Jump to content
IGNORED

Na Zapadu nista novo (2022)


3opge

Recommended Posts

8 minutes ago, 3opge said:

NA ZAPADU NISTA NOVO (2022)

 

opaka filmcina, samo malo zapinje u pocetku ali sve u svemu remek delo

opa bato, to izašlo

hvala na podsećanju

 

 

meni je onaj iz ‘70 i neke bio jedan od omiljenih

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
21 minutes ago, 3opge said:

NA ZAPADU NISTA NOVO (2022)

 

opaka filmcina, samo malo zapinje u pocetku ali sve u svemu remek delo

Uvesti ga kao lektiru po skolama.

i kao tretman net junacima i huskacima sirom sveta

450_1000.jpg

 

Edited by Lancia
  • +1 5
Link to comment

ha, kao naruceno. zbog trenutne situacije  sam ponovo procitao knjigu pre par meseci i kupio na trafici stari film, ali mi nesto nije islo da ga pogledam. ovaj novi gledam asap

Link to comment

Odlican, ostavlja bas jak utisak. Nesto kao WW1 pandan nemackom filmu Staljingrad (i sigurno necu biti jedini sa tom asocijacijom).

 

Dobar cast za glavnog glumca, zanimljiva pojava. 

 

Trivia: lik koji igra Tjadena je iz Zvorrnika rodom, rodjen 3-4 dana pre pocetka rata u BiH. Vrlo brzo nakon toga je vec bio u Nemackoj.

 

Megaspojleri:

 

Spoiler

Sjajna je poslednja scena kad kucne 11h kad se setaju jedni pored drugih po rovu francuski i nemacki vojnici, kao da je to najnormalnije. Kao da je rat bio neki maskenbal ili skup frikova koji i danas kostimirani "reenactuju" WW1 ili jos starije bitke.

 

Uzgred, nisam gledao prvi film, niti citao knjigu. Da li ovaj film verno prati prethodni i koliko prati knjigu? Ovako jak akcenat na poslednji dan rata ne postoji u knjizi?

 

  • +1 1
Link to comment
On 29.10.2022. at 21:52, Lancia said:

Uvesti ga kao lektiru po skolama.

i kao tretman net junacima i huskacima sirom sveta

 

 

Dok god postoje likovi kao što je brkati pruski general, slaba vajda.

 

Inače, sjajan film. Mene je pred kraj uhvatila nervoza od svega i dešavanja i ambijenta i muzike, tj. zvuka koji liči na brodsko javljanje za maglu, ali kraće. Osećam teskobu još uvek.

 

Čitam po netu neke komentare, opšti je utisak da je ovo valjda jedini film ove godine koji nije polegao woke uticaju, pa tako nemamo hrabre crnkinje u rovovima.

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Moća said:

Ima jedan crnac u francuskom rovu!

Odličan film ali ovo na kraju kad kreću u bitku a sve treba da bude gotovo za 15 minuta je ne znam šta bih rekao.

 

Pa pazi, u onih nekoliko sati izmedju potpisivanja mira i stupanja na snagu istog je poginulo skoro 3000 vojnika na obe strane. Ona akcija u 10:45 jeste fikcija, ali je apsolutno mogla da se desi. 

Link to comment
2 hours ago, Arkadija said:

Dok god postoje likovi kao što je brkati pruski general, slaba vajda.

 

 

Uvek mi je gadan bio taj vojnicki duh, a cini mi se da je pruski inacica istog bila dosegla poseban nivo perverzije. Meni je cak i onaj Makenzenov spomenik "srpskim herojima" nekon sto ih je uredno pobio pri zauzimanju Beogradu potpuno abnormalna stvar. Jebao ih "viteski duh".

  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...