Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

Musk nije napravio PayPal, koji je napravio Peter Thiel (s još par ljudi) u okviru kompanije Confinity. Muskova kompanija se spojila s Confinityjem i onda je Musk odlučio da sve sopstvene projekte ubije da bi se fokusirali na PayPal jer je bio bolji konceptualno od onoga što su oni smislili. 

 

Musk takođe nije napravio Tesla Motors nego je postao većinski shareholder pa zatim i CEO u istom.  

 

Suštinski je Musk sličan tip osobe kao Steve Jobs, beskrupulozno govno od čoveka koje ima nos za dobre proizvode i neverovatno dobru marketinšku žvaku. I, naravno, sklonost da sebi pripisuje zasluge drugih ljudi. Svaka mu čast na postignutom, ali može da bude ideal samo ljudima sličnog mentalnog i moralno-etičkog sklopa.

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Sammael said:

 

Suštinski je Musk sličan tip osobe kao Steve Jobs, beskrupulozno govno od čoveka koje ima nos za dobre proizvode i neverovatno dobru marketinšku žvaku. I, naravno, sklonost da sebi pripisuje zasluge drugih ljudi. Svaka mu čast na postignutom, ali može da bude ideal samo ljudima sličnog mentalnog i moralno-etičkog sklopa.

Koliko ljudi zna da je prvi apple kompjuter zaista napravio ovaj fini čovek?

 

220px-Steve_Wozniak,_1983.jpg

 

A da se Jobs, suštinski bavio merketingiom...

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

Istina je da su sad u prednosti, ali i konvencionaoni proizvodjači automobila imaju aduta na svojoj strani i to brzo može promeniti. Iskustvo u proizvodnji, kvalitet, udobnost, luksuz… sve su to stvari koje nisu na strani Tesle. Imali su ozbiljnih kikseva po pitanju kvaliteta proizvodnje samih automobila, i tu koliko vidim i čujem još uvek nisu na nekom zavidnom nivou. 
Najveća prednost im je tehnologija i proizvodnja baterija.

Mreža punjača im je takodje plus za sad, ali to veliki igrači iz energetskog sektora mogu brzo promeniti.

Softver im je za sad takodje velika prednost u odnosu na druge proizvodjače automobila, ali ni to nije uklesano u kamenu.

Što se potpuno autonomne vožnje tiče, tu se stvari ne odvijaju baš kako se pre par godina očekivalo. Jako komplikovana stvar i što se zakonske regulative tiče, a i pouzdanosti samih sistema. Ono što je Mask najavljivao u tvitovima je prilično daleko od realnosti.

Ako VW i Toyota nisu softverski giganti, Google i Apple svakako jesu, pa se ne bih kladio da će Tesla dugo zadržati prednost koju sad ima…

 

Meni je Tesla kao kompanija i sve što rade prilično kul, verujem da je lepa budućnost pred njima. Pioniri su u nekim stvarima, ubrzali su elektrifikaciju značajno i svaka im čast na tome. Ali i kad sve to uzmeš u obrzir, ne sme se ispustiti neka osnovna ekonomska računica, i onda vrlo lako dodješ do toga da je višestruko precenjena.

Koliko god marketinški lepo zvučalo (a tesla se itekako bavi marketingom, samo ne klasičnim advertajzingom) da oni nisu auto kompanija već nešto mnogo više, ipak jesu. I ne mogu nikad opravdati svoju tržišnu vrednost proizvodnjom automobila.

 

A ovo za SEC i expose je smešno. Razmaženi milijarder koji kmeči kad je otkrio da neka pravila u koliko-toliko uredjenom sistemu ipak važe i za njega.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Sammael said:

Wozniak bio i ostao 1 car od čoveka.

Meni je najjače što je diplomirao pod nekim smešnim pseudonimom, de se ne bi znalo da je to on, jer su svi znali po imenu ko je i šta je... :smiley_hail:

Link to comment
On 14.4.2022. at 19:35, mustang said:

Kako nema :D

 

Pa za elon maska! :wub:

Za Elona Maska se kaže na srpskom. Po padežima sva imena i prezimena.

Edited by Hermetico
  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, Hermetico said:

Za Elona Maska se kaže na srpskom. Po padežima sva imena i prezimena.

