a sheen of legitimacy.

These changes are alarming, researchers said, adding that they had never seen such a sharp increase in hate speech, problematic content and formerly banned accounts in such a short period on a mainstream social media platform.

“Elon Musk sent up the Bat Signal to every kind of racist, misogynist and homophobe that Twitter was open for business,” said Imran Ahmed, the chief executive of the Center for Countering Digital Hate. “They have reacted accordingly.”

https://www.nytimes.com/2022/12/02/technology/twitter-hate-speech.html

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment

Nadam se da ce slicno istrazivanje biti sprovedeno i za period koji nisu prve dve nedelje novog rezima. Taj period je Elon objasnio, samo je naravno pitanje da li je opet laganje u pitanju

Link to comment

ne znam koliko sam relevantan jer sam twitter pojačano posećivao jedino u ovih poslednjih par nedelja, ali sam praktično prestao da otvaram aplikaciju jer mi je dovoljno alt-right smećara i teorija zavere i kad mi ih ne gura pod nos algoritam iako je očigledno suprotno mojim interesovanjima.

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
Link to comment

pa mislim, na maskovom tviteru sledovanje golih zena je sada redovno, ne mogu bash da se rilejtujem™ u smislu algoritna, jedino ako se ne izjashnjavaju kao anarho leve aktivistkinje, shto je bash malo verovatno :unsure: [emoji38]ol:

domaceg naci shljama kolko hocesh, naravno :ph34r:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...