Jump to content
IGNORED

Duolingo


bigvlada

Recommended Posts

23 hours ago, Indy said:

duol1000.jpg

 

Svaka čast!

 

Ako jezik koji tu vežbaš nisi ranije učio, da li si ga propričao u međuvremenu?

Koliko se u realnosti i u upotrebi poboljšalo znanje jezika?

Drugim rečima, vredi li čemu?

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Tihajeza said:

Drugim rečima, vredi li čemu?

 

 

Meni je to čista uživancija samo po sebi, dakle, meni vredi. Verujem da ipak treba ići na "regularan" kurs (sa konverzacijom) da bi se stvarno progovorilo.

 

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Have_Fun said:

Puno puta ćeš tokom učenja GER na DUO-u naići na slično.

Oscar će nekad imati ženu, nekad muža.

Onaj medved isto.

 

 

Naisao vec mnogo puta nego nisam slikao ranije.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 18.5.2023. at 11:09, Tihajeza said:

Ako jezik koji tu vežbaš nisi ranije učio, da li si ga propričao u međuvremenu?

Koliko se u realnosti i u upotrebi poboljšalo znanje jezika?

Drugim rečima, vredi li čemu?

Mislim da zavisi i od jezika, neke sigurno možeš da naučiš na nekom vrlo vrlo vrlo basic nivou. Ali neke komplikovanije ne možeš ni u ludilu. Ja sam npr. naučila korejski alfabet, i umem da prepoznam gomilu reči kad gledam film, recimo, ali da razumem celu rečenicu ili na daj bože ja da je ja sastavim/izgovorim, nema ni teoretske šanse. Umela bih eventualno da pročitam nešto (samo to, bez da znam šta znači), al da imam neograničeno vreme na raspolaganju. :D

Link to comment

Ala sam juce popizdeo, zadavio bi nepoznatog lika da sam imao priliku. Prvih pet dana u nedelji sam se drzao u top5 u najjacoj Diamond ligi i onda sam iskoristio one bonuse i dan dva pred kraj kola izbio na prvo mesto, svaki dan vezbao po sat dva, koristio ono za duple poene i sve sto je trebalo da mi obezbedi da konacno jednu nedelju osvojim i tu najjacu ligu, gde uglavnom igram tek toliko da ne ispadnem, 10ak min dnevno prosek... I na 3 sata pre kraja nedeljnog kola, na tabeli ja prvi da 2650 poena, druga neka sa 2100 a ostali daleko iza, i pre nego sto sam izasao iz stana opalio jos 20ak min i dosao na 2850, ta druga na 2200, mislim u sebi to je to, konacno prvi. Vratio se uvece kuci a neki smrad koji je verovatno platio da kupi poene ladno zavrsio sa 2950 a znam po imenu da ga nije bilo u top5, znaci peglao je par sati bez prestanka i sve ono s duplim poenima i obisao me.

 

Jebo mu ja pas mater. 

  • Haha 2
Link to comment

Ako će ti biti lakše (a neće) ništa specijalno se ne dogodi kad završiš prvi u Diamond ligi. Ja dobila 100xp poena i tjt. Na drugom mestu bio neki lik, nije vrebator nego upravo suprotno, neki što neće da stane i prihvati drugo mesto, nikako ne odustaje :isuse: Dobiješ i mali vatromet i vrati te samo nazad, ne na početak nego u poslednju ligu da nastaviš s vežbanjem. Pa ko je normalan nastavi, ko nije (:naughty:) gleda da sklizne na Bronze opet pa sve ispočetka.

Edited by Patty Lee
Link to comment

Ma verujem ali fali mi tamo u achievements da sam osvojio dajmond ligu:cry: Nisam se stvarno cimao u toj ligi do do sad, jednom sam imao sanse ali nestao mi onih sranja da rokam duplo ono sto se dobija 40-50 poena i jbg. Sad sam to stekao neko vreme i peder me se ispisa tako gadno u sav trud, stvarno je zivot kurva.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...