Jump to content
IGNORED

Eliminaciona faza (restlovi bez Srbije)

*edited by mod

Recommended Posts

Španija jeste velesila.
Imaju kontinuitet rezultata vec 20 i kusur godina.
Generacija 80/81 plus malo stariji poput Garbahose ili mlađi kao što je moćni Rudi igrali su egal meč na OI sa vrlo, vrlo ozbiljnim timom USA.
Poslije (a možda i ne) reprezentacije SFRJ sa kraja 80-tih i početka 90-tih to je ubjedljivo najbolja evropska nacionalna selekcija od raspada SFRJ i SSSR-a.
A možda i svih vremena.
Jbg, nismo nikada saznali šta bi do kraja mogla generacija Jugoslavije koja je prekinuta u prajmu raspadom države. Šta bi uradila 92. u Barseloni ili na SP 94. u Beogradu. Ali ono što jesmo videli i šta su radile krnja Jugoslavija od 95. pa nadalje i Hrvatska do smrti Dražena nesumnjivo govori da je to najbolja generacija u istoriji svetske košarke. Svaka čast Španiji svakako ali po talentu ne mogu da se porede...

Sent from my DN2103 using Tapatalk

• +1 2
6 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Hajde zaista, na osnovu turnirskog takmičenja gde te jedan loš dan udalji sa prvenstva? Španci koji u prajmu i naponu snage gube od JR Holdena i Rusije evro titulu u sred Madrida. A par godina kasnije ispadaju u 1/4finalu od Francuske, takođe na svom tlu. Da ne navodim nas 2005. i ostale primere gde je breme favorita jednostavno preteško za nositi, bez obzira na ogroman kvalitet ekipe. Da zaključim, ne mislim da ovo prvenstvo rešava ko je velesila, a ko nije, u pitanju je turnir koji će osvojiti najsnalažljivija i najsrećnija ekipa, kako stvari stoje. Da se odigra ponovo prvenstvo, verujem da bi spisak polufinalista bio ogromnim delom ili potpuno drugačiji.

poslednji put nisu bili medju 8 1977., znaci pre 45 godina.

poslednji put nisu bili medju 4 1997., pre 25 godina.

ovo im je 11. uzastopno polufinale SP. za usporedbu, najduzi niz Jugoslavije je 7 ako im spojimo 91-95 jer nam 93. nisu dali da igramo... eto i da kazes da bi 93. sigurno uzeli, to bi bilo 8... 

Spanija ukupno je 19 puta bila medju 4. Jugoslavija i Srbija zajedno 20 puta(Jugoslavija 17, Srbija 3)... 

ovo prvevnstvo ne resava ko je velesila, ali ako si 25 godina stalno medju 4, onda jesi velesila

i Spanija u polufinalu nije iznenadjenje. ja sam rekao pred pocetak da ih se ne sme potceniti ma kakvu ekipu da su poslali jer imaju mentalitet pobednika. 

• +1 7
3 hours ago, Mos said:

Malo si zakasnio za to smanjivanje prangijanja, košarka je već otišla nezaustavljivo u tom pravcu i nema nazad. Pre će uvesti liniju za 4 poena nego što će sada smanjiti prangijanje. Revolucija evolucija. 

sta mislis gde bi hipoteticki bila ta linija za 4 ?

I meni je ovo sada preterano prangijanje. Volim da vidim lepu igru leđima, volim da vidim 1 na 1 llicem Bodiroga style sa puludistancom ili pivotiranjem i tako to, ali nema nazad. Niko ti ne brani da igraš tako ali se ne isplati, inferioran stil rezultataki jednostavno. Što kaže Mos, pre će uvesti četvorku nego što će da se vrati na staro. 

A za grupe, pa nema šanse da će to da vrate. Strategija FIBA i jesu iznenađenja tj. uspesi zemalja koje nisu tradicionalno jake u košarci. I tu će pre da se ide u kontra smeru tj. prema sistemu takmičenja sa što većim brojem učesnika i što više utakmica na ispadanje, a ne mali broj najjačih i sistem koji će da smanji varijansu. Velika varijansa se traži, zbog stila igre i sistema takmičenja i dobija. Ne dve male grupe pa polufinale, nego cela Evropa učestvuje i igra se kup sistem :D

• +1 3
26 minutes ago, freakns said:

poslednji put nisu bili medju 8 1977., znaci pre 45 godina.

poslednji put nisu bili medju 4 1997., pre 25 godina.

ovo im je 11. uzastopno polufinale SP. za usporedbu, najduzi niz Jugoslavije je 7 ako im spojimo 91-95 jer nam 93. nisu dali da igramo... eto i da kazes da bi 93. sigurno uzeli, to bi bilo 8... 

Spanija ukupno je 19 puta bila medju 4. Jugoslavija i Srbija zajedno 20 puta(Jugoslavija 17, Srbija 3)... 

ovo prvevnstvo ne resava ko je velesila, ali ako si 25 godina stalno medju 4, onda jesi velesila

i Spanija u polufinalu nije iznenadjenje. ja sam rekao pred pocetak da ih se ne sme potceniti ma kakvu ekipu da su poslali jer imaju mentalitet pobednika. 

A je, ispada kao da ja osporavam špansku velesilnost onim postom, što bi bilo van svake pameti. Samo sam naveo primere koliko je zajebana uloga favorita na ovakvim takmičenjima, kad tako velika generacija kao što je španska, nije uspela da uzme zlato u dva pokušaja na domaćem terenu. U kontekstu koliko pritisak ume da saseče favorite i omogući uskakanje u borbu za medalje nekih reprezentacija koje po kvalitetu možda ne bi trebalo da su tu. Kao recimo Španija na ovom EP. Za jahanje na repovima zlatne generacije i pobedničkom mentalitetu skidam kapu. Španija bi za mene bila košarkaška velesila i da je završila 24. na ovom prvenstvu.

• +1 1

Jos i da uvedu da se kvacilo zadnja cetvrtina igra sa sarenim loptama pa sve vazi duplo 

Spissu da 10 poena u jednom napadu, a Gudura fintira za 4, nagazi liniju za 3 i promasi 

• Create New...