Jump to content
IGNORED

Eliminaciona faza (restlovi bez Srbije)

*edited by mod

Recommended Posts

11 minutes ago, Heaviside said:

Spanci i francuzi dokazali da su jedine istinske sile u Evropi trenutno, Spanci velesila

Hajde zaista, na osnovu turnirskog takmičenja gde te jedan loš dan udalji sa prvenstva? Španci koji u prajmu i naponu snage gube od JR Holdena i Rusije evro titulu u sred Madrida. A par godina kasnije ispadaju u 1/4finalu od Francuske, takođe na svom tlu. Da ne navodim nas 2005. i ostale primere gde je breme favorita jednostavno preteško za nositi, bez obzira na ogroman kvalitet ekipe. Da zaključim, ne mislim da ovo prvenstvo rešava ko je velesila, a ko nije, u pitanju je turnir koji će osvojiti najsnalažljivija i najsrećnija ekipa, kako stvari stoje. Da se odigra ponovo prvenstvo, verujem da bi spisak polufinalista bio ogromnim delom ili potpuno drugačiji.

1 hour ago, Milošica said:

Mozda poraz koncepta reprezentacije, ali pre bih rekao pobeda sporta. Cak nisu ni "prljavi" na ovom prvenstvu.

ma dobro, sta ima smisla raspravljati o nekakvom apstraktnom konceptu sporta u ovoj situaciji, komentarisemo takmicenje reprezentacija. likovi varaju tj. aj da budem blag koriste losa pravila koja su im ovde direktno omogucila da umesto najgoreg rezultata u 20 godina dodju do jos jedne medalje. kosarkaska velesila koja nume napraviti top pleja 15 godina upkros ogromnoj bazi i kupovini po afrikama, ajde bre

36 minutes ago, Heaviside said:

nece znaciti ni poraz koncepta reprezentacije kada su 5 od poslednjih 6 osvajaca imali stranca.

wtf merimo vrednost koncepta reprezentacije po tome koliko je uspesan bio krajnji rezultat (posle dodavanja stranca)? ne kapiram kriterijum, naravno da ce uspesnija biti reprezentacija koja nicim zasluzeno ubere top igraca koji im fali. bas naprotiv, cinjenica da ta nezasluzeno dodata vrednost toliko pospesuje rezultat potvrdjuje da dodavanje stranaca obesmisljava koncept reprezentativnih takmicenja.

33 minutes ago, goofs said:

Ovo kako Spanci sad uzimaju zlato je ono kako smo mi '97 i '98 izdominirali, sa polukrpljenim ekipama i na stav i pojavu.

ma gde, 97 je i dalje bila mocna ekipa. a 98e bodiroga + rebraca > ceo ovaj spanski tim

6 minutes ago, spaceploitator said:

wtf merimo vrednost koncepta reprezentacije po tome koliko je uspesan bio krajnji rezultat (posle dodavanja stranca)? ne kapiram kriterijum, naravno da ce uspesnija biti reprezentacija koja nicim zasluzeno ubere top igraca koji im fali. bas naprotiv, cinjenica da ta nezasluzeno dodata vrednost toliko pospesuje rezultat potvrdjuje da dodavanje stranaca obesmisljava koncept reprezentativnih takmicenja.

samo kazem da eventualna titula Spanije na ovom prvenstvu ne moze da znaci smrt koncepta reprezentacije jer nisu nista ni novo ni neubicajeno uradili. koncept je vec mrtav ili nije, zavisi koliko kome smeta taj jedan dozvoljen stranac.

edit: sto se stecene prednosti tice, tu se apsolutno slazem. imao sam razgovor sa joeD na tu temu pre neki dan.

Edited by Heaviside
  • +1 2
16 hours ago, stejsi said:

Mršav dan, ali ima nešto da se probere.

Pre podne sam proveo s našom basket dijasporom, likovima koji se upućeni u dosta toga vezanog za f-sanje nemačke košarke, posebno Albe. Čuo sam par čini mi se zanimljivih stvari.

Recimo, da je bilo ozbiljnog plakanja u našoj svlačionici posle poraza od Žabara. Da tim odavno nije bio ovako kompaktan i da je timska hemija bila savršena. Da je Kari zaveo takvu disciplinu da niko od pomoćnika noć uoči i na dan tekme nije mogao ni pola čuke van hotela gde su bili smešteni. Sve je bilo podređeno pripremi utakmice i analiziranju Italijana. Kako nam se desilo ono kolektivno pomračenje, džizus sami zna.