 

Hvala. Potrudicu se da bolje pisem. Moram da se treniram. I bese najpravilnije je da napisem ime i prezime kako se na srpskom izgovara? Na primer za Ilana Maska? (Ovo je dobro sad, pretpostavljam)

Edited by mustang
Link to comment
7 minutes ago, mustang said:

 

Hvala. Potrudicu se da bolje pisem. Moram da se treniram. I bese najpravilnije je da napisem ime i prezime kako se na srpskom izgovara? Na primer za Ilana Maska? (Ovo je dobro sad, pretpostavljam)

Paaa svi kažu Elon, primilo se. A inače jedna po jedna stvar, usvojićeš. A i svako nekad pogreši...

 

Offtopic: biće sad neki dokumentarac što su nas snimali neki snimali Englezi 2018. I gledao sam... Kaaako mi je skrnav engleski jesmo se malo razbijali ali tim pre. Počnem, pa se vratim. Baš sam bio neartikulisan a to je sve zato što tad nisam bio naviko da me snimaju, pa da usporim i razmislim šta oću da kažem. Srećom lepo je snimljeno. :D 

Link to comment

@Hermetico

Ja radim Quality Control nekih prevoda za studije ovde. Uglavnom su animirani  i tipa betmen produkcija. Mogu ti reci bas ima mnogo gresaka, ne po padezima ili zarezima nego sto prevode lose tekst jer prevodilac ne zivi u Americi. Pogotovu slang. Ali ekipa koja radi sinhronizaciju animiranih je odlicna, bas hvataju srz price. Uvek me uvesele kako su lepo to odradili (npr Luka, crvena panda, encanto).

 

Netflix je hteo da me uzme al malo placaju pa mi se ne isplati da gubim vreme. 

 

Imamo dva dobra Branislav i Dejan neki, tacno znam kada oni rade prevod :)

 

Ispred kamere nikad nije lako stati osim za ljude koji su bas profi. Uvek imaj na umu da se samo 25% treme vidi :) ...to ja kao tesim te :D

 

 

Edited by mustang
Link to comment
8 minutes ago, mustang said:

@Hermetico

Ja radim Quality Control nekih prevoda za studije ovde. Uglavnom su animirani  i tipa betmen produkcija. Mogu ti reci bas ima mnogo gresaka, ne po padezima ili zarezima nego sto prevode lose tekst jer prevodilac ne zivi u Americi. Pogotovu slang. Ali ekipa koja radi sinhronizaciju animiranih je odlicna, bas hvataju srz price. Uvek me uvesele kako su lepo to odradili (npr Luka, crvena panda, encanto).

 

Netflix je hteo da me uzme al malo placaju pa mi se ne isplati da gubim vreme. 

 

Imamo dva dobra Branislav i Dejan neki, tacno znam kada oni rade prevod :)

 

Ispred kamere nikad nije lako statinosim za ljude koji su bas profi. Uvek imaj na umu da se samo 25% treme vidi :) ...to ja kao tesim te :D

 

 

Nisam imao tremu, nego vidim razliku, sad mislim o priči o umetnosti kao o delu posla. Pa sam naučio kako da rasporedim misli da kažem jasno šta oću. Da sam imao neku tremicu bolje bih pričao, ovo je bilo ko kad sedneš s ortacima (i jesam sedeo s ortacima), pa te baš briga da li si koncentrisan da li nisi da li lutaš levo desno rečima... Zaboravio sam da će to da bude film (što mi se sad nikad ne bi desilo).

Edited by Hermetico
Link to comment

Aha, razumem...ajd kad se zavrsi pusti nam link/ime da gledamo i mi osim ako nije tema o fudbalu :lolol:

 

Ja imam tremu kad mi je kamera bas blizu. Nekada su me gurali da idem u glumce al za mene je to previse stresno. Imala sam par predstava i filmova i hvala im lepo. 

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, mustang said:

@Sammael obe kompanije nisu mrdnule od mrtve tacke dok ih on nije uzeo pod svoje i rebrendirao. 

 

 

Razlog zašto je Musk uleteo je upravo jer je prepoznao da su među mnogim kompanijama koje nude nešto slično baš te kompanije krenule na dobru stranu i imaju šanse da se probiju. I onda je uložio pare i svoju nemalu harizmu i kontakte da ih još bolje pozicionira i progura kao tržišne lidere. PayPal doduše teško da bi postao to što jeste da ga nedugo potom nije tapnuo eBay-u, čime je PP postao de facto način plaćanja za eBay. Tesla je ovoliko narasla primarno zahvaljujući špekulacijama i tome da je uspeo da je progura kao ekološku priču pa su se američki eko-levičari primili i postao je virtue signal posedovati Teslu. 

 

Daleko od toga da nema on zasluga, no, ideje su obično tuđe.

 

Boring Company je, čini mi se, primarno njegova ideja, a ono što su do sada napravili ne obećava.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...