Jump to content
IGNORED

Francuska


Mil@n

Recommended Posts

Za 50$ mozes da uplatis 7x po 1GB roming dodatka kod domacih provajdera. Za pet dana par GB ti je sasvim dovoljno za mail, google mape, trip-advisor i PPP. 
 

Pricam jer je meni to uvek laksa varijanta od kupovine sim kartice, menjanje iste, pa vracanje itd. Plus ovako imas aktivan net cim sletis, sto olaksava dalji transport.

Edited by goofs
Link to comment
2 hours ago, Behemoth said:

Postoji i app Ubigi se zove, mozes preko nje da uplacujes net bilo gde u svetu, samo je pitanje da li ti telefon podrzava to. Ja sam koristio na iPhone-u i prilicno dobro sljaka.

Kako radi taj Ubigi ? Uplatis net i koristis svoj sim ili kao neki esim ili nesto trece ?

Link to comment
2 hours ago, Lezilebovich said:

Kako radi taj Ubigi ? Uplatis net i koristis svoj sim ili kao neki esim ili nesto trece ?

Da da, skines profile fajl, prakticno eSim i onda uplacujes samo net. Ima raznih paketa za razne drzave i provajdere, nije losa prica.

 

Pokrivaju celu Evropu a i dosta zemalja iz celog sveta.

  • +1 1
Link to comment

Stigoh pre koji sat... Bilo je fenomenalno, nabijeno akcijom i sa dosta vožnje i pešačenja, ali thats the way i like it, da se vidi što više moguće, makar se ne istraživalo temeljno. 

 

Oduševljen sam viđenim, a uspeli smo da vidimo baš dosta, i kombinujemo i gradove i sela i Calanques nacionalni park i Akvadukt itd.

 

Akvadukt Pont du Gard me prosto oduvao, fascinanto mesto, jedno od najmoćnijih na kojima sam ikad bio, pre svega zahvaljujući starosti i očuvanosti. Fascinantno!!

 

Da ne davim sad, proći će verovatno malo dok sredim slike, i detaljnije utiske, abrem ovde na temi, no to je odprilike izgledalo ovako:

 

Nica - Kan - Sen Trope - Spavanje u okolini Toulona (La Sen Si Mer) - Nacionalni Park Calanques - Marsej (noćna šetnja od nekoliko sati i noćenje, saobraćaj pakao), Arl (hit puta) - Baux De Provance - Pont Du Gard - Avinjon /pretrčali ga po starom gradu za nekih 2 sata na putu do smeštaja/ - noćenje u L'Isle Sur la Sorghue - Gordes - Rosilion i povratak u Nicu na ručak i aerodrom.

 

Dugo nisam putovao pa sam se baš zaželeo, a i Fra me inspirisala pa sam na insta nabacio nekih 150ak storija gde sam dajdžestirao manje više sve viđeno. A slike sa fudžike ću se valjda nakaniti da sredim u nekom normalnom roku. :D

 

 

Edited by Mil@n
  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
12 hours ago, dragance said:

5,8€? Mene izaslo mnogo više, ne znam kako.

 

Putarine nisu zajebancija.

 

Mi smo samo u povratku išli auto putem. Ne mogu da se setim koliko smo prešli do Nice samo auto putem, ali recimo oko 200km. bilo je prva 4.5e, pa skoro 15e, pa smo onda u dva kratka intervala morali da plaćamo 3.1 i još nešto tipa 1.5 i to u samom gradu ako se dobro sećam. Što će reći nekih 25e da stignemo od Rosilona do Nice. Msm da je bilo 250km kad sam pogledao na navigaciji mada nismo odmah izašli na auto put.

Link to comment
  • 1 month later...

Idem u petak u Nicu vracam se u ponedeljak.

Pozelite mi lepo vreme bez kise [emoji2]
Ideja je da za rodjendan budem na moru, prva opcija Barsa je otpala, pa je "pobedila" Nica.

Bio sam u Nici pre 12 godina oko 12h [emoji2] u proputovanju ka Barsi, cuvena bus tura Italija-Francuska-Spanija, a sad cu imati malo vise vremena.

Osim vidikovaca, izleta do Kana ili Mentona i eventualno Ezea, imate li jos neki predlog.

Mozda uzmem kola na 2 dana, samo me nervira parkiranje, videcu na licu mesta, cenim da su busevi/vozovi brzi i tacni.



Link to comment
9 minutes ago, Milosh76 said:

Idem u petak u Nicu vracam se u ponedeljak.

Pozelite mi lepo vreme bez kise emoji2.png
Ideja je da za rodjendan budem na moru, prva opcija Barsa je otpala, pa je "pobedila" Nica.

Bio sam u Nici pre 12 godina oko 12h emoji2.png u proputovanju ka Barsi, cuvena bus tura Italija-Francuska-Spanija, a sad cu imati malo vise vremena.

Osim vidikovaca, izleta do Kana ili Mentona i eventualno Ezea, imate li jos neki predlog.

Mozda uzmem kola na 2 dana, samo me nervira parkiranje, videcu na licu mesta, cenim da su busevi/vozovi brzi i tacni.

Ne znam kakva su ti interesovanjatm, ali uzmi u obzir Saint-Paul de Vence, to ti je nekih 20-km od Nice, u brdima: em neverovatan muzej moderne umetnosti, Maeght, koji je sam za sebe vredan vidjenja, em pogled na okolinu koji itekako isplati odlazak, ne racunam mnostvo mesta za svratiti usput, popiti pice ili jesti...

Mesto u svakom slucaju malo skrajnuto, ali vredno svake paznje u svakom pogledu... :) 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...