Od ostalih vesti, Žoc je pre 2-3 nedelje lično zvao Kuridžu u KKP, ovaj se učtivo zahvalio i odbio. Brat mu inače živi u Berlinu i dobar je s ovim likova s kojima sam blejao.

U tom kraju zapadnog Berlina gde se okuplja balkanska basket ekipa ćelavi Obradović ima stan u kome mu žive žena i ćerke, a stan je na 500 metara od gajbe u kojoj živi glumac Kristof Volc, koji neretko svrati upravo u bistro u kome smo bistrili basket teme.

Uprkos mom uverenju da je nemačka košarka organizaciono u ekspanziji, za sf je podatak da je jedna od nacionalnih televizija prvi put prenosila tek tekmu protiv Grka (gledalo preko dva miliona ljudi, što je za ovdašnje prilike strava cifra). Sve ostalo je pay per view, a košarka je po interesovanju tek na 5-6. mestu (primat imaju neprikosnoveni fudbal i rukomet).

Još jedan neverovatan podatak: kad su se 2002. borili za bronzu u Indijanopolisu (i osvojili je), prvo je išao konjički sport, a tek kad se to završilo uključili su se u prenos. Čak ni Dirkova era nije tu mnogo promenila.

Ima i dosta živopisnih priča o Aitu, koji je postavio savršen sistem u Albi, gde titule nisu prioritet, već razvijanje igrača. Kažu mi da dosta mladih košarkaša koje Alba kupi ko zna odakle, zahvaljući odličnom skautingu, igra za kikiriki i tek posle se naplate. Fontekio (zmaj igrač) je recimo igrao sezonu za stotinak hiljada, a sad je u NBA. Uporedite sa sumanutim ciframa s kojima se frljaju Partizan i Zvezda.

Dosta košarkaša s bivših prostora koji su igrali u Albi i ostali da žive u Berlinu imaju ozbiljne, milionske poslove sa stanovima i kućama. Kvadrat je sumanuto visok, ide i preko 10 tisuća ojra (bar u kraju u kom sam smešten) i skoro niko od Srba, Hrvata ili muslimana nema svoje gajbe.

Kari je inače apsolutni bog ovde i patrijarh nemačke košarke, toliko ga cene.

Na uzbudljivoj, ali ne baš kvalitetnoj utakmici između Francuza i Italijana bilo baš dosta naših navijača. Zamalo da Pajola ode u 1/2 jbt, toliko su Francuzi krš.

Za kraj, kakav epski raspad Poljske u 3/4 (6 poena ukupno), a onda i Luke i Janeza na kraju. Ne mogu da kažem da mi je krivo, ko ih šiša. Žešće su antipatične njuške, a opet je bilo varnica na tajm autu od strane Dragića ka nekom u timu (Murić, mislim). Raša Nesetrović koji je sedeo par redova ispod mene zabo bar 3 nervna sloma.

I za kraj, već su krenuli preprodavci za polufinale i finale, traži se i po 800€ za te tri tekme. Biće veselo, navijam da Švabe odu do kraja. Samo ne Španci ili Francuzi, može i Polska :)

Kosarka u nemackoj je u ekspanziji ali nemaju toliko dara kao ovi nasi...posto sam igrao po nemackoj basket. Takodje po meni imaju lose terene sa odvartnim tablama ili nema dovoljno terena za toliku zemlju.

Nijedan sport u nemackoj ne moze da pridje fudbalu, Oni imaju terena sa travom na kojem igraju fucu kao mi basket, velike terene, pravi fudbal ne mali kao kod nas na rukometnim terenima. Imaju desetine miliona igraca u amaterskom i profesionalnom fudbalu.

Za Nemce je fudbal vise od sporta, to je prekid poraza. Njihova titula na SP 1954, pod dopingom, je bio pocetak nacionalnog uzdizanja. To ljudi ne razumeju koliko njima fudbal znaci...

• +1 1

So se tice nas, nije to los dan. Nije los dan kada imas +14 u 2/3 i +10 u 3/4.  Problem je projekcija nas u finalu i puta ka finalu. U toj zamisli Jokic mora da odmara jer nece biti spreman za Francuze, Slovence i Grke...mozda ga Pesic ne bi odmarao da je znao da ce Grci i Slovenci ispasti u 1/4 finalu. Ali ne mozes tako kruto da se drzis te projekcije ako vidis da trenutna utkamica ne ide kako je zamisljeno.

Igraci koji su ostavljeni da se nose kada se lomila utkamica na pocetku 4/4 nisu mogli da odgvore pritisku. I to nije nista novo i cudno. To se desilo Italijanima protiv Francuske i to bas Fontekiji koji je nas zatrpao trojkama kada su bili otpisani a onda promasio dva slobodna na +2 za Italiju i manje od 19s do kraja utakmice.

• +1 2

Loš dan, loša priprema, loša realizacija plana, loše odluke igrača/trenera - može da se nazove kako hoće.

Evidentno smo ispali od nekvalitetnije ekipe i to je to. Taj dan su bili bolja ekipa i zasluženo nas izbacili. Dešava se to u sportu.

• +1 3

Posle poljske 3/4 sinoc pa icele utakmice obe ekipe i mnogih utakmica na ovom prvenstvu, trebalo bi da se razmislja na temu kako smanjiti prangijanje za 3 bas kao sto je sut za 3 uveden da bi se smanjio uticaj visokih grmalja pod kosem i igra ucinila raznovrsnijom.

Za pocetak vratiti stari sistem takmicenja sa grupm i u drugom krugu pa polufinale tako da tim koji igra normalnu kosarku ne zavisi od jedne utakmice sa prangijasima. 

Iako volim iznenadjenja nije mi previse zanimljivo ovo kad nekog ukenja trojka jedno vece poput Italije ili kao kad POL i SLO ocajnicki prangijaju da bi ostvarili ili stigli prednost. Poljaci su cuvali prednost u 3/4 tako sto su sutirali 0/10 za 3 i 1/3 za 2, sve ispod samog kosa tj.odbici promasaja za 3. Tako su je i sacuvali. Navijao sam za Poljsku tj. protiv Slovenije bas zbog iznenadjenja a i zbog toga da mi ne budemo bas jedina negativna senzacija ali bih dekretom izbacio ekipu koja u jednoj cetvrtini da jedan kos iz igre. Kao kad upadnes sa totalnim neznalicama na basket pa te brzo prodje volja za igrom, zahvalis se i odes.

Malo si zakasnio za to smanjivanje prangijanja, košarka je već otišla nezaustavljivo u tom pravcu i nema nazad. Pre će uvesti liniju za 4 poena nego što će sada smanjiti prangijanje. Revolucija evolucija. 

• +1 8
3 hours ago, spaceploitator said:

98e bodiroga + rebraca > ceo ovaj spanski tim

To je prvo SP koje sam gledao :D Ja sve kontao da su Drobnjak, Bulatovic, Lukovski i Loncar Space Jam cudovista 

I meni se cini da je dupla grupa bolji format, ali da se igra od cetvrtfinala, ne od polufinala

Bio je taj format prisutan vec dosta puta - 98, 02, 10 na SP, a na Evrobasketima poslednji put 2015. 

A i generalno mislim, kao i za fudbal - da je 24 previse ucesnika za Evropsko, bolje je bilo sa 16 (po 3 iz svake od 4 grupa formiraju dve po 6, i onda 4 idu dalje u cetvrfinale) - 9 tekmi max i to je to, i sad polufinalisti odigraju toliko

A za SP jos i ajde de, zbog geografskih kvota

Edited by Plajvi
26 minutes ago, Mos said:

Malo si zakasnio za to smanjivanje prangijanja, košarka je već otišla nezaustavljivo u tom pravcu i nema nazad. Pre će uvesti liniju za 4 poena nego što će sada smanjiti prangijanje. Revolucija evolucija. 

kuzma se malo nije rasplakao nad sudbinom centara posle meca grcka nemacka.

• +1 1
  • Haha 2

Španija jeste velesila.

Imaju kontinuitet rezultata vec 20 i kusur godina.

Generacija 80/81 plus malo stariji poput Garbahose ili mlađi kao što je moćni Rudi igrali su egal meč na OI sa vrlo, vrlo ozbiljnim timom USA.

Poslije (a možda i ne) reprezentacije SFRJ sa kraja 80-tih i početka 90-tih to je ubjedljivo najbolja evropska nacionalna selekcija od raspada SFRJ i SSSR-a.

A možda i svih vremena.

• +1 3
  • Create New...