Jump to content
IGNORED

The Sandman (2022)


Grunf

Recommended Posts

7 minutes ago, *edited by mod said:

Ok je što nema tih heroja. Ko nije čitao dosta im je konfuzno i bez toga. A nije silovanje jer sve vreme Unity priča o ljubavniku sa zlatnim očima.

 

Oh yeah...  i onda posle Rose predaje Unity ono kristalno srce sto je sigile of desire... totalno sam smetnuo to sa uma. Tnx.

Link to comment
1 hour ago, Vapad said:

Za silovanje, pa ne, ne podrazumeva se, posebno ko nije čitao, posebno što Lyta u snu postaje trudna i nekako se ta priča preklapa.

 

nisam još stigao da ove epizode u seriji, ali u stripu je lyta već bila trudna pre nego što joj je muž zaginuo, tek posle su je brute i glob uveli u san. doduše, načuo sam da ni njih dvojice nema u seriji, pa kapiram da su i to izmenili.

 

ne vidim kako je moguće ne shvatiti celu tu aferu s unity osim kao silovanje, to što je ona sanjala čoveka sa zlatnim očima i divan život je sve bila uobrazilja koju je desire stvorio/la kao deo master plana da zajebe dreama. jeste da serija nije bila eksplicitna da je ovo silovanje, ali očigledno je da se radi o tome.

Link to comment
6 hours ago, Calavera said:

nisam još stigao da ove epizode u seriji, ali u stripu je lyta već bila trudna pre nego što joj je muž zaginuo, tek posle su je brute i glob uveli u san. doduše, načuo sam da ni njih dvojice nema u seriji, pa kapiram da su i to izmenili.

 

Ne da su izmenili nego je potpuno sumanuto.

 

Spoiler

Lyta Hall je u seriji prijateljica Rose Walker, onako bezveze je prati okolo, da bi u jednom trenutku pomenula pokojnog muža Hektora... i od tog trenutka joj se zdravo jebe za Rose, samo spava i sanja rahmetli muža koji je ubeđuje da ostane sa njim u snu jer se, znaš, njih dvoje jako vole. (To sve treba da bude dirljivo iako pojma nemamo ko su ti ljudi uopšte i kakve veze imaju sa bilo čim i zašto im se uopšte dešava to što im se dešava. Ali hej, interracial marriage je u pitanju, znači navijamo i šipujemo™!)

 

Brute & Glob sa ovim nemaju nikakve veze, tačnije uopšte ne postoje. Zamenjuje ih neka tamo deseta noćna mora (woman of color #468), koja se krije u snovima Rozinog brata, gradi mu fantaziju u kojoj je superheroj - slično kao Brute & Glob sa mrtvim Hektorom, osim što on jeste bio superheroj, a ne samo dete koje beži u svet mašte.) Kad je Morpheus razotkrije, ona odjednom uključuje materinske instinkte i tvrdi da joj je jako stalo do malog, i da nikad nije ni želela da plaši ljude kao noćna mora. Ovaj je obriše i posle na kraju sezone sagradi ponovo, umesto Corinthiana, ovog puta kao nekakvu šarenu leptiricu koja će ljude da veseli umesto da ih plaši. 

 

Inače su oba ta toka priče, Rose Walker i Lyta Hall, prepuni ničim izazvanih girlboss momenata u kojoj se ta dva lika kurčevito protive Morpheusu, prkosno tvrde da im on ne može ništa, da će da ga unište jer je Rose vortex, svašta nešto... da bi pri kraju resetovali radnju na onu iz stripa gde Rose meekly pristaje da bude ubijena za opšte dobro. FFS, ako ideš u tom pravcu, čemu onda isprazno girl power paradiranje?!

 

6 hours ago, Calavera said:

ne vidim kako je moguće ne shvatiti celu tu aferu s unity osim kao silovanje, to što je ona sanjala čoveka sa zlatnim očima i divan život je sve bila uobrazilja koju je desire stvorio/la kao deo master plana da zajebe dreama. jeste da serija nije bila eksplicitna da je ovo silovanje, ali očigledno je da se radi o tome.

 

Jebiga, antropomorfne personifikacije nisu podložne našem moralu i etici. Pošto je lično Desire u pitanju, nema sumnje da je htela™ tj. da je nije ni na šta primorao. Kao što Death ne ubija ljude, tako ni Desire ne siluje - samo su to što jesu.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
7 hours ago, Calavera said:

 

nisam još stigao da ove epizode u seriji, ali u stripu je lyta već bila trudna pre nego što joj je muž zaginuo, tek posle su je brute i glob uveli u san. doduše, načuo sam da ni njih dvojice nema u seriji, pa kapiram da su i to izmenili.

 

ne vidim kako je moguće ne shvatiti celu tu aferu s unity osim kao silovanje, to što je ona sanjala čoveka sa zlatnim očima i divan život je sve bila uobrazilja koju je desire stvorio/la kao deo master plana da zajebe dreama. jeste da serija nije bila eksplicitna da je ovo silovanje, ali očigledno je da se radi o tome.

 

 

Ja sam više mislio na ovo, bukvalno u prvoj knjizi

 

image.png.90ef3f9f35ffc5a05af976d6ed781ab3.png

 

I onda sam se zbunio...

 

Definitivno moram pročitati sve ponovo pa ponovo pogledati... Biće mi malo lakše, ovako se sećam pogrešnih, raznih, stvari pa pravim zbrku.

Link to comment
47 minutes ago, Weenie Pooh said:

Jebiga, antropomorfne personifikacije nisu podložne našem moralu i etici. Pošto je lično Desire u pitanju, nema sumnje da je htela™ tj. da je nije ni na šta primorao. Kao što Death ne ubija ljude, tako ni Desire ne siluje - samo su to što jesu.

 

jasno, ja i kažem da je ovo silovanje iz naše™ perspektive. za desire je unity verovatno bila samo lutka u lutkinoj kući (hey, that's the name of the show!), tako da s te strane nema ni smisla ulaziti u neku racionalizaciju.

 

inače, kad već kukamo, meni je malo bezveze što su zbudžili prva dva trejda u jednu sezonu serije. ne zbog toga što su nešto bitno isekli, prvi trejd je svakako najslabilji, nego zato što ovo za sad stvarno deluju kao dve skroz odvojene priče. probali su malo to da nivelišu davanjem više scena korinćaninu, valjda da bi on ispao spona koja sve to povezuje, ali džabe, vidi se da je u suštini nebitan lik :dry:

Edited by Calavera
Link to comment

Da, još su stigli da ubudže i dve standalone epizode u jednu (Sound of her Wings + Men of Good Fortune). Realno bi bilo bolje da su prosto snimili dve kraće, odvojene sezone i izbacili ih sa omanjom pauzom između.

 

(Šta sad treba, da treća sezona bude do pola prazan Pakao a od pola Barbie vs. the Cuckoo fantasy land?)

 

U pravu si za the Corinthian, na silu je ubudžen kao nekakav missing link koji ide okolo i sipa ekspoziciju, a evidentno mu to ne leži. Sjajno je kako planira da iskoristi Rose Walker da zbaci svog gazdu sa prestola i tako se spase, ali ne stiže da se fokusira na to jer treba da održi govor na konvenciji serijskih ubica :isuse: Prioriteti, jebote! Ne može isti lik da se bavi  i krucijalnim earth-shattering zapletima i usputnim tralala pričicama, u isto vreme, bez vidljivog razloga.

Link to comment

za te dve epizode su se valjda vodili logikom da će gledatelji zaboraviti ko je smrt, pa su ih strpali u jednu da nas ne muče :sleep: realno, ako će se tako ophoditi prema ponajboljim one-offovima iz ranog sandmana, ne znam kako će adaptirati kasnije trejdove koji se sastoje samo od njih, možda će i tu samo izabrati par najboljih epizoda i razdeliti ih kao bonuse na kraju praaavih™ sezona.

 

znam da nisi ozbiljan za season of mists, ali nema šanse da od toga ne bude cela sezona, još bi mogli i dodati dosta materijala u vidu boljeg upoznavanja s raznim delegacijama kad svi dođu po ključ od pakla. zamisli kako se gaiman zajebo kad je u stripu naveo da je susanoo-no-mikoto došao sam, u seriji ima da ga prati svita od sedamnaest najvećih azijskih talenata u ulogama raznih konkubina i drugih cenjenih savetnika :happy:

Edited by Calavera
  • Haha 1
Link to comment

Moja druga polovina je iz prve skontala da je Unity bila silovana. Posle kad je videla ko je osoba zlatnih ociju i kad je videla ono zacece u snu je maltene promenila misljenje. Strip nije citala.


Zasto su to tako sklepali je dobro pitanje, verovatno malo ko ima odgovor.

 

Korinćaninu je valjda trebala podrška svih onih ubica u stanju sna, da bude nesto-nesto pa da Rouz krkne emoa. Zato je isao da drzi govor i inicira to, mada nije sve bas sjajno razradjeno i ostaje nejasno.

  • +1 2
Link to comment
On 21.8.2022. at 0:55, Calavera said:

znam da nisi ozbiljan za season of mists, ali nema šanse da od toga ne bude cela sezona, još bi mogli i dodati dosta materijala u vidu boljeg upoznavanja s raznim delegacijama kad svi dođu po ključ od pakla. zamisli kako se gaiman zajebo kad je u stripu naveo da je susanoo-no-mikoto došao sam, u seriji ima da ga prati svita od sedamnaest najvećih azijskih talenata u ulogama raznih konkubina i drugih cenjenih savetnika :happy:

 

Idris Elba kao Thor.

 

"... and the shawty goes, 'YOU'RE Thor? I'm tho thore I can hardly pith! HAHAHAHAHAHA!"

Link to comment
25 minutes ago, Mos said:

Prave WotC novi MtG set u LotR svetu i Aragorn će biti nacrtan/predstavljen kao crnac. Beat that!

Shinny blond hair,handsome Achiles

A2A288B0-3AC8-4277-972F-3EEB6674EA76.jpeg

Edited by askeladden
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...