Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

Just now, gospa buba said:

danas svako kaze da ima aspergera :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

:D pa to, kazem ne znam da li ima ali meni deluje da fituje. Ali to sto meni deluje okaci macku na rep naravno...

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Mel said:

 

Musk ima Aspergera (tj on kaze da ima, ali deluje mi belieavable). Po definiciji niko sa Aspergerom ne moze biti bas jak u bilo cemu gde trebaju jaka socijalna inteligencija i manipulacije, planiranja itd, to su ljudi sa jako jako losom egzekutivnom funkcijom. Il je neciji projekat il ima savetnike, na kraju dovoljno da neko ima interests u njegovom biznisu (a sigurno ima), bice tu i informacija i preporuka, tesko da bi vukao konce sam svejedno.

 

 

Savršen izgovor da se bude kreten: "Ne BiH ja bio kretenčina, nego sam bolesan. A sad me malo žalite dok serem po vama."

 

Nema on ni a od aspergera (koji se btw vise ne daje kao dijagnoza, ako je verovati wikiju), nego je sracunati manipulator

  • +1 3
Link to comment

mask je, ako ista, genije za manipulaciju i marketing sto mu je bila i osnovna vokacija, kakav crni asperger

 

ta navodna dijagnoza mu je na liniji sa ostatkom promocije, on i sasvim komercijalne proizvode u kojima se konkurencija drzi klasicne komunikacije sa javnoscu prodaje kao kvantni skok. sto naravno ne ukida fakat da je covjek preuspjesan i sklon riziku. samo nek se drzi podalje od drustvenih inovacija, to slabo zna, a izgleda da voli, jebiga.

Edited by morgana
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Ali čovek ima takvu istoriju ispada…

Sećam se kad je tvitovao kako je obezbedio kupovinu akcija Tesle sa ciljem da kompanija ponovo postane privatna, tj. povuče se sa berze… pa se ispostavilo da je to kršenja zakona i da je napravio solidnu štetu i sebi i kompaniji, jurio ga SEC koje je kasnije rantovao u tvitovima. U slučaju spašavanja iz pećine kad je odbijena njegova kapsula, nazivao je te ljude pedofilima…

Prilično nadrealno ponašanje za čoveka tog profila, koji je okružen gomilom savetnika, advokata…

Tek ono ludilo sa guranjem kriptovaluta u koje je uložio ne bih ni komentarisao.

I sad isti taj čovek, kao najbogatiji na svetu, težak skoro 300 milijardi dolara želi da kupi jednu od najvećih društvenih mreža kako bi kontolisao “istinu”, odnosno odredjivao šta sloboda govora jeste a šta nije. What could possibly go wrong?

Edited by mraki
  • +1 4
Link to comment

Wow a sve genije do genija od vas. Kao klinac napisao kod i osvojio nagradu. Visok IQ. napravio paypal, teslu, spacex i nauralink. Sjajan entrepreneur, ostvaruje ideje, gura tehnologiju kao niko zadnjih 30godina. To su cinjenice. Sad sto vam neodgovara njegovo ponasanje, vas problem. Mnogo ste osetljivi. 

Ni jedna njegova kompanija ne bi dogurala daleko da nema sjajne ljude oko sebe koji ocito vole da rade sa njim. 

 

Interesuje me imate li vi nekog koga smatrate veoma bitnim danas da utice na svet i okolinu i zaposljava desetine hiljada radnika? Nek ima i sto radnika. Ko vam je dobar? 

 

@mraki bavis li se  investicijama, ulaganjem ili teoretski palamudises?

Edited by mustang
Link to comment
11 minutes ago, Lezilebovich said:

Jer ako ne investira onda ne vrijedi ...

 

Ne, nego dok ne krene da investira i krene u taj rabbit hole nece nikad saznati sta, kako i koliko njegov trud vredi.

 

 

Al i bez toga, brkanje subjektivnog misljenja sa faktima je upravo odraz te woke i cancel kulture.  

 

Svo ovo ludilo u vezi polotike, korone meni je iskristalisalo pogled na ljude. 

 

Ko nikad nije imao zaposlene ili radio za sebe (freelancer), uopste ga ne uzimam za ozbiljno u vezi ekonomije...na primer

Edited by mustang
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Kakve veze ovo ima sa tim investiram li ili ne?

Ne mogu imati mišljenje o Ilonu Maku onda, ili o slobodi govora? Na forumu? :unsure:

Ili je reč o tome što sam na drugom topiku rekao koliko je tržišna vrednost Tesle po svim parametrima precenjena? 
 

Ti si ta koja je pobrkala subjektivno mišljenje o Masku sa vrednošću kompanije čiji je on CEO, i rekla da po tebi vredi bar 2000$ akcija.

Edited by mraki
Link to comment
10 minutes ago, mustang said:

 

Svo ovo ludilo u vezi polotike, korone meni je iskristalisalo pogled na ljude. 

 

Ko nikad nije imao zaposlene ili radio za sebe (freelancer), uopste ga ne uzimam za ozbiljno u vezi ekonomije...na primer

Sa boldovanim se slažem, nemaš pojma koliko.

 

A ovo drugo, radio sam kao frilenser, ne čini me to nekim stručnjakom za ekonomiju.

Neki ozbiljni stručnjaci verovatno nisu nikada, ali upravljaju uspešno količinom novca koju ja na mogu ni zamisliti, ne vidim kakve to veze ima.

 

Ne investiram na način na koji bih da sam recimo u Americi, prilično je komplikovano odavde. U svakom slučaju, ne bi to bilo nešto od čega živim.

Link to comment

Ti pričaš o njegovom ponasanju, ja o delima (realizaciji) 

 

Za nase razlicito misljenje o ceni ni ne razmišljam. Jasno mi je da si tom domenu neinformisan

 

 

 

A za ovo boldovano, mislis li da cemo ikada vise moci da budemo kao prijatelji?

 

Ja, iskreno, ne.

 

Greh je sto cu ovo reci, cak mi je jako tesko da oprostim. A to bih po defaultu morala. 

 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Ja smatram da sam prilično informisan kad je u pitanju market cap Tesle, ali dopuštam ti da mi prosvetliš i izneseš svoju objektivnu analizu/računicu sa jasnim finansijskim parametrima, profit margin i ostalo…

Objasni mi na koji način misliš da vrede 2000$, odnosno preko 2B market cap?

Edited by mraki
Link to comment

objasnih ti da tesla nije samo auto. 

Sam nacin proizvodnje, softver koji se konstantno dopunjuje, preteca AI pre par godina a sad vec i jeste,  teslina infrastruktura, organizacija, manjak marketinga, lojalnost korisnika...ne moze da se poredi ni sa jednim proizvodjacem. Svi ostali imaju mnogo vece troskove nego tesla, sa sve radnickim unijama. 

SEC i Mask su na ratnoj nozi otkako je Ilon rekao da ce da ih expose. 

 

Ponekad se pitam kako je jos uvek covek ziv.

 

 

Od bajdenovog prvog dana preuzimanja drzave, inflacija nije stala, short sellers-dark pools krenuse u puts koristeci algos -sto je u mnogim zemljama zabranjeno a SEC kod nas dozvoljava. 

Sve je otislo 40% dole do nove godine a sad je vec 60% . Cak i kripto (koji slabo pratim). 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